-4° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ ÜÇ YETİM KARDEŞE YARDIM ELİ UZANDI!

Genel - 24 Kasım 2020 01:04 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!”. Şeyh Edebali ne güzel sesleniyor yüzyıllar öncesinden Devleti idare edenlere. En büyük nasihati bu sözlerle oluyor Osmanlı Devleti’ni kuran Osman Gazi’ye.

 

Tarih boyunca Türk’ün hoşgörü ile egemen olduğu topraklarda nezaket ve zarafet de egemen olmuştur. Millet, Vatan ve Devlet kavramları iç içedir ve ayrılmaz bir bütündür. Türk Milletinin kendi ruh kökünden doğan yardım severlik günümüze kadar erdemli idareciler ile ulaşmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olan evlatları gururun temsilidir.

 

Değerli okurlarım hepinizin bildiği üzere Ordu ilinden bana ulaşan bir arkadaşım İstanbul’da yaşayan, aynı aileden üç yetim ve yoksul çocuğunun Tıp Fakültesi okuduğunu söylemiş ve eğitimleri için yardım istemişti. Ordu Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi okuyan çocukların tüm bilgilerini bana whatsapp üzerinden ulaştırmıştı. Ben de bu kimlikleri rencide olmamaları için mozaikleyip yayınladım.

 

Yardım ulaştırmak için kolları sıvadım ve köşe yazımdan yardım çağrısı yaptım!

DEVLET İNSANI KAYMAKAM KAAN PEKER DUYARSIZ KALMADI

 

Tıp Fakültesinin kitaplarını alamayan, babaları vefat ettikten sonra yoksullaşan aile için yardım çağrıma Fatih Kaymakamımız Kaan Peker kayıtsız kalmadı. Saatler 10:00 gösterdiğinde Fatih Kaymakamlığından arandım. Belli ki yardım eli uzanacaktı. Ailenin bilgileri istendi ancak ailenin Sultangazi’de yaşadığını söylediğimde görevli kişi “Kaymakamımızın selamları var, biz Sultangazi’ye ileteceğiz konuyu.” dedi. Teşekkür edip kapattım telefonu.

VARLIĞINIZ YETER BAŞKAN ABDURRAHMAN DURSUN

 

Çok geçmeden Sultangazi Belediyesi’nin değerli Basın Danışmanı Umut Öztürk Dostum aradı. “Aile ilçemizde mi yaşıyor?” diye sordu. Evet dedim gururla ve iletişim bilgilerini gönderdim Umut Beye. Sultangazi Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun da öğlen saatlerinde beni aradı ve “Engin Bey yazınızı okudum, çağrınızı aldım, ilçemiz sakini ailemiz bize emanettir, gereken yapılacaktır!” dedi.

TEŞEKKÜRLER KAYMAKAM UĞUR KALKAR

 

Akşam saatlerinde ise Sultangazi Kaymakamımız Uğur Kalkar aradı. Sayın Kaymakamımız ailenin iletişim bilgilerini ve çocukların mozaikleyip yayınladığım öğrenci kimliklerini istedi. Kaymakamımız “Sosyal Yardımlaşma Fonundan gereğini yapacağız! Bu ülkenin şu günlerde en çok başta Doktor olmak üzere sağlık çalışanlarına ihtiyacı vardır. Onları Devletimiz yetim bırakmayacaktır.” dedi.

 

AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI BİLGİ İSTEDİ

 

Mesai bitmişti yine telefonum çaldı. Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Sevgi Yiğit Hanımefendinin özel kalemi aradı. Selamlarını iletti hanımefendinin. Konu hakkında bilgi istedi. Ailenin bilgilerini verdim. Görevli kişi konunun hassasiyet ile takip edileceğini söyledi.

 

Bakın kıymetli okurlarım, iyi okuyun bu satırları!

 

Neymiş; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!”. Allah Fatih Kaymakamımız Kaan Peker’e güç kudret versin. Devlet İnsanı adabının gereğini yaptı. İlçesinde gazetemiz yayın hayatını sürdürdüğü için sorumluluk duydu ve haberleştirdiğimiz konuyu araştırdı. Var olsun Kaymakamımız. Var olsun onun yoksula yetime uzanan elleri. Gönülleri fethetmeyi bilen kocaman yüreği ne büyükmüş onu gösterdi.

 

Sultangazi Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun bizleri şaşırtmadı. Komşumuz açken, açıktayken Belediyemiz rahat değildir diyen, pandemi sürecinde 30 bin aileye yardım eli uzatan Sayın Başkan Hizmet İnsanı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Naif yüreği, babacan duruşu yetim Tıp Fakülteli çocuklara uzanmıştır. Yardım yakında ulaşacaktır. Ben kendisini takdir ediyorum, tıpkı sizlerin bu satırları okurken yaptığı gibi.

