12° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BİZİM ÇOCUKLAR İZMİR’DE HAYAT KURTARIYOR!

Genel - 31 Ekim 2020 23:50 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Akşam saatleriydi…

 

Sultangazi’de sürekli gittiğim lokanta da yemek yerken bir yandan da TRT Haberi izliyordum…

 

Göçük altında ki yaralıların çıkışlarını gösteriyordu televizyonun kasvetli ekranı.

 

Mutsuzduk, Hüzünlüydük…

 

Bir vatandaşımız için spikerin heyecanla anons yaptığını duydum. Dikkat kesildim ekrana. Bir yandan da dua ediyordum. Bir can göçük altından çıkartılıyordu. Sonra ekrana dikkatle baktığımda Sultangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nin (SAK-E) mont armalarını fark ettim!

Göçük altından çıkartılan can için sevindim ama ayrıca gurur duydum!

 

Yüksek sesle “Bizim çocuklar bunlar, bizim çocuklar çıkarttı, İzmir’de hayat kurtarıyoruz!” dedim. Lokanta da bulunan herkes televizyon ekranına baktı. Buruk ama gururla izledik göçük altından çıkartılan vatandaşımızı.

 

Biz yaptık, biz kurtardık, Sultangazililer İzmir’e yetişmiş ve görev başındaydı! Daha ne isteyebilirdim Allah’tan!

 

O kadar mutlu oldum ki keyfime diyecek yoktu. Biz başarmıştık. Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun Beyi aradım heyecanla. “Durum nedir?” diye sordum kendisine ve Başkan Dursun’da özetle “Engin Bey Türkiye’nin pek çok yerinden giden ekipler var, biz ilk anda ekibimizi hazır edip yola çıkartmıştık. Ekibimiz profesyonel kadrodan oluşuyor. Pek çok ekip toplanma alanında bekletilirken Sultangazililer göçük yaşanan binalarda görevlendirildi. Enkaz altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ben de sizin gibi televizyondan izliyorum. Ekibimizden de anlık bilgi geliyor. İzmir’in acısını paylaşıyoruz. Umarım can kaybı haberleri almayız.” dedi.

Sultangazililer adına Başkan Dursun’a çok teşekkür ettim, ilk dakika tereddüt etmeden talimat verip görevlendirme yaptığı için minnettar olduğumuzu belirttim ve görüşmeyi sonlandırdım.

Biz Sultangazililer büyük bir aileyiz. Biz yardımseveriz, biz garibana el uzatan ve onunla gurur duyan insanlarız. Biz Anadolu’nun tüm motiflerini içerisinde barındıran el dokuması bir halı gibi kıymetli ve nadideyiz.

 

Sultangazililer İzmir’e umut oldu!

 

Dün akşam kısa bir video hazırlamıştım. “Dayan İzmir Sultangazililer Yolda!” demiştim. Gavur İzmir yanıyordu. Öyle üzülmüştüm ki gözlerimden akan yaşı tutamamıştım.

Evet, çok mutluyum, gururluyum!

 

Bu videoyu sosyal medya sayfamdan paylaşmıştım. Yorum yapanlar oldu, tek tek herkese teşekkür ederim. Ancak CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz ve İYİ Parti İlçe Başkanı Sinan Taşkın Başkanlar da videomun altına görüşlerini bildirdiler. Belediyemize teşekkür ettiler. Ben de diyorum ki; “Sayın Poyraz, Sayın Taşkın, sizler ilçemizin muhalefet partisi liderleri olarak, iyi yapılan işlere iyi dediniz ya, siz işi siyasete dökmediniz ya, siz ego yapmayıp tebrik ve teşekkür ettiniz ya siz erdemli siyaset insanlarınız! Sizinle aynı ilçede olmaktan gurur duyuyorum. Siz Sultangazi’nin aradığı siyasi birlik ve beraberliğin resmi hatta bütünleştirici unsurusunuz! Var olun güzel yürekli Başkanlar!”.

 

SİZ BİZİM KAHRAMANLARIMIZSINIZ!

 

Buradan İzmir’de ki “bizim çocuklar” dediğim arama kurtarma ekibinde ki dostlara da selam olsun. Allah yardımcınız olsun. Sultangazililerin gözü kulağı sizde! Siz bizim yerimize enkaza el uzatıyorsunuz. Siz İzmirlilere yardım edin, siz onları kurtarın, dualarımız sizinle Yiğitler!

