17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BİZİM ÇOCUKLAR İZMİR’DE HAYAT KURTARIYOR!

Genel - 31 Ekim 2020 23:50 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Akşam saatleriydi…

 

Sultangazi’de sürekli gittiğim lokanta da yemek yerken bir yandan da TRT Haberi izliyordum…

 

Göçük altında ki yaralıların çıkışlarını gösteriyordu televizyonun kasvetli ekranı.

 

Mutsuzduk, Hüzünlüydük…

 

Bir vatandaşımız için spikerin heyecanla anons yaptığını duydum. Dikkat kesildim ekrana. Bir yandan da dua ediyordum. Bir can göçük altından çıkartılıyordu. Sonra ekrana dikkatle baktığımda Sultangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nin (SAK-E) mont armalarını fark ettim!

Göçük altından çıkartılan can için sevindim ama ayrıca gurur duydum!

 

Yüksek sesle “Bizim çocuklar bunlar, bizim çocuklar çıkarttı, İzmir’de hayat kurtarıyoruz!” dedim. Lokanta da bulunan herkes televizyon ekranına baktı. Buruk ama gururla izledik göçük altından çıkartılan vatandaşımızı.

 

Biz yaptık, biz kurtardık, Sultangazililer İzmir’e yetişmiş ve görev başındaydı! Daha ne isteyebilirdim Allah’tan!

 

O kadar mutlu oldum ki keyfime diyecek yoktu. Biz başarmıştık. Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun Beyi aradım heyecanla. “Durum nedir?” diye sordum kendisine ve Başkan Dursun’da özetle “Engin Bey Türkiye’nin pek çok yerinden giden ekipler var, biz ilk anda ekibimizi hazır edip yola çıkartmıştık. Ekibimiz profesyonel kadrodan oluşuyor. Pek çok ekip toplanma alanında bekletilirken Sultangazililer göçük yaşanan binalarda görevlendirildi. Enkaz altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ben de sizin gibi televizyondan izliyorum. Ekibimizden de anlık bilgi geliyor. İzmir’in acısını paylaşıyoruz. Umarım can kaybı haberleri almayız.” dedi.

Sultangazililer adına Başkan Dursun’a çok teşekkür ettim, ilk dakika tereddüt etmeden talimat verip görevlendirme yaptığı için minnettar olduğumuzu belirttim ve görüşmeyi sonlandırdım.

Biz Sultangazililer büyük bir aileyiz. Biz yardımseveriz, biz garibana el uzatan ve onunla gurur duyan insanlarız. Biz Anadolu’nun tüm motiflerini içerisinde barındıran el dokuması bir halı gibi kıymetli ve nadideyiz.

 

Sultangazililer İzmir’e umut oldu!

 

Dün akşam kısa bir video hazırlamıştım. “Dayan İzmir Sultangazililer Yolda!” demiştim. Gavur İzmir yanıyordu. Öyle üzülmüştüm ki gözlerimden akan yaşı tutamamıştım.

Evet, çok mutluyum, gururluyum!

 

Bu videoyu sosyal medya sayfamdan paylaşmıştım. Yorum yapanlar oldu, tek tek herkese teşekkür ederim. Ancak CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz ve İYİ Parti İlçe Başkanı Sinan Taşkın Başkanlar da videomun altına görüşlerini bildirdiler. Belediyemize teşekkür ettiler. Ben de diyorum ki; “Sayın Poyraz, Sayın Taşkın, sizler ilçemizin muhalefet partisi liderleri olarak, iyi yapılan işlere iyi dediniz ya, siz işi siyasete dökmediniz ya, siz ego yapmayıp tebrik ve teşekkür ettiniz ya siz erdemli siyaset insanlarınız! Sizinle aynı ilçede olmaktan gurur duyuyorum. Siz Sultangazi’nin aradığı siyasi birlik ve beraberliğin resmi hatta bütünleştirici unsurusunuz! Var olun güzel yürekli Başkanlar!”.

 

SİZ BİZİM KAHRAMANLARIMIZSINIZ!

 

Buradan İzmir’de ki “bizim çocuklar” dediğim arama kurtarma ekibinde ki dostlara da selam olsun. Allah yardımcınız olsun. Sultangazililerin gözü kulağı sizde! Siz bizim yerimize enkaza el uzatıyorsunuz. Siz İzmirlilere yardım edin, siz onları kurtarın, dualarımız sizinle Yiğitler!

