12° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ ÜÇ YETİM KARDEŞE YARDIM ELİ UZANDI!

Genel - 24 Kasım 2020 01:04 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!”. Şeyh Edebali ne güzel sesleniyor yüzyıllar öncesinden Devleti idare edenlere. En büyük nasihati bu sözlerle oluyor Osmanlı Devleti’ni kuran Osman Gazi’ye.

 

Tarih boyunca Türk’ün hoşgörü ile egemen olduğu topraklarda nezaket ve zarafet de egemen olmuştur. Millet, Vatan ve Devlet kavramları iç içedir ve ayrılmaz bir bütündür. Türk Milletinin kendi ruh kökünden doğan yardım severlik günümüze kadar erdemli idareciler ile ulaşmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olan evlatları gururun temsilidir.

 

Değerli okurlarım hepinizin bildiği üzere Ordu ilinden bana ulaşan bir arkadaşım İstanbul’da yaşayan, aynı aileden üç yetim ve yoksul çocuğunun Tıp Fakültesi okuduğunu söylemiş ve eğitimleri için yardım istemişti. Ordu Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi okuyan çocukların tüm bilgilerini bana whatsapp üzerinden ulaştırmıştı. Ben de bu kimlikleri rencide olmamaları için mozaikleyip yayınladım.

 

Yardım ulaştırmak için kolları sıvadım ve köşe yazımdan yardım çağrısı yaptım!

DEVLET İNSANI KAYMAKAM KAAN PEKER DUYARSIZ KALMADI

 

Tıp Fakültesinin kitaplarını alamayan, babaları vefat ettikten sonra yoksullaşan aile için yardım çağrıma Fatih Kaymakamımız Kaan Peker kayıtsız kalmadı. Saatler 10:00 gösterdiğinde Fatih Kaymakamlığından arandım. Belli ki yardım eli uzanacaktı. Ailenin bilgileri istendi ancak ailenin Sultangazi’de yaşadığını söylediğimde görevli kişi “Kaymakamımızın selamları var, biz Sultangazi’ye ileteceğiz konuyu.” dedi. Teşekkür edip kapattım telefonu.

VARLIĞINIZ YETER BAŞKAN ABDURRAHMAN DURSUN

 

Çok geçmeden Sultangazi Belediyesi’nin değerli Basın Danışmanı Umut Öztürk Dostum aradı. “Aile ilçemizde mi yaşıyor?” diye sordu. Evet dedim gururla ve iletişim bilgilerini gönderdim Umut Beye. Sultangazi Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun da öğlen saatlerinde beni aradı ve “Engin Bey yazınızı okudum, çağrınızı aldım, ilçemiz sakini ailemiz bize emanettir, gereken yapılacaktır!” dedi.

TEŞEKKÜRLER KAYMAKAM UĞUR KALKAR

 

Akşam saatlerinde ise Sultangazi Kaymakamımız Uğur Kalkar aradı. Sayın Kaymakamımız ailenin iletişim bilgilerini ve çocukların mozaikleyip yayınladığım öğrenci kimliklerini istedi. Kaymakamımız “Sosyal Yardımlaşma Fonundan gereğini yapacağız! Bu ülkenin şu günlerde en çok başta Doktor olmak üzere sağlık çalışanlarına ihtiyacı vardır. Onları Devletimiz yetim bırakmayacaktır.” dedi.

 

AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI BİLGİ İSTEDİ

 

Mesai bitmişti yine telefonum çaldı. Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Sevgi Yiğit Hanımefendinin özel kalemi aradı. Selamlarını iletti hanımefendinin. Konu hakkında bilgi istedi. Ailenin bilgilerini verdim. Görevli kişi konunun hassasiyet ile takip edileceğini söyledi.

 

Bakın kıymetli okurlarım, iyi okuyun bu satırları!

 

Neymiş; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!”. Allah Fatih Kaymakamımız Kaan Peker’e güç kudret versin. Devlet İnsanı adabının gereğini yaptı. İlçesinde gazetemiz yayın hayatını sürdürdüğü için sorumluluk duydu ve haberleştirdiğimiz konuyu araştırdı. Var olsun Kaymakamımız. Var olsun onun yoksula yetime uzanan elleri. Gönülleri fethetmeyi bilen kocaman yüreği ne büyükmüş onu gösterdi.

 

Sultangazi Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun bizleri şaşırtmadı. Komşumuz açken, açıktayken Belediyemiz rahat değildir diyen, pandemi sürecinde 30 bin aileye yardım eli uzatan Sayın Başkan Hizmet İnsanı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Naif yüreği, babacan duruşu yetim Tıp Fakülteli çocuklara uzanmıştır. Yardım yakında ulaşacaktır. Ben kendisini takdir ediyorum, tıpkı sizlerin bu satırları okurken yaptığı gibi.

