30° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BİZİM ÇOCUKLAR İZMİR’DE HAYAT KURTARIYOR!

Genel - 31 Ekim 2020 23:50 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Akşam saatleriydi…

 

Sultangazi’de sürekli gittiğim lokanta da yemek yerken bir yandan da TRT Haberi izliyordum…

 

Göçük altında ki yaralıların çıkışlarını gösteriyordu televizyonun kasvetli ekranı.

 

Mutsuzduk, Hüzünlüydük…

 

Bir vatandaşımız için spikerin heyecanla anons yaptığını duydum. Dikkat kesildim ekrana. Bir yandan da dua ediyordum. Bir can göçük altından çıkartılıyordu. Sonra ekrana dikkatle baktığımda Sultangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nin (SAK-E) mont armalarını fark ettim!

Göçük altından çıkartılan can için sevindim ama ayrıca gurur duydum!

 

Yüksek sesle “Bizim çocuklar bunlar, bizim çocuklar çıkarttı, İzmir’de hayat kurtarıyoruz!” dedim. Lokanta da bulunan herkes televizyon ekranına baktı. Buruk ama gururla izledik göçük altından çıkartılan vatandaşımızı.

 

Biz yaptık, biz kurtardık, Sultangazililer İzmir’e yetişmiş ve görev başındaydı! Daha ne isteyebilirdim Allah’tan!

 

O kadar mutlu oldum ki keyfime diyecek yoktu. Biz başarmıştık. Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun Beyi aradım heyecanla. “Durum nedir?” diye sordum kendisine ve Başkan Dursun’da özetle “Engin Bey Türkiye’nin pek çok yerinden giden ekipler var, biz ilk anda ekibimizi hazır edip yola çıkartmıştık. Ekibimiz profesyonel kadrodan oluşuyor. Pek çok ekip toplanma alanında bekletilirken Sultangazililer göçük yaşanan binalarda görevlendirildi. Enkaz altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ben de sizin gibi televizyondan izliyorum. Ekibimizden de anlık bilgi geliyor. İzmir’in acısını paylaşıyoruz. Umarım can kaybı haberleri almayız.” dedi.

Sultangazililer adına Başkan Dursun’a çok teşekkür ettim, ilk dakika tereddüt etmeden talimat verip görevlendirme yaptığı için minnettar olduğumuzu belirttim ve görüşmeyi sonlandırdım.

Biz Sultangazililer büyük bir aileyiz. Biz yardımseveriz, biz garibana el uzatan ve onunla gurur duyan insanlarız. Biz Anadolu’nun tüm motiflerini içerisinde barındıran el dokuması bir halı gibi kıymetli ve nadideyiz.

 

Sultangazililer İzmir’e umut oldu!

 

Dün akşam kısa bir video hazırlamıştım. “Dayan İzmir Sultangazililer Yolda!” demiştim. Gavur İzmir yanıyordu. Öyle üzülmüştüm ki gözlerimden akan yaşı tutamamıştım.

Evet, çok mutluyum, gururluyum!

 

Bu videoyu sosyal medya sayfamdan paylaşmıştım. Yorum yapanlar oldu, tek tek herkese teşekkür ederim. Ancak CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz ve İYİ Parti İlçe Başkanı Sinan Taşkın Başkanlar da videomun altına görüşlerini bildirdiler. Belediyemize teşekkür ettiler. Ben de diyorum ki; “Sayın Poyraz, Sayın Taşkın, sizler ilçemizin muhalefet partisi liderleri olarak, iyi yapılan işlere iyi dediniz ya, siz işi siyasete dökmediniz ya, siz ego yapmayıp tebrik ve teşekkür ettiniz ya siz erdemli siyaset insanlarınız! Sizinle aynı ilçede olmaktan gurur duyuyorum. Siz Sultangazi’nin aradığı siyasi birlik ve beraberliğin resmi hatta bütünleştirici unsurusunuz! Var olun güzel yürekli Başkanlar!”.

 

SİZ BİZİM KAHRAMANLARIMIZSINIZ!

 

Buradan İzmir’de ki “bizim çocuklar” dediğim arama kurtarma ekibinde ki dostlara da selam olsun. Allah yardımcınız olsun. Sultangazililerin gözü kulağı sizde! Siz bizim yerimize enkaza el uzatıyorsunuz. Siz İzmirlilere yardım edin, siz onları kurtarın, dualarımız sizinle Yiğitler!

