17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ ÜÇ YETİM KARDEŞE YARDIM ELİ UZANDI!

Genel - 24 Kasım 2020 01:04 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!”. Şeyh Edebali ne güzel sesleniyor yüzyıllar öncesinden Devleti idare edenlere. En büyük nasihati bu sözlerle oluyor Osmanlı Devleti’ni kuran Osman Gazi’ye.

 

Tarih boyunca Türk’ün hoşgörü ile egemen olduğu topraklarda nezaket ve zarafet de egemen olmuştur. Millet, Vatan ve Devlet kavramları iç içedir ve ayrılmaz bir bütündür. Türk Milletinin kendi ruh kökünden doğan yardım severlik günümüze kadar erdemli idareciler ile ulaşmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olan evlatları gururun temsilidir.

 

Değerli okurlarım hepinizin bildiği üzere Ordu ilinden bana ulaşan bir arkadaşım İstanbul’da yaşayan, aynı aileden üç yetim ve yoksul çocuğunun Tıp Fakültesi okuduğunu söylemiş ve eğitimleri için yardım istemişti. Ordu Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi okuyan çocukların tüm bilgilerini bana whatsapp üzerinden ulaştırmıştı. Ben de bu kimlikleri rencide olmamaları için mozaikleyip yayınladım.

 

Yardım ulaştırmak için kolları sıvadım ve köşe yazımdan yardım çağrısı yaptım!

DEVLET İNSANI KAYMAKAM KAAN PEKER DUYARSIZ KALMADI

 

Tıp Fakültesinin kitaplarını alamayan, babaları vefat ettikten sonra yoksullaşan aile için yardım çağrıma Fatih Kaymakamımız Kaan Peker kayıtsız kalmadı. Saatler 10:00 gösterdiğinde Fatih Kaymakamlığından arandım. Belli ki yardım eli uzanacaktı. Ailenin bilgileri istendi ancak ailenin Sultangazi’de yaşadığını söylediğimde görevli kişi “Kaymakamımızın selamları var, biz Sultangazi’ye ileteceğiz konuyu.” dedi. Teşekkür edip kapattım telefonu.

VARLIĞINIZ YETER BAŞKAN ABDURRAHMAN DURSUN

 

Çok geçmeden Sultangazi Belediyesi’nin değerli Basın Danışmanı Umut Öztürk Dostum aradı. “Aile ilçemizde mi yaşıyor?” diye sordu. Evet dedim gururla ve iletişim bilgilerini gönderdim Umut Beye. Sultangazi Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun da öğlen saatlerinde beni aradı ve “Engin Bey yazınızı okudum, çağrınızı aldım, ilçemiz sakini ailemiz bize emanettir, gereken yapılacaktır!” dedi.

TEŞEKKÜRLER KAYMAKAM UĞUR KALKAR

 

Akşam saatlerinde ise Sultangazi Kaymakamımız Uğur Kalkar aradı. Sayın Kaymakamımız ailenin iletişim bilgilerini ve çocukların mozaikleyip yayınladığım öğrenci kimliklerini istedi. Kaymakamımız “Sosyal Yardımlaşma Fonundan gereğini yapacağız! Bu ülkenin şu günlerde en çok başta Doktor olmak üzere sağlık çalışanlarına ihtiyacı vardır. Onları Devletimiz yetim bırakmayacaktır.” dedi.

 

AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI BİLGİ İSTEDİ

 

Mesai bitmişti yine telefonum çaldı. Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Sevgi Yiğit Hanımefendinin özel kalemi aradı. Selamlarını iletti hanımefendinin. Konu hakkında bilgi istedi. Ailenin bilgilerini verdim. Görevli kişi konunun hassasiyet ile takip edileceğini söyledi.

 

Bakın kıymetli okurlarım, iyi okuyun bu satırları!

 

Neymiş; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!”. Allah Fatih Kaymakamımız Kaan Peker’e güç kudret versin. Devlet İnsanı adabının gereğini yaptı. İlçesinde gazetemiz yayın hayatını sürdürdüğü için sorumluluk duydu ve haberleştirdiğimiz konuyu araştırdı. Var olsun Kaymakamımız. Var olsun onun yoksula yetime uzanan elleri. Gönülleri fethetmeyi bilen kocaman yüreği ne büyükmüş onu gösterdi.

 

Sultangazi Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun bizleri şaşırtmadı. Komşumuz açken, açıktayken Belediyemiz rahat değildir diyen, pandemi sürecinde 30 bin aileye yardım eli uzatan Sayın Başkan Hizmet İnsanı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Naif yüreği, babacan duruşu yetim Tıp Fakülteli çocuklara uzanmıştır. Yardım yakında ulaşacaktır. Ben kendisini takdir ediyorum, tıpkı sizlerin bu satırları okurken yaptığı gibi.