 

Sultangazi Kaymakamımız Uğur Kalkar’a bakınca Millet ve Devlet kenetlenmesini görüyorum. Sayın Kalkar’ın duyarlı tavrı, Devletimizin şefkatli yüreği olmuş ve yardım sözü ile vücut bulmuştur. Allah Kaymakamımızı var etsin. Devlet İnsanı tam da budur! Milletine sahip çıkan, Devletimizin geleceğini düşünen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarını koruyup kollayan koca yürekli insandır Sayın Kalkar. Fakire fukaraya uzanan eller Devletin elleridir. Devlet vardır, var olacaktır bunu bize bir kez daha göstermiştir. Sultangazililerin gönlünde taht kurmayı da başarmıştır. Bravo Sayın Kalkar! Ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde olan Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Sevgi Yiğit Hanımefendinin duyarlılığını bir kez daha görmüş olduk. Var olun Sayın Yiğit!

Ezcümle Sayın Okurlarım!

 

Bir yüreğe dokunmak, bir yetime el uzatmak, bir yoksulu güldürmek, bir toplumun geleceğini inşa etmek, bir Devlet İnsanı olmak, bir Hizmet İnsanı olmak neymiş bu satırlarda görmüş olduk. 3 Tıp Fakülteli çocuğumuz okuyacak ve onlar Devletimizin Milletimizin geleceği olacaklar. Onlar beyaz yakalı, gururlu ailenin çocukları, kitaplarını alamayan çocuklar onlar. Emeği geçen, el uzatmak isteyen herkesten Allah bin kez razı olsun!

 

Türkiye’nin aydınlık günleri siyasi show yapmayan, yardıma ihtiyaç olduğunda el uzatan Devlet ve Hizmet İnsanları ile yakındır. Esen kalın kıymetli okurlarım.

 

Genel - 01:04 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  HOŞ GELDİN MÜDÜR DEMİR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi’nin 20 yıllık Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir başlattığı hukuk mücadelesinden yüzünün akıyla çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluru ile Kıdemli Eğitimci Demir görevine nihayet başladı.   Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’in “Deprem Mağduru Türk Çocuklarını Suriyelilerin Bütçesinden Servislerle Yeni Okullarına Taşıttığı” gerekçesi ile haksız, hukuksuz ve […]
 • 02
  23 NİSAN COŞKUSU PANDEMİYE YENİK DÜŞTÜ
  HABER: ENGİN BELLİ   Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Sultangazi Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk takdim merasimi gerçekleştirildi.   Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk takdiminin ardından CHP Sultangazi İlçe Başkanlığı da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı. Çelengini sunan CHP İlçe […]
 • 03
  CONAX SULTANGAZİSPOR 2. KEZ KAMPA GİDECEK !
  Pandemi nedeniyle liglerin başlama tarihi Mayıs ayının son haftasına ertelendi ama Conax Sultangazispor çalışmalarına ara vermiyor. Beykozspor ile hazırlık maçı yapan ve kazanan BAL Ligi temsilcimizi bu hafta sonu da Yeşilköyspor ile karşılaşacak. Hedefleri 3. Lig olan temsilcimiz Antalya kampını bitirip ilçemize dönmüştü ancak şimdi 2. Kez kampa gidecek. Şampiyonluk için büyük özveri ile çalışan […]
 • 04
  BARAJLARIMIZ YÜZDE 80 DOLDU
  HABER: ENGİN BELLİ   Geçtiğimiz Aralık ayında yüzde 20’lere kadar gerileyen İstanbul’un barajlarındaki doluluk oranı Nisan ayı itibariyle yüzde 80’lere ulaştı. Yağış sistemlerinin etkili olması ve su tasarrufunun sonucu olarak görünen doluluk oranında İSKİ’nin verilerine göre doluluk oranı yüzde 80,14’e ulaştı. İstanbulluların su sıkıntısı çekmeden rahat bir yaz mevsimi geçireceği yüzleri güldürdü. İSKİ’nin verilerine göre […]
 • 05
  HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAZAMAN
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   İnsanlık korona virüs illeti ile boğuşurken on bir ayın sultan Ramazan-ı Şerife nihayet kavuştuk. Bir yanımız sevinç bir yanımız hüzün oldu bu yıl. Mübarek ayda ibadetlerimizi gerçekleştirirken pandemi durumunu yaşamak zorunda kalıyoruz. Camilerimizde okunan Kur’an-ı ve teravihin maneviyatını yaşayamamak da ayrı bir hüzün oluyor. Ama her şeye rağmen İslam Âleminin […]