17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SÖMÜRÜ SİYASETİ BÖYLE OLUR!

İstanbul - 2 Haziran 2020 02:12 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Pandemi süreci, Ramazan Ayı ve nihayetinde Ramazan Bayramı derken artık tatlı konuşma ve kalp kırmama dönemimizi tamamladık. İnsanlar evlerine hapis olmuşken kimseyi eleştirmek gayretinde olmadık. Haklı ve yapıcı eleştirilerimizi gönül kırmamak adına durdurduk.

 

Ama artık yeter. Zülfü yâre dokunmanın zamanı geldi. Meydan boş değil ve boş olmayacak hiçbir zaman.

 

 

MENDERES TARTIŞMASI

 

CHP Fatih İlçe Örgütü’nde bir süredir bir tartışmadır almış başını gidiyor. Tartışmanın odak noktasında ise İYİ Parti’den bilinmeyen bir sebeple ilişiği kesildikten sonra soluğu yaklaşık bir buçuk yıl önce CHP’de alan, partide hiçbir siyasi emeği olmadığı halde ayağını atması ile Meclis Üyesi Listesine torpilli sihirli bir el yardımı ile giren Nazmiye Akarslan Durgut var.

 

CHP Neferleri merhum Menderes’in kabrine giden Bayan Mucize Akarslan’ı eleştiriyor! Yok gidemezsin, yok olmaz, gitmemeliydi, CHP’nin değerleri ile ters düştü, Menderes şunu yaptı bunu etti vs.

 

Kıymetli CHP Neferleri hiç birbirinizi kandırmayın lütfen. Nazmiye Akarslan Durgut CHP Meclis Üyesi olurken zaten Adnan Menderes’in ismi ile kurulmuş dernek ve vakıflarda görev yapmıştı. Bunu biliyordunuz! Menderes sevgisini de biliyordunuz! Bu ziyaret Durgut adına şaşırtıcı değildir. Kendisi de gurur duyuyordur bu ziyaretle. Bu konuda haksızsınız. Bir kişi siyasi partiye üye oldu diye değişmesi beklenemez. Ama seçilmiş Meclis Üyesini eleştirme hakkınız var elbette. Bu konuda da sonuna kadar haklısınız. Partisinin gelenekleri görenekleri ne ise ona da uymalıdır.

 

 

TÜRBAN SÖMÜRÜSÜ TAM GAZ

 

Ancak şaşılacak konu şudur ki; Nazmiye Akarslan Durgut’un eleştirilere cevap verirken yaptığı sömürüdür! Siyasi Kıblesi ve İbresi Şaşmış Nazmiye Hanım yaprak misali savrulurken siyasetin dar uzun koridorlarında ki rüzgarda, bir an Menderes eleştirilerine sömürü ile cevap vermiş ve şöyle demiştir; “Kişisel olarak benim giyim ve yaşam tarzım özelimdir, bu konuda bir şey söylemek hiç kimsenin haddi ve hakkı olamaz.!”. Duyguları sömüren siyaset başlamış oldu bu sözle.

 

Torpilli Meclis Üyesi Nazmiye Hanım tesettürüne laf edildiğini ima etmek istemiştir. Bunu zaten hep yapmaktadır. O halde soralım Nazmiye Hanım kim sizin teolojik yaklaşımınıza laf etti? Kim inancınızdan dolayı aşağıladı sizi ya da kıyafetinizden dolayı halkı kin ve nefret söylemleri ile kim tahrik etti?

 

Söyleyin herkes bilsin! Biz söyleyelim; hiç kimse! Siz büyük bir siyasi tiyatronun oyununu sergiliyorsunuz. Ak Partiyi suçluyorsunuz ama siz dini siyasete alet ediyorsunuz. CHP’nin yumuşak karnını bulmuşsunuz, çok değil bir süre sonra sizi Milletvekili olarak da görürüz bu siyasi tiyatro ile başarırsınız! Siz tartışmaları toplumun kabul edeceği platformlara taşıyor, meşru kılınması için dini alet ediyorsunuz. Olmaz! Biz buna kanmayız.

