17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BİZİM ÇOCUKLAR İZMİR’DE HAYAT KURTARIYOR!

Genel - 31 Ekim 2020 23:50 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Akşam saatleriydi…

 

Sultangazi’de sürekli gittiğim lokanta da yemek yerken bir yandan da TRT Haberi izliyordum…

 

Göçük altında ki yaralıların çıkışlarını gösteriyordu televizyonun kasvetli ekranı.

 

Mutsuzduk, Hüzünlüydük…

 

Bir vatandaşımız için spikerin heyecanla anons yaptığını duydum. Dikkat kesildim ekrana. Bir yandan da dua ediyordum. Bir can göçük altından çıkartılıyordu. Sonra ekrana dikkatle baktığımda Sultangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nin (SAK-E) mont armalarını fark ettim!

Göçük altından çıkartılan can için sevindim ama ayrıca gurur duydum!

 

Yüksek sesle “Bizim çocuklar bunlar, bizim çocuklar çıkarttı, İzmir’de hayat kurtarıyoruz!” dedim. Lokanta da bulunan herkes televizyon ekranına baktı. Buruk ama gururla izledik göçük altından çıkartılan vatandaşımızı.

 

Biz yaptık, biz kurtardık, Sultangazililer İzmir’e yetişmiş ve görev başındaydı! Daha ne isteyebilirdim Allah’tan!

 

O kadar mutlu oldum ki keyfime diyecek yoktu. Biz başarmıştık. Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun Beyi aradım heyecanla. “Durum nedir?” diye sordum kendisine ve Başkan Dursun’da özetle “Engin Bey Türkiye’nin pek çok yerinden giden ekipler var, biz ilk anda ekibimizi hazır edip yola çıkartmıştık. Ekibimiz profesyonel kadrodan oluşuyor. Pek çok ekip toplanma alanında bekletilirken Sultangazililer göçük yaşanan binalarda görevlendirildi. Enkaz altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ben de sizin gibi televizyondan izliyorum. Ekibimizden de anlık bilgi geliyor. İzmir’in acısını paylaşıyoruz. Umarım can kaybı haberleri almayız.” dedi.

Sultangazililer adına Başkan Dursun’a çok teşekkür ettim, ilk dakika tereddüt etmeden talimat verip görevlendirme yaptığı için minnettar olduğumuzu belirttim ve görüşmeyi sonlandırdım.

Biz Sultangazililer büyük bir aileyiz. Biz yardımseveriz, biz garibana el uzatan ve onunla gurur duyan insanlarız. Biz Anadolu’nun tüm motiflerini içerisinde barındıran el dokuması bir halı gibi kıymetli ve nadideyiz.

 

Sultangazililer İzmir’e umut oldu!

 

Dün akşam kısa bir video hazırlamıştım. “Dayan İzmir Sultangazililer Yolda!” demiştim. Gavur İzmir yanıyordu. Öyle üzülmüştüm ki gözlerimden akan yaşı tutamamıştım.

Evet, çok mutluyum, gururluyum!

 

Bu videoyu sosyal medya sayfamdan paylaşmıştım. Yorum yapanlar oldu, tek tek herkese teşekkür ederim. Ancak CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz ve İYİ Parti İlçe Başkanı Sinan Taşkın Başkanlar da videomun altına görüşlerini bildirdiler. Belediyemize teşekkür ettiler. Ben de diyorum ki; “Sayın Poyraz, Sayın Taşkın, sizler ilçemizin muhalefet partisi liderleri olarak, iyi yapılan işlere iyi dediniz ya, siz işi siyasete dökmediniz ya, siz ego yapmayıp tebrik ve teşekkür ettiniz ya siz erdemli siyaset insanlarınız! Sizinle aynı ilçede olmaktan gurur duyuyorum. Siz Sultangazi’nin aradığı siyasi birlik ve beraberliğin resmi hatta bütünleştirici unsurusunuz! Var olun güzel yürekli Başkanlar!”.

 

SİZ BİZİM KAHRAMANLARIMIZSINIZ!

 

Buradan İzmir’de ki “bizim çocuklar” dediğim arama kurtarma ekibinde ki dostlara da selam olsun. Allah yardımcınız olsun. Sultangazililerin gözü kulağı sizde! Siz bizim yerimize enkaza el uzatıyorsunuz. Siz İzmirlilere yardım edin, siz onları kurtarın, dualarımız sizinle Yiğitler!

