30° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ ÜÇ YETİM KARDEŞE YARDIM ELİ UZANDI!

Genel - 24 Kasım 2020 01:04 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!”. Şeyh Edebali ne güzel sesleniyor yüzyıllar öncesinden Devleti idare edenlere. En büyük nasihati bu sözlerle oluyor Osmanlı Devleti’ni kuran Osman Gazi’ye.

 

Tarih boyunca Türk’ün hoşgörü ile egemen olduğu topraklarda nezaket ve zarafet de egemen olmuştur. Millet, Vatan ve Devlet kavramları iç içedir ve ayrılmaz bir bütündür. Türk Milletinin kendi ruh kökünden doğan yardım severlik günümüze kadar erdemli idareciler ile ulaşmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olan evlatları gururun temsilidir.

 

Değerli okurlarım hepinizin bildiği üzere Ordu ilinden bana ulaşan bir arkadaşım İstanbul’da yaşayan, aynı aileden üç yetim ve yoksul çocuğunun Tıp Fakültesi okuduğunu söylemiş ve eğitimleri için yardım istemişti. Ordu Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi okuyan çocukların tüm bilgilerini bana whatsapp üzerinden ulaştırmıştı. Ben de bu kimlikleri rencide olmamaları için mozaikleyip yayınladım.

 

Yardım ulaştırmak için kolları sıvadım ve köşe yazımdan yardım çağrısı yaptım!

DEVLET İNSANI KAYMAKAM KAAN PEKER DUYARSIZ KALMADI

 

Tıp Fakültesinin kitaplarını alamayan, babaları vefat ettikten sonra yoksullaşan aile için yardım çağrıma Fatih Kaymakamımız Kaan Peker kayıtsız kalmadı. Saatler 10:00 gösterdiğinde Fatih Kaymakamlığından arandım. Belli ki yardım eli uzanacaktı. Ailenin bilgileri istendi ancak ailenin Sultangazi’de yaşadığını söylediğimde görevli kişi “Kaymakamımızın selamları var, biz Sultangazi’ye ileteceğiz konuyu.” dedi. Teşekkür edip kapattım telefonu.

VARLIĞINIZ YETER BAŞKAN ABDURRAHMAN DURSUN

 

Çok geçmeden Sultangazi Belediyesi’nin değerli Basın Danışmanı Umut Öztürk Dostum aradı. “Aile ilçemizde mi yaşıyor?” diye sordu. Evet dedim gururla ve iletişim bilgilerini gönderdim Umut Beye. Sultangazi Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun da öğlen saatlerinde beni aradı ve “Engin Bey yazınızı okudum, çağrınızı aldım, ilçemiz sakini ailemiz bize emanettir, gereken yapılacaktır!” dedi.

TEŞEKKÜRLER KAYMAKAM UĞUR KALKAR

 

Akşam saatlerinde ise Sultangazi Kaymakamımız Uğur Kalkar aradı. Sayın Kaymakamımız ailenin iletişim bilgilerini ve çocukların mozaikleyip yayınladığım öğrenci kimliklerini istedi. Kaymakamımız “Sosyal Yardımlaşma Fonundan gereğini yapacağız! Bu ülkenin şu günlerde en çok başta Doktor olmak üzere sağlık çalışanlarına ihtiyacı vardır. Onları Devletimiz yetim bırakmayacaktır.” dedi.

 

AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI BİLGİ İSTEDİ

 

Mesai bitmişti yine telefonum çaldı. Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Sevgi Yiğit Hanımefendinin özel kalemi aradı. Selamlarını iletti hanımefendinin. Konu hakkında bilgi istedi. Ailenin bilgilerini verdim. Görevli kişi konunun hassasiyet ile takip edileceğini söyledi.

 

Bakın kıymetli okurlarım, iyi okuyun bu satırları!

 

Neymiş; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!”. Allah Fatih Kaymakamımız Kaan Peker’e güç kudret versin. Devlet İnsanı adabının gereğini yaptı. İlçesinde gazetemiz yayın hayatını sürdürdüğü için sorumluluk duydu ve haberleştirdiğimiz konuyu araştırdı. Var olsun Kaymakamımız. Var olsun onun yoksula yetime uzanan elleri. Gönülleri fethetmeyi bilen kocaman yüreği ne büyükmüş onu gösterdi.

 

Sultangazi Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun bizleri şaşırtmadı. Komşumuz açken, açıktayken Belediyemiz rahat değildir diyen, pandemi sürecinde 30 bin aileye yardım eli uzatan Sayın Başkan Hizmet İnsanı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Naif yüreği, babacan duruşu yetim Tıp Fakülteli çocuklara uzanmıştır. Yardım yakında ulaşacaktır. Ben kendisini takdir ediyorum, tıpkı sizlerin bu satırları okurken yaptığı gibi.

