Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BİZİM ÇOCUKLAR İZMİR’DE HAYAT KURTARIYOR!

Genel - 31 Ekim 2020 23:50 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Akşam saatleriydi…

 

Sultangazi’de sürekli gittiğim lokanta da yemek yerken bir yandan da TRT Haberi izliyordum…

 

Göçük altında ki yaralıların çıkışlarını gösteriyordu televizyonun kasvetli ekranı.

 

Mutsuzduk, Hüzünlüydük…

 

Bir vatandaşımız için spikerin heyecanla anons yaptığını duydum. Dikkat kesildim ekrana. Bir yandan da dua ediyordum. Bir can göçük altından çıkartılıyordu. Sonra ekrana dikkatle baktığımda Sultangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nin (SAK-E) mont armalarını fark ettim!

Göçük altından çıkartılan can için sevindim ama ayrıca gurur duydum!

 

Yüksek sesle “Bizim çocuklar bunlar, bizim çocuklar çıkarttı, İzmir’de hayat kurtarıyoruz!” dedim. Lokanta da bulunan herkes televizyon ekranına baktı. Buruk ama gururla izledik göçük altından çıkartılan vatandaşımızı.

 

Biz yaptık, biz kurtardık, Sultangazililer İzmir’e yetişmiş ve görev başındaydı! Daha ne isteyebilirdim Allah’tan!

 

O kadar mutlu oldum ki keyfime diyecek yoktu. Biz başarmıştık. Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun Beyi aradım heyecanla. “Durum nedir?” diye sordum kendisine ve Başkan Dursun’da özetle “Engin Bey Türkiye’nin pek çok yerinden giden ekipler var, biz ilk anda ekibimizi hazır edip yola çıkartmıştık. Ekibimiz profesyonel kadrodan oluşuyor. Pek çok ekip toplanma alanında bekletilirken Sultangazililer göçük yaşanan binalarda görevlendirildi. Enkaz altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ben de sizin gibi televizyondan izliyorum. Ekibimizden de anlık bilgi geliyor. İzmir’in acısını paylaşıyoruz. Umarım can kaybı haberleri almayız.” dedi.

Sultangazililer adına Başkan Dursun’a çok teşekkür ettim, ilk dakika tereddüt etmeden talimat verip görevlendirme yaptığı için minnettar olduğumuzu belirttim ve görüşmeyi sonlandırdım.

Biz Sultangazililer büyük bir aileyiz. Biz yardımseveriz, biz garibana el uzatan ve onunla gurur duyan insanlarız. Biz Anadolu’nun tüm motiflerini içerisinde barındıran el dokuması bir halı gibi kıymetli ve nadideyiz.

 

Sultangazililer İzmir’e umut oldu!

 

Dün akşam kısa bir video hazırlamıştım. “Dayan İzmir Sultangazililer Yolda!” demiştim. Gavur İzmir yanıyordu. Öyle üzülmüştüm ki gözlerimden akan yaşı tutamamıştım.

Evet, çok mutluyum, gururluyum!

 

Bu videoyu sosyal medya sayfamdan paylaşmıştım. Yorum yapanlar oldu, tek tek herkese teşekkür ederim. Ancak CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz ve İYİ Parti İlçe Başkanı Sinan Taşkın Başkanlar da videomun altına görüşlerini bildirdiler. Belediyemize teşekkür ettiler. Ben de diyorum ki; “Sayın Poyraz, Sayın Taşkın, sizler ilçemizin muhalefet partisi liderleri olarak, iyi yapılan işlere iyi dediniz ya, siz işi siyasete dökmediniz ya, siz ego yapmayıp tebrik ve teşekkür ettiniz ya siz erdemli siyaset insanlarınız! Sizinle aynı ilçede olmaktan gurur duyuyorum. Siz Sultangazi’nin aradığı siyasi birlik ve beraberliğin resmi hatta bütünleştirici unsurusunuz! Var olun güzel yürekli Başkanlar!”.

 

SİZ BİZİM KAHRAMANLARIMIZSINIZ!

 

Buradan İzmir’de ki “bizim çocuklar” dediğim arama kurtarma ekibinde ki dostlara da selam olsun. Allah yardımcınız olsun. Sultangazililerin gözü kulağı sizde! Siz bizim yerimize enkaza el uzatıyorsunuz. Siz İzmirlilere yardım edin, siz onları kurtarın, dualarımız sizinle Yiğitler!