 

CHP’de sağgörünüm her zaman pirim yapar ve siz bunun farkındasınız. Sol görüşlüler mi? Genel Başkanınızın önceki yıllarda dediği gibi tıpış tıpış sandığa gidip oy verirler zaten. Açıkça söyleyelim bunu; siz 3-4 yıl önce tesettüre büründünüz. Bunu her yerde söylüyorsunuz. Sizi daha önceden tanıyan yok CHP Fatih İlçe Örgütü içerisinde. Şayet varsa da 3-5 kişiden ibarettir. İYİ  Parti’den adaylığınız ve oradan ilişkinizin niçin kesildiği hakkında bilgi, çeşitli rivayetler dışında yok. Siz de açıklamıyorsunuz.

DURGUT’UN ZİYARET ETTİĞİ BAŞKAN FETÖ’DEN TUTUKLANDI

 

Siz sonradan FETÖ’cü çıkan ve tutuklanan Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz’u ziyaret ettiniz, Meclis Üyeliği görevinizi ihmal edip İzmir’e gittiniz, bu ziyaretinizin sebebini açıklamadınız. Bizler bunu kaleme aldığımızda siz bizi mahkemeye verdiniz. Üstelik bu ziyaretin sebebini de kayınvalidenizin miras işlerini takip olarak açıklamışsınız şikâyet dilekçenizde. Siz iş takibi mi yapıyorsunuz? İş takibi yaparken ne büyük tesadüf yaşamışsınız tebrik ederiz. Cumhuriyet Savcıları ise bizim hakkımızda yaptığınız şikayeti inceledikten sonra kovuşturmaya yer yoktur deyip size tokat gibi basın özgürlüğü dersi vermiştir.

 

BAYAN MUCİZE SÖMÜRÜ SİYASETİ YAPIYOR

 

Bayan Mucize Durgut’un 23 Nisan ve 19 Mayıs’a dair video çektiğini de gördük. Kısaca değinecek olur isek, CHP örgütünün yayınladığı zoom toplantısını izlerken Durgut “1 milyon kişi tarafından videom izlendi.” deyince merak edip neymiş diye baktım! Aman Allahım bir de ne göreyim! Türban Sömürüsü, Bayrak Sömürüsü, Atatürk Sömürüsü ve Kurtuluş Savaşı Sömüsürü var! Videoyu izler izlemez kendisini meclis toplantılarından tanıdığım için samimi olmadığını yaptığı konuşmadan ve hareketlerden anladım. Öyle 1 milyon kişi de değil yalan söylüyordu. Youtube’de yazın bakın, 15-50 arası izleme var. Fatihliler dışında bir proje işliyor Türkiye’nin Sakarya, Konya, Tokat gibi illerinde paylaşım yapılıyor Facebook’tan. Gördük ki Siyasette Sömürü’nün Şifreleri çözülmüş. Siyasette Sosyal Medyalı Sömürü Dönemi de başlamış Nazmiye Hanım için. Hayırlı olsun.

SİYASETİN İKİ YÜZÜ; MAĞDURUM AMA MAĞDURUM

 

Mağdur edebiyatı da CHP’de tutuyor zaten. Son örneği Öztürk Yılmaz oldu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu tesettüre karşı olmadıkları propagandasını da Nazmiye Hanım üzerinden yapıyor. Alelacele geçtiğimiz aylarda Ankara’ya giden hatta art arda iki kez gruba katılan Nazmiye Hanım TBMM’de en öne oturtuluyor. Siyasi Show’u seven Nazmiye Hanım kendisi mi oturdu o koltuğa yoksa birileri mi oturttu bilinmez ama toplantı sonrasında Genel Başkanları aynen şöyle diyor ve türbana karşı olmadıklarının yeni yüzünün Nazmiye Hanım olduğunu adeta tescil ediyor; “Şunu herkesin çok iyi bilmesini isterim. Hiç kimseyi kılık kıyafetinden dolayı yargılayamayız, sorgulayamayız. Bakın bugün grupta en ön sırada Levent Gök beyin yanında oturan kişi bizim Fatih Belediye Meclis üyemiz (Nazmiye Durgut) başörtülü kadınımız. Dolayısıyla başı açık, başı örtülü, Türkiye’nin bunları aşması lazım!”

