30° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BİZ TEBRİK EDİP ALKIŞLAMASINI DA BİLİRİZ

Son Dakika - 23 Haziran 2020 23:30 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Kıymetli okurlarım Gazetecilik zor iştir. Duyduğumuz bir olayı teyit eder sonra kaleme alırız. Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan ile ilgili dün kaleme aldığım köşe yazımda bazı eleştirileri dile getirdim. Bu eleştiriler arasında haber kaynağımın söylediği “Fatih’te amatör spor kulüpleri kan ağlıyor!” yakıştırması da vardı.

 

Ancak durumun öyle olmadığını hem Ak Partili hem de CHP’li Spor ve Siyaset İnsanları ifade ettiler.

 

Biz herkesin hakkını hak sahibine verenlerdeniz. Biz yiğidi öldür hakkını ver söylemine yakışır köşe yazanlardanız. Bu Ergün Turan değil kim olursa olsun şerefi ve itibarı ile oynatmayız, biz de asla oynamayız, insani değerler Gazeteciye emanettir. Düşmanımız olsa doğru yaptıkları işte bunu doğru yaptılar deriz. Kale boş, yazalım, iftira atalım diyenlerden de hiç olmadık.

Gelelim meseleye;

 

Bu sabah Ak Partili ve CHP’li Siyasetçilerden tatlı bir uyarı aldım. Fatih Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı ve Ak Parti Meclis Eski Üyesi Gökhan Ceyhan köşe yazımdan sonra bana ulaşarak tatlı bir uyarıda bulundu. Siyaset ve Spor İnsanı sözünün ağırlığı olan Ceyhan özetle şöyle dedi; “Fatih Amatör Spor Kulüpleri olarak Sayın Ergün Turan Bey ile altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Engin Bey, Sayın Başkan gelmiş geçmiş Başkanlar arasında spor kulüplerine en çok maddi ve manevi yardımı yapan isimdir. Bu sene alt yapıda lige katılan kulüplere maddi yardım yaptı. Bu bir ilk olarak uygulandı. Amatör Spor Kulüplerine su veriyor, katıldığı kategori başına su vermeye de devam ediyor. Kulüplere verilen araç servis sayısını da arttırdı. Yıllardır ilçe spora bağlı olan ve bakımsızlıktan kötü durumda olan Namık Şevik Stadyumunu belediyenin bünyesine alıp sadece Fatihin Amatör Spor kulüplerinin hizmetine sundu. Daha öncesinde İl Spor Müdürlüğü Fatih’te olmayan kulüplere de hizmet veriyordu.  Biz mağdur oluyorduk. Mimar Sinan Stadyumunun da zeminini değiştirme çalışmaları başladı. Ayrıca saha biraz daha büyütülüyor. Yenikapı’da yapılan sahaların yapımına başlanmasını sağladı. Ekrem İmamoglu Beye de tamamlamak nasip oldu. 2019 da verilen malzemeler oldukça kaliteli malzemeydi. Şunu belirteyim İstanbul’da bulunan 39 ilçe belediyeleri arasında en kaliteli malzemeyi biz aldık yerel yönetimden. Engin Bey sözün kısası tavuk su içer Allaha bakar. Fatih Amatör Spor Kulüpleri olarak ilk defa böyle bir başkan ve böyle kaliteli bir hizmet görmeye başladık.”.

CHP’li İlçe Eski Yöneticisi Süleyman Aydın’da “Yetmez ama evet diyorum, bu dönem her dönemden daha iyi durumdayız. Başkan Turan’ın desteğini görüyoruz.” dedi.

 

CHP’li Siyaset ve Spor İnsanı Süleyman Aydın da Ak Partili Ceyhan’ın konuşmalarına benzer cümleler kurarak bana tatlı bir uyarıda bulundu. Gazetemizin Güvendiği İsimler arasında olan Başkan Aydın stadyum altında bulunan spor merkezi ofislerinin yıllık binlerce lirayı bulan kira bedelini de Ergün Turan’ın talimatıyla karşılandığını söyledi.

 

BRAVO BAŞKAN TURAN

 

Evet, uzun lafın kısası, dün her ne kadar “Fatih’te amatör spor kulüpleri kan ağlıyor” yakıştırması yaptıysak da spor alanında Başkan Ergün Turan’ı alkışlamaktan ve teşekkür etmekten başka yapacak bir şey yok şu an.

 

Son Dakika - 23:30 A A
BENZER HABERLER