Bakın, Yiğidin kadını erkeği olmaz! Yiğit yiğittir!

 

Kurtarma ekibinin arasında İzmirli kadın arkadaş da var, ona da diyorum ki “Koca yürekli kahraman seninle övünüyoruz, sen Sultangazi’den memleketine gittin ama sen bizim gururumuzsun!” Enkaz altında kalanlara yardım eden kahramanlarımız sizinle gurur duyuyoruz!

BRAVO BAŞKAN DURSUN!

 

Sözlerime burada son verirken Koca Yürekli Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun’a sonsuz teşekkür ediyorum. Başkan Dursun iyi ki varsınız, Sultangazi için fırsatsınız dahası İzmir’e de yardım eli uzatarak Sultangazililere gurur yaşatıyorsunuz. Allah sizi her daim başarılı kılsın. Bütçesi rekor kıran Belediyeler kuru bir geçmiş olsun dileği yayınlarken siz harekete geçtiniz. Kıt imkânları İzmirlilerin yardımına sundunuz. Keşke bu Deprem afeti yaşanmasaydı ama siz bize bu gururu yaşattığınız ya siz de var olun Sayın Başkanım.

Umuyor ve temenni ediyorum ki Sultangazi’de Arama Kurtarma Ekip sayımız artacak ve beklenen Büyük İstanbul Depremi’ne hazırlık olacağız!

 

Esen kalın kıymetli okurlarım, biz Sultangazililer olarak gururluyuz, mutluyuz, İzmirlilerin yanındayız!

 

 

Genel - 23:50 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  KURBANLAR PODYUMA ÇIKTI
  Sultangazi Kurban Alanı’nda düzenlenen ‘En Güzel Kurban Yarışması’nda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 17 büyükbaş kurbanlık, dereceye girebilmek için jüri karşısına çıktı. Nazar boncuklarıyla ve işlemeli süsleriyle göz dolduran birbirinden güzel kurbanlıklardan ilk üçe girenlerin sahipleri yarışma jürisi tarafından belirlenerek ödüllerine kavuştu. Vatandaşların kurban ibadetlerini gönül huzuruyla, sıkıntı yaşamadan ifa edebilmeleri için Sultangazi Belediyesi tarafından […]
 • 02
  Camiler Bayram Öncesi Gül Suyu ile Yıkandı
  Sultangazi Belediyesi, vatandaşların güzel ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye ekipleri, ilçedeki camileri gül suyu ile yıkayarak bayram için hazırladı. Cadde ve sokaklardaki temizlik faaliyetlerine hız verilirken, arife gününden itibaren ise mezarlıklarda limonata ikramına başlandı.   Sultangazi Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nda her türlü ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalarına hız verdi. Vatandaşların […]
 • 03
  İBB SULTANGAZİ’YE ÇİVİ BİLE ÇAKMIYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin Temmuz ayı oturumları son buldu. Oturumda Ak Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı olan Mehmet Yiğit oturumda söz alarak emlak vergisi artışlarına dair konuşma gerçekleştirdi. Başkan Yiğit İBB’nin Sultangazi’ye çivi bile çakmadığını söyledi ve “CHP Grubu getirsin bir çivi çakmışlarsa bunun resmini buraya asalım!” dedi.   […]
 • 04
  EMLAK VERGİSİ TARTIŞMASI SÜRÜYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde emlak vergisi artışlarına dair tartışma yeniden alevlendi. Temmuz ayı ikinci oturumunda CHP’li Meclis Üyesi Yarcan Tan, Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’nun Eski Edirne Asfaltı Caddesi’ni Bağdat Caddesi’ne benzetmesine tepki gösterdi. CHP’li Tan ilçenin değişik mahallelerinden emlak vergisi düzenlemesi örnekleri verip rayiç bedellerin yüksek olduğunu dile getirdi. […]
 • 05
  İSTANBUL’U 60+1 İLE ALACAĞIZ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ilçe ziyaretleri kapsamında Sultangazi Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri tarafından karşılanan Başkan Kabaktepe’ye İl Başkan Yardımcıları da eşlik etti. Başkan Dursun’un makam odasında bir süre katılımcılarla sohbet eden Osman Nuri Kabaktepe İBB’yi gelecek seçimlerde […]