Bakın, Yiğidin kadını erkeği olmaz! Yiğit yiğittir!

 

Kurtarma ekibinin arasında İzmirli kadın arkadaş da var, ona da diyorum ki “Koca yürekli kahraman seninle övünüyoruz, sen Sultangazi’den memleketine gittin ama sen bizim gururumuzsun!” Enkaz altında kalanlara yardım eden kahramanlarımız sizinle gurur duyuyoruz!

BRAVO BAŞKAN DURSUN!

 

Sözlerime burada son verirken Koca Yürekli Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun’a sonsuz teşekkür ediyorum. Başkan Dursun iyi ki varsınız, Sultangazi için fırsatsınız dahası İzmir’e de yardım eli uzatarak Sultangazililere gurur yaşatıyorsunuz. Allah sizi her daim başarılı kılsın. Bütçesi rekor kıran Belediyeler kuru bir geçmiş olsun dileği yayınlarken siz harekete geçtiniz. Kıt imkânları İzmirlilerin yardımına sundunuz. Keşke bu Deprem afeti yaşanmasaydı ama siz bize bu gururu yaşattığınız ya siz de var olun Sayın Başkanım.

Umuyor ve temenni ediyorum ki Sultangazi’de Arama Kurtarma Ekip sayımız artacak ve beklenen Büyük İstanbul Depremi’ne hazırlık olacağız!

 

Esen kalın kıymetli okurlarım, biz Sultangazililer olarak gururluyuz, mutluyuz, İzmirlilerin yanındayız!

 

 

Genel - 23:50 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  ÖNCE PROTOKOL KRİZİ SONRA ÇELENK TEPKİSİ
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Sultangazi’de gerçekleştirilen çelenk sunma merasiminde AK Parti, Deva ve Gelecek Partisi arasında önce protokol krizi çıktı sonra Atatürk’ün büstüne bırakılan çelenk 5 dakika geçmeden kaldırılınca bu kez CHP’liler duruma “Atatürk’ü gönülden sevin, zoraki yapmayın, Ata’ya saygınız 5 dakika mı? Varlık sebebimiz o […]
 • 02
  GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Sultangazi’de coşkuyla kutlandı. Sabah ilk iş olarak Atatürk’ün huzuruna çıkan Sultangazililer daha sonra gençlerin sergiledikleri performanslarla keyifli anlar yaşadılar. Sultangazi Hükümet Konağı’nda sabah saat 09:00’da Atatürk’ün büstüne sunulan çelenkle başlayan kutlamalar Sabri Ülker İmam Hatip Konferans Salonu’nda gençlerin Gazi Paşa’yı anan ve armağan […]
 • 03
  19 MAYIS’TA ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTILAR
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Çelenk Sunma Töreni Sultangazi Hükümet Konağı’nda ki Atatürk Büstünde gerçekleştirildi.   Tertip edilen program İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Naci Usta himayesinde yapıldı. Saat 09:00’da Hükümet Konağı’nın bahçesinde gelen İlçe Protokolü mensupları Siyasi Parti Temsilcileri, Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu ve Belediye […]
 • 04
  BAŞARISIZ YÖNETİM MUHALEFETE MECLİSİ TERK ETTİRDİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı göreve başladığından bu yana kavgalar, atışmalar ve sataşmalar adeta zirve yaptı. Nezaket dışı olarak kabul edilen oturumu terk etmeler ise Başkan İmdat Kamacı’nın yetersiz yönetimi nedeniyle oluyor ve bir türlü bitmiyor. Muhalefete söz hakkı tanımaktan imtina eden Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı çok […]
 • 05
  3 YILIN ARDINDAN SÖZ ALDI ELİNE VERİLEN METNİ OKUYAMADI
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Meclisi 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde teşekkül ettiğinden bu yana ilk defa söz alan Ak Partili Meclis Üyesi Selahattin Kara eline verilen metni okuyamadı. Kara önce diğer meclis üyesinde gözlük ödünç aldı sonra heyecanlandı ama bir türlü eline verilen metni okuyamadı. Kara konuşmasına 19 Mayıs’tan girdi, İstanbul’un Fethi ile devam […]