 

HANGİ ÖRGÜT HANGİ YAPI SİZİ CHP’YE ÜYE YAPTI MECLİS ÜYESİ OLMANIZI SAĞLADI?

 

Nazmiye Hanımı CHP Fatih İlçe Örgütü ve Yapısı Belediye Meclis Üyesi yapmadı. CHP Neferleri Nazmiye Hanımı Meclis Üyesi Adayı olduğunda tanıdı. Hatta bağırlarına bastı sokak sokak çalıştı.

 

Peki Nazmiye Akarslan Durgut’u hangi Örgüt hangi Yapı (il, ilçe, siyasi grup) Meclis Üyesi yaptı?

TÜRBANI SİYASİ BASAMAK OLARAK KULLANIYOR

 

Nazmiye Hanım’ın siyaset basamaklarında hızla ilerlemesinde siyasi başarısının katkısı yok. Zaten başarısız bir meclis üyesidir. Daha ilk toplantılarda AK Partili Belediye Başkanı Ergün Turan’ı alkışlamıştır. İYİ Parti kökenli Nazmiye Hanım Türban Sömürüsü yapmaktadır. CHP’li Kadın Neferlerin “emek hırsızı” olarak nitelendirdiği Nazmiye Durgut bu ülkede üniversite kapılarında tesettürle sınava alınmayan öğrenciler varken kendisi o yıllarda zaten türbandan bir haberdir! Çünkü Durgut’un teolojik yaklaşımı ve o yaklaşıma bağlı giyim çabası 3-4 yıl öncesine dayanmaktadır.

 

SAMİMİ DEĞİLSİN BAYAN MUCİZE

 

20 yıllık, Sarı Basın Kartı sahibi Gazeteci olarak CHP‘li olduğu iddia edilen Nazmiye Akarslan Durgut’u samimi bulmuyoruz. Dahası Nazmiye Hanım’ın her alanda Sömürüsü Siyaseti yaptığını düşünüyoruz. Hiç kimse kendisini eleştirmez ya da saldırmazken durup dururken yaşam tarzı çıkışı bunu göstermektedir. Zira kendisi bizleri savcılığa bu bağlamda şikayet etmiştir ama ne yazık ki hukuk üstünlüğü ve tarafsız yargı kararını suç unsuru bulunmadığı için kovuşturmaya yer yoktur diye tescillemiştir.

 

İstifa etmeniz tavsiyemiz değil artık gereklilik olmuştur!

 

Nazmiye Akarslan Durgut CHP’yi ne Fatih’te ne de Fatihlileri Belediye Meclisinde temsil edemediğini sömürü siyaseti ile bir kez daha göstermiştir. Bu vesile ile istifa etmesi, çok istiyor ise sade bir üye olarak CHP’de yoluna devam etmesi elzemdir. Belediye Meclis Üyesi olarak icraatlar yapacağına, halka hizmet edeceğine böyle popülist yaklaşımlarla, tartışmalar ile ismini siyasette gündemde tutma çabaları siyasi çürümenin göstergesidir.

CHP İLÇE YÖNETİMİ NE YAPACAK?