 

Sultangazi Kaymakamımız Uğur Kalkar’a bakınca Millet ve Devlet kenetlenmesini görüyorum. Sayın Kalkar’ın duyarlı tavrı, Devletimizin şefkatli yüreği olmuş ve yardım sözü ile vücut bulmuştur. Allah Kaymakamımızı var etsin. Devlet İnsanı tam da budur! Milletine sahip çıkan, Devletimizin geleceğini düşünen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarını koruyup kollayan koca yürekli insandır Sayın Kalkar. Fakire fukaraya uzanan eller Devletin elleridir. Devlet vardır, var olacaktır bunu bize bir kez daha göstermiştir. Sultangazililerin gönlünde taht kurmayı da başarmıştır. Bravo Sayın Kalkar! Ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde olan Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Sevgi Yiğit Hanımefendinin duyarlılığını bir kez daha görmüş olduk. Var olun Sayın Yiğit!

Ezcümle Sayın Okurlarım!

 

Bir yüreğe dokunmak, bir yetime el uzatmak, bir yoksulu güldürmek, bir toplumun geleceğini inşa etmek, bir Devlet İnsanı olmak, bir Hizmet İnsanı olmak neymiş bu satırlarda görmüş olduk. 3 Tıp Fakülteli çocuğumuz okuyacak ve onlar Devletimizin Milletimizin geleceği olacaklar. Onlar beyaz yakalı, gururlu ailenin çocukları, kitaplarını alamayan çocuklar onlar. Emeği geçen, el uzatmak isteyen herkesten Allah bin kez razı olsun!

 

Türkiye’nin aydınlık günleri siyasi show yapmayan, yardıma ihtiyaç olduğunda el uzatan Devlet ve Hizmet İnsanları ile yakındır. Esen kalın kıymetli okurlarım.

 

Genel - 01:04 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  DİYARBAKIR’DAN SELAM VAR!
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Türkiye Değişim Partisi’nin (TDP) Lideri Mustafa Sarıgül ile geçtiğimiz akşam yaptığımız zoom üzerinden basın buluşması sonrası Diyarbakır Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Serkan Genç aradı. Kendisi bizimle tanışmak istemiş. Şeref duyduk ve mutlu olduk. Diyarbakır’dan aranmak gururlandırdı bizi. Diyarbakır’ın özgür ve tarafsız sesi Serkan kardeşimiz siyasette de emin adımlarla yol yürüyen bir […]
 • 02
  BAŞKAN TURAN’DAN İŞÇİLERE MORAL DESTEĞİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Kar yağışının İstanbul’u etkisi altına aldığı şu günlerde Fatih’in sokaklarında canla başla çalışan Fatih Belediyesi’ne bağlı karla mücadele ekiplerine moral desteği Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’dan geldi. Sokaklarda Fatihlilerin hizmetinde karla mücadele eden ekipleri ziyaret eden Başkan Turan işçilere moral desteği verdi. Kar yağışının etkisini en az hissettirdiği denize yakın […]
 • 03
  SULTANGAZİ KAR SINAVINDA BAŞARILI OLDU!
  HABER: ENGİN BELLİ   Karın yoğun olarak yağdığı ilçelerin başında gelen Sultangazi’de hayat olumsuz etkilenmedi. Gerek iş makineleri ile küreme yapan, tuzlama gerçekleştiren ve karla mücadele timleri ile sokaklarda çalışma yürüten, gerek sokak hayvanlarına mama dağıtan ve yardıma muhtaç insanlara el uzatan Sultangazi Belediyesi kar sınavında başarılı oldu. Karın çile değil keyif olduğu ilçe Sultangazi’de […]
 • 04
  BEYAZ ÖRTÜ İSTANBUL’U GELİN GİBİ SÜSLEDİ
  HABER: ENGİN BELLİ   İstanbul’a beklenen kar nihayet yağdı. Sibirya üzerinden gelen soğuk hava dalgası ile birlikte kar yağışı denize yakın ilçelerde düşük yoğunlukta olurken, kuzey ve iç ilçelerde ise yoğun yağış yaşandı. Beyazın büyüsüne kapılan vatandaşlar ise kartpostal gibi kareleri yakalamak için sokaklara çıktı. Çocukların kartopu savaşları yaptığı hafta sonunda renkli görüntülerde oldu. İBB, […]
 • 05
  İSTANBUL’A KAR GELDİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sibirya üzerinden gelen soğuk hava dalgası İstanbul’a ulaştı. Kenti etkisi altına alan kar yağışı ile denizden uzak kimi ilçeler beyaza büründü. Sultangazi’de öğlen saatlerinde başlayan kar yağışını fırsat bilen çocuklar ise sokak aralarında kartopu oynayarak karın tadını çıkarttı. İBB, Fatih Belediyesi ve Sultangazi Belediyesi başta olmak üzere yerel yönetimlerin karla mücadele […]