Bakın, Yiğidin kadını erkeği olmaz! Yiğit yiğittir!

 

Kurtarma ekibinin arasında İzmirli kadın arkadaş da var, ona da diyorum ki “Koca yürekli kahraman seninle övünüyoruz, sen Sultangazi’den memleketine gittin ama sen bizim gururumuzsun!” Enkaz altında kalanlara yardım eden kahramanlarımız sizinle gurur duyuyoruz!

BRAVO BAŞKAN DURSUN!

 

Sözlerime burada son verirken Koca Yürekli Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun’a sonsuz teşekkür ediyorum. Başkan Dursun iyi ki varsınız, Sultangazi için fırsatsınız dahası İzmir’e de yardım eli uzatarak Sultangazililere gurur yaşatıyorsunuz. Allah sizi her daim başarılı kılsın. Bütçesi rekor kıran Belediyeler kuru bir geçmiş olsun dileği yayınlarken siz harekete geçtiniz. Kıt imkânları İzmirlilerin yardımına sundunuz. Keşke bu Deprem afeti yaşanmasaydı ama siz bize bu gururu yaşattığınız ya siz de var olun Sayın Başkanım.

Umuyor ve temenni ediyorum ki Sultangazi’de Arama Kurtarma Ekip sayımız artacak ve beklenen Büyük İstanbul Depremi’ne hazırlık olacağız!

 

Esen kalın kıymetli okurlarım, biz Sultangazililer olarak gururluyuz, mutluyuz, İzmirlilerin yanındayız!

 

 

Genel - 23:50 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NDE ADALAR POLEMİĞİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Denize kıyısı olmayan Sultangazi’nin Belediye Meclisini Adalar’daki İBB ve TÜGVA arasında yaşanan sorun gerdi. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan Adalar’da İBB ve TÜGVA arasında yaşanan sorun hakkında bilgilendirme metni geldi ve bu metni AK Partili Meclis Üyesi Fatih Alış oturumda okudu. Sultangazi’nin sorunlarının tartışılması gereken mecliste Alış’ın yaptığı zaman kaybı bir […]
 • 02
  MECLİS’TE “KAPAK OLMUŞ” TARTIŞMASI
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin 2022 Yılı Performans Programı Ekim ayı 2. Oturumunda görüşüldü. Görüşmelere kapak tartışması damga vurdu. CHP’li Tan programın kitapçığına taktı ve kapağı beğenmediğini “bu kapak size güzel kapak olmuş!” sözleri ile ifade etti.   Sultangazi Belediyesi’nin 2022 Yılı Performans Programı Ekim ayı 2. Oturumunda kapak tartışması gölgesinde görüşüldü. Oturumda söz […]
 • 03
  YETKİ İSTEDİ AMA BAŞKANLIK ÖMRÜ YETMİYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Meclisi’nde fotokopi makinesi ve yazıcı kiralamaları tartışma konusu oldu. Meclis Gündemine getirilen “kiralama konusunda belediye başkanına yetki verilmesi” teklifine CHP Grubu “3 yıllık kiralama süresi çok, Belediye Başkanı Ergün Turan’ın görev süresini aşıyor!” diyerek reddetti. Ak Parti Grubu ise süreyi ve kiralamayı makul bulduklarını söyle ve gündem maddesi oy […]
 • 04
  MECLİSTE KAVGALAR BİTMİYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde kavgalar, atışmalar ve sataşmalar bir türlü bitmek bilmiyor. Bunun en büyük sebebi ise Meclis Oturumlarının iyi yönetilememesinden kaynaklanıyor. Meclisin son oturumunda Meclis 1. Başkan Vekili İmdat Kamacı CHP’li Zeki Görer’e söz hakkı vereceğim demesine rağmen Ak Parti Grubundan gördüğü tepkiden çekinerek söz hakkı vermedi. CHP’lileri bu duruma adeta […]
 • 05
  CHP’Lİ TAN MECLİSTE PARASINI KONUŞTU
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin son meclis oturumunda CHP’li Meclis Üyesi Yarcan Tan siyasi edep bilmedi. CHP’li Tan her oturumda yok köylüm yok hemşehrim diyerek sürekli sataştığı Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’na bu kez terbiye sınırlarını zorlayarak ve aralarındaki sürtüşmeyi şahsileştirerek “kıskanç dedin. Sen de olup ben de olmayan ne var? Senin […]