 

Türban Aziz Türk Milletinin değeridir. İslam Dinimizin gerekliliğidir. Siyasete alet etmeyin lütfen. Üniversite yıllarımda tesettürlü arkadaşlarımızın kampüslere girmesi için mücadeleler verdik. 2000’li yılların başıydı. O yıllarda Nazmiye Hanım modern görünümlü kıyafetler giyiyor sanırsam. Böyle de bir derdi yoktu. Siyasette de değildi. Fikir ve düşünce özgürlüğüne saygı gösterin dedik o yıllarda herkese. FETÖ’cü hainlere karşı da durduk. Millet dedik, Devlet dedik. Şimdi CHP’li Meclis Üyesi Nazmiye Akarslan Durgut’un Türban Sömürüsü yaptığını söylüyoruz. Merak ediyoruz kim CHP’li Durgut’un Türbanına laf etmiştir? Etmemiş ise Durgut niçin Sömürü yapmaktadır? CHP Fatih İlçe Yönetimi bu konuda ne diyecektir merak ediyoruz?

 

Türkiye’nin aydınlık günleri sömürü siyaseti yapmayan siyasi show peşinde koşmayan siyasetçiler ile yakındır. Umudunuzu kaybetmeyin kıymetli okurlarım, esen kalın.

 

DURGUT’A DERS NİTELİĞİNDE YARGI KARARI

 

ZİYARET ETMİŞTİ FETÖ’DEN TUTUKLANDI

 

EMEK HIRSIZLIĞI YAPTI KABUL ETMİYORUZ

 

 

ACEMİ ÜYE MECLİSİ DÜĞÜN SALONU ZANNETTİ

İstanbul - 02:12 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NDE ADALAR POLEMİĞİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Denize kıyısı olmayan Sultangazi’nin Belediye Meclisini Adalar’daki İBB ve TÜGVA arasında yaşanan sorun gerdi. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan Adalar’da İBB ve TÜGVA arasında yaşanan sorun hakkında bilgilendirme metni geldi ve bu metni AK Partili Meclis Üyesi Fatih Alış oturumda okudu. Sultangazi’nin sorunlarının tartışılması gereken mecliste Alış’ın yaptığı zaman kaybı bir […]
 • 02
  MECLİS’TE “KAPAK OLMUŞ” TARTIŞMASI
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin 2022 Yılı Performans Programı Ekim ayı 2. Oturumunda görüşüldü. Görüşmelere kapak tartışması damga vurdu. CHP’li Tan programın kitapçığına taktı ve kapağı beğenmediğini “bu kapak size güzel kapak olmuş!” sözleri ile ifade etti.   Sultangazi Belediyesi’nin 2022 Yılı Performans Programı Ekim ayı 2. Oturumunda kapak tartışması gölgesinde görüşüldü. Oturumda söz […]
 • 03
  YETKİ İSTEDİ AMA BAŞKANLIK ÖMRÜ YETMİYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Meclisi’nde fotokopi makinesi ve yazıcı kiralamaları tartışma konusu oldu. Meclis Gündemine getirilen “kiralama konusunda belediye başkanına yetki verilmesi” teklifine CHP Grubu “3 yıllık kiralama süresi çok, Belediye Başkanı Ergün Turan’ın görev süresini aşıyor!” diyerek reddetti. Ak Parti Grubu ise süreyi ve kiralamayı makul bulduklarını söyle ve gündem maddesi oy […]
 • 04
  MECLİSTE KAVGALAR BİTMİYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde kavgalar, atışmalar ve sataşmalar bir türlü bitmek bilmiyor. Bunun en büyük sebebi ise Meclis Oturumlarının iyi yönetilememesinden kaynaklanıyor. Meclisin son oturumunda Meclis 1. Başkan Vekili İmdat Kamacı CHP’li Zeki Görer’e söz hakkı vereceğim demesine rağmen Ak Parti Grubundan gördüğü tepkiden çekinerek söz hakkı vermedi. CHP’lileri bu duruma adeta […]
 • 05
  CHP’Lİ TAN MECLİSTE PARASINI KONUŞTU
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin son meclis oturumunda CHP’li Meclis Üyesi Yarcan Tan siyasi edep bilmedi. CHP’li Tan her oturumda yok köylüm yok hemşehrim diyerek sürekli sataştığı Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’na bu kez terbiye sınırlarını zorlayarak ve aralarındaki sürtüşmeyi şahsileştirerek “kıskanç dedin. Sen de olup ben de olmayan ne var? Senin […]