Bakın, Yiğidin kadını erkeği olmaz! Yiğit yiğittir!

 

Kurtarma ekibinin arasında İzmirli kadın arkadaş da var, ona da diyorum ki “Koca yürekli kahraman seninle övünüyoruz, sen Sultangazi’den memleketine gittin ama sen bizim gururumuzsun!” Enkaz altında kalanlara yardım eden kahramanlarımız sizinle gurur duyuyoruz!

BRAVO BAŞKAN DURSUN!

 

Sözlerime burada son verirken Koca Yürekli Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun’a sonsuz teşekkür ediyorum. Başkan Dursun iyi ki varsınız, Sultangazi için fırsatsınız dahası İzmir’e de yardım eli uzatarak Sultangazililere gurur yaşatıyorsunuz. Allah sizi her daim başarılı kılsın. Bütçesi rekor kıran Belediyeler kuru bir geçmiş olsun dileği yayınlarken siz harekete geçtiniz. Kıt imkânları İzmirlilerin yardımına sundunuz. Keşke bu Deprem afeti yaşanmasaydı ama siz bize bu gururu yaşattığınız ya siz de var olun Sayın Başkanım.

Umuyor ve temenni ediyorum ki Sultangazi’de Arama Kurtarma Ekip sayımız artacak ve beklenen Büyük İstanbul Depremi’ne hazırlık olacağız!

 

Esen kalın kıymetli okurlarım, biz Sultangazililer olarak gururluyuz, mutluyuz, İzmirlilerin yanındayız!

 

 

Genel - 23:50 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  MÜDÜR DEMİR KÜÇÜK YÜREKLERİ FETHETTİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona virüs illetinin bitip okulları minik yavruların dolduracağı günler pek yakında. Pandemi tedbirleri kapsamında eğitim ve öğretim online sürerken okullarda da hummalı hazırlıklar devam ediyor. Kapılarını yeniden yüz yüze eğitime açacak olan eğitim kurumlarında kütüphaneler hazırlanıyor, bilgisayar ve bilim laboratuvarları özenle kuruluyor. Corona virüse rağmen pandemi tedbirleri eşliğinde eğitim, öğretim ve […]
 • 02
  ÖZEL ÇOCUKLAR RENKLİ UMUTLAR İLE MUTLU!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona virüs ülkemizde tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. Pandemi gölgesinde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri faaliyetlerine maske, mesafe ve dezenfektan eşliğinde zor da olsa devam ediyor. Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir bu zorlu günlerde denetimlerini ara vermeden sürdürüyor. Müdür Demir, Esentepe Mahallesinde bulunan Sultangazi Özel Renkli Umutlar […]
 • 03
  30 YILLIK DOSTLAR UZAKTAN BİRBİRİNE SARILDI!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona Virüs illeti yeni dünya düzeninde selamlaşma ve hasret gidermenin de şeklini değiştirdi. Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, 30 yıllık dostu olan Sultangazispor Onursal Başkanı Nevzat Yılmaz’ı ziyaret etti. Ama iki dost birbirlerine doyasıya sarılamadı. Corona virüs gölgesinde uzaktan sarılma hareketi yapan Demir ve Yılmaz, ilçede ki […]
 • 04
  BAŞÖĞRETMEN DEMİR’DEN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona Virüsün ülkemizi kasıp kavurduğu şu günlerde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri pandemi kurallarına sıkı sıkıya bağlı olarak eğitim öğretim çalışmalarını büyük özveri ile sürdürüyor. Özel Çocukların eğitim ve öğretim gördüğü merkezleri Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir denetime çıktı. Öğretmenlerinden bire bir ders alan özel çocuklarımız ile […]
 • 05
  BAŞÖĞRETMEN DEMİR’DEN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona Virüsün ülkemizi kasıp kavurduğu şu günlerde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri pandemi kurallarına sıkı sıkıya bağlı olarak eğitim öğretim çalışmalarını büyük özveri ile sürdürüyor. Özel Çocukların eğitim ve öğretim gördüğü merkezleri Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir denetime çıktı. Öğretmenlerinden bire bir ders alan özel çocuklarımız ile […]