Bakın, Yiğidin kadını erkeği olmaz! Yiğit yiğittir!

 

Kurtarma ekibinin arasında İzmirli kadın arkadaş da var, ona da diyorum ki “Koca yürekli kahraman seninle övünüyoruz, sen Sultangazi’den memleketine gittin ama sen bizim gururumuzsun!” Enkaz altında kalanlara yardım eden kahramanlarımız sizinle gurur duyuyoruz!

BRAVO BAŞKAN DURSUN!

 

Sözlerime burada son verirken Koca Yürekli Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun’a sonsuz teşekkür ediyorum. Başkan Dursun iyi ki varsınız, Sultangazi için fırsatsınız dahası İzmir’e de yardım eli uzatarak Sultangazililere gurur yaşatıyorsunuz. Allah sizi her daim başarılı kılsın. Bütçesi rekor kıran Belediyeler kuru bir geçmiş olsun dileği yayınlarken siz harekete geçtiniz. Kıt imkânları İzmirlilerin yardımına sundunuz. Keşke bu Deprem afeti yaşanmasaydı ama siz bize bu gururu yaşattığınız ya siz de var olun Sayın Başkanım.

Umuyor ve temenni ediyorum ki Sultangazi’de Arama Kurtarma Ekip sayımız artacak ve beklenen Büyük İstanbul Depremi’ne hazırlık olacağız!

 

Esen kalın kıymetli okurlarım, biz Sultangazililer olarak gururluyuz, mutluyuz, İzmirlilerin yanındayız!

 

 

Genel - 23:50 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  HOŞ GELDİN MÜDÜR DEMİR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi’nin 20 yıllık Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir başlattığı hukuk mücadelesinden yüzünün akıyla çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluru ile Kıdemli Eğitimci Demir görevine nihayet başladı.   Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’in “Deprem Mağduru Türk Çocuklarını Suriyelilerin Bütçesinden Servislerle Yeni Okullarına Taşıttığı” gerekçesi ile haksız, hukuksuz ve […]
 • 02
  23 NİSAN COŞKUSU PANDEMİYE YENİK DÜŞTÜ
  HABER: ENGİN BELLİ   Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Sultangazi Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk takdim merasimi gerçekleştirildi.   Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk takdiminin ardından CHP Sultangazi İlçe Başkanlığı da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı. Çelengini sunan CHP İlçe […]
 • 03
  CONAX SULTANGAZİSPOR 2. KEZ KAMPA GİDECEK !
  Pandemi nedeniyle liglerin başlama tarihi Mayıs ayının son haftasına ertelendi ama Conax Sultangazispor çalışmalarına ara vermiyor. Beykozspor ile hazırlık maçı yapan ve kazanan BAL Ligi temsilcimizi bu hafta sonu da Yeşilköyspor ile karşılaşacak. Hedefleri 3. Lig olan temsilcimiz Antalya kampını bitirip ilçemize dönmüştü ancak şimdi 2. Kez kampa gidecek. Şampiyonluk için büyük özveri ile çalışan […]
 • 04
  BARAJLARIMIZ YÜZDE 80 DOLDU
  HABER: ENGİN BELLİ   Geçtiğimiz Aralık ayında yüzde 20’lere kadar gerileyen İstanbul’un barajlarındaki doluluk oranı Nisan ayı itibariyle yüzde 80’lere ulaştı. Yağış sistemlerinin etkili olması ve su tasarrufunun sonucu olarak görünen doluluk oranında İSKİ’nin verilerine göre doluluk oranı yüzde 80,14’e ulaştı. İstanbulluların su sıkıntısı çekmeden rahat bir yaz mevsimi geçireceği yüzleri güldürdü. İSKİ’nin verilerine göre […]
 • 05
  HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAZAMAN
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   İnsanlık korona virüs illeti ile boğuşurken on bir ayın sultan Ramazan-ı Şerife nihayet kavuştuk. Bir yanımız sevinç bir yanımız hüzün oldu bu yıl. Mübarek ayda ibadetlerimizi gerçekleştirirken pandemi durumunu yaşamak zorunda kalıyoruz. Camilerimizde okunan Kur’an-ı ve teravihin maneviyatını yaşayamamak da ayrı bir hüzün oluyor. Ama her şeye rağmen İslam Âleminin […]