 

Sultangazi Kaymakamımız Uğur Kalkar’a bakınca Millet ve Devlet kenetlenmesini görüyorum. Sayın Kalkar’ın duyarlı tavrı, Devletimizin şefkatli yüreği olmuş ve yardım sözü ile vücut bulmuştur. Allah Kaymakamımızı var etsin. Devlet İnsanı tam da budur! Milletine sahip çıkan, Devletimizin geleceğini düşünen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarını koruyup kollayan koca yürekli insandır Sayın Kalkar. Fakire fukaraya uzanan eller Devletin elleridir. Devlet vardır, var olacaktır bunu bize bir kez daha göstermiştir. Sultangazililerin gönlünde taht kurmayı da başarmıştır. Bravo Sayın Kalkar! Ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde olan Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Sevgi Yiğit Hanımefendinin duyarlılığını bir kez daha görmüş olduk. Var olun Sayın Yiğit!

Ezcümle Sayın Okurlarım!

 

Bir yüreğe dokunmak, bir yetime el uzatmak, bir yoksulu güldürmek, bir toplumun geleceğini inşa etmek, bir Devlet İnsanı olmak, bir Hizmet İnsanı olmak neymiş bu satırlarda görmüş olduk. 3 Tıp Fakülteli çocuğumuz okuyacak ve onlar Devletimizin Milletimizin geleceği olacaklar. Onlar beyaz yakalı, gururlu ailenin çocukları, kitaplarını alamayan çocuklar onlar. Emeği geçen, el uzatmak isteyen herkesten Allah bin kez razı olsun!

 

Türkiye’nin aydınlık günleri siyasi show yapmayan, yardıma ihtiyaç olduğunda el uzatan Devlet ve Hizmet İnsanları ile yakındır. Esen kalın kıymetli okurlarım.

 

Genel - 01:04 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  ÖNCE PROTOKOL KRİZİ SONRA ÇELENK TEPKİSİ
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Sultangazi’de gerçekleştirilen çelenk sunma merasiminde AK Parti, Deva ve Gelecek Partisi arasında önce protokol krizi çıktı sonra Atatürk’ün büstüne bırakılan çelenk 5 dakika geçmeden kaldırılınca bu kez CHP’liler duruma “Atatürk’ü gönülden sevin, zoraki yapmayın, Ata’ya saygınız 5 dakika mı? Varlık sebebimiz o […]
 • 02
  GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Sultangazi’de coşkuyla kutlandı. Sabah ilk iş olarak Atatürk’ün huzuruna çıkan Sultangazililer daha sonra gençlerin sergiledikleri performanslarla keyifli anlar yaşadılar. Sultangazi Hükümet Konağı’nda sabah saat 09:00’da Atatürk’ün büstüne sunulan çelenkle başlayan kutlamalar Sabri Ülker İmam Hatip Konferans Salonu’nda gençlerin Gazi Paşa’yı anan ve armağan […]
 • 03
  19 MAYIS’TA ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTILAR
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Çelenk Sunma Töreni Sultangazi Hükümet Konağı’nda ki Atatürk Büstünde gerçekleştirildi.   Tertip edilen program İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Naci Usta himayesinde yapıldı. Saat 09:00’da Hükümet Konağı’nın bahçesinde gelen İlçe Protokolü mensupları Siyasi Parti Temsilcileri, Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu ve Belediye […]
 • 04
  BAŞARISIZ YÖNETİM MUHALEFETE MECLİSİ TERK ETTİRDİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı göreve başladığından bu yana kavgalar, atışmalar ve sataşmalar adeta zirve yaptı. Nezaket dışı olarak kabul edilen oturumu terk etmeler ise Başkan İmdat Kamacı’nın yetersiz yönetimi nedeniyle oluyor ve bir türlü bitmiyor. Muhalefete söz hakkı tanımaktan imtina eden Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı çok […]
 • 05
  3 YILIN ARDINDAN SÖZ ALDI ELİNE VERİLEN METNİ OKUYAMADI
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Meclisi 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde teşekkül ettiğinden bu yana ilk defa söz alan Ak Partili Meclis Üyesi Selahattin Kara eline verilen metni okuyamadı. Kara önce diğer meclis üyesinde gözlük ödünç aldı sonra heyecanlandı ama bir türlü eline verilen metni okuyamadı. Kara konuşmasına 19 Mayıs’tan girdi, İstanbul’un Fethi ile devam […]