 

Sultangazi Kaymakamımız Uğur Kalkar’a bakınca Millet ve Devlet kenetlenmesini görüyorum. Sayın Kalkar’ın duyarlı tavrı, Devletimizin şefkatli yüreği olmuş ve yardım sözü ile vücut bulmuştur. Allah Kaymakamımızı var etsin. Devlet İnsanı tam da budur! Milletine sahip çıkan, Devletimizin geleceğini düşünen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarını koruyup kollayan koca yürekli insandır Sayın Kalkar. Fakire fukaraya uzanan eller Devletin elleridir. Devlet vardır, var olacaktır bunu bize bir kez daha göstermiştir. Sultangazililerin gönlünde taht kurmayı da başarmıştır. Bravo Sayın Kalkar! Ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde olan Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Sevgi Yiğit Hanımefendinin duyarlılığını bir kez daha görmüş olduk. Var olun Sayın Yiğit!

Ezcümle Sayın Okurlarım!

 

Bir yüreğe dokunmak, bir yetime el uzatmak, bir yoksulu güldürmek, bir toplumun geleceğini inşa etmek, bir Devlet İnsanı olmak, bir Hizmet İnsanı olmak neymiş bu satırlarda görmüş olduk. 3 Tıp Fakülteli çocuğumuz okuyacak ve onlar Devletimizin Milletimizin geleceği olacaklar. Onlar beyaz yakalı, gururlu ailenin çocukları, kitaplarını alamayan çocuklar onlar. Emeği geçen, el uzatmak isteyen herkesten Allah bin kez razı olsun!

 

Türkiye’nin aydınlık günleri siyasi show yapmayan, yardıma ihtiyaç olduğunda el uzatan Devlet ve Hizmet İnsanları ile yakındır. Esen kalın kıymetli okurlarım.

 

Genel - 01:04 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  KURBANLAR PODYUMA ÇIKTI
  Sultangazi Kurban Alanı’nda düzenlenen ‘En Güzel Kurban Yarışması’nda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 17 büyükbaş kurbanlık, dereceye girebilmek için jüri karşısına çıktı. Nazar boncuklarıyla ve işlemeli süsleriyle göz dolduran birbirinden güzel kurbanlıklardan ilk üçe girenlerin sahipleri yarışma jürisi tarafından belirlenerek ödüllerine kavuştu. Vatandaşların kurban ibadetlerini gönül huzuruyla, sıkıntı yaşamadan ifa edebilmeleri için Sultangazi Belediyesi tarafından […]
 • 02
  Camiler Bayram Öncesi Gül Suyu ile Yıkandı
  Sultangazi Belediyesi, vatandaşların güzel ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye ekipleri, ilçedeki camileri gül suyu ile yıkayarak bayram için hazırladı. Cadde ve sokaklardaki temizlik faaliyetlerine hız verilirken, arife gününden itibaren ise mezarlıklarda limonata ikramına başlandı.   Sultangazi Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nda her türlü ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalarına hız verdi. Vatandaşların […]
 • 03
  İBB SULTANGAZİ’YE ÇİVİ BİLE ÇAKMIYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin Temmuz ayı oturumları son buldu. Oturumda Ak Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı olan Mehmet Yiğit oturumda söz alarak emlak vergisi artışlarına dair konuşma gerçekleştirdi. Başkan Yiğit İBB’nin Sultangazi’ye çivi bile çakmadığını söyledi ve “CHP Grubu getirsin bir çivi çakmışlarsa bunun resmini buraya asalım!” dedi.   […]
 • 04
  EMLAK VERGİSİ TARTIŞMASI SÜRÜYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde emlak vergisi artışlarına dair tartışma yeniden alevlendi. Temmuz ayı ikinci oturumunda CHP’li Meclis Üyesi Yarcan Tan, Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’nun Eski Edirne Asfaltı Caddesi’ni Bağdat Caddesi’ne benzetmesine tepki gösterdi. CHP’li Tan ilçenin değişik mahallelerinden emlak vergisi düzenlemesi örnekleri verip rayiç bedellerin yüksek olduğunu dile getirdi. […]
 • 05
  İSTANBUL’U 60+1 İLE ALACAĞIZ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ilçe ziyaretleri kapsamında Sultangazi Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri tarafından karşılanan Başkan Kabaktepe’ye İl Başkan Yardımcıları da eşlik etti. Başkan Dursun’un makam odasında bir süre katılımcılarla sohbet eden Osman Nuri Kabaktepe İBB’yi gelecek seçimlerde […]