30° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BAŞKAN DURSUN YÜZÜNÜN AKIYLA ÇIKTI

İstanbul - 17 Haziran 2020 23:45 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Türkiye’ye Mart ayı ortalarında musallat olan Korona Virüsü için alınan tedbirler ve mücadele süreci Sultangazi’de başarı ile yürütüldü. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un yüzünün akıyla çıktığı süreçte binlerce Sultangaziliye yardım eli uzatıldı. Son yasakların da kaldırılması ile yeni normal düzene temkinli geçiş nihayet yapıldı. Sultangazi Belediyesi’nin olağanüstü oturumunda söz alan Başkan Dursun sürece dair değerlendirmelerde bulundu ve adeta başarının sırlarını anlattı. Başkan Dursun tüm çalışmaların başarı ile sonuçlanmasında püf noktanın samimiyet olduğuna dikkat çekti.

 

Başkan Dursun olağanüstü oturumda Meclis kürsüsünden Korona Virüsü ile mücadelede yapılanları ve yapılacakları şu sözler ile anlattı;

 

KORONA VİRÜSÜ ÇİN’DE BAŞLADIĞINDA DEZENFEKTAN VE MALZEME ALIMI YAPIP STOKLADIK

 

Türkiye Korona Virüs ile mücadelede iyi bir sınav veriyor. Bu süreçlerde rehavete kapılmamak gerekmektedir. Tamam bu iş bitti derken yeniden bir dalga ile hep birlikte mağdur olabiliriz. Sultangazi için konuşacak olursak bu iş Çin Halk Cumhuriyetinde başladığında tedbirlerimizi almaya başladık. Bu işin Türkiye’ye geleceğini düşündük. Dezenfektanı günün koşullarına göre şu günkü piyasa değerinin altında aldık ve stokladık. Ucuza mal edip ve isteyip de bulamayacağımız malzemeleri de tedarik ettik. Bu bağlamda iyi bir şey yaptık Sultangazi adına. Tüm hizmet binalarımızı, kamu binalarını vatandaşın girip çıktığı her yeri dezenfekte ettik. Süreç devam ettiği müddetçe de yapacağız. Tüm muhtarlıklarımızda dezenfektanlar var. Esnafımız normale dönüyor bizlerde ziyaretlerimizi yapıp bilgilendirmeleri yapıyoruz. Meslek gruplarına yönelikte berberler, kuaförler, sürücü kursları, taksi duraklarını dezenfekte ettik. Sokak sokak dezenfekte edilen yerleri haritalardan takip ettik. Gece gündüz çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.

 

İLÇEMİZDE İHTİYAÇ SAHİBİ HERKESE ULAŞIYORUZ

 

Geçici iş kaybı olan işyerlerinde çalışan kişilere yardım ettik. 25 bin aileye gıda kolisi yardımında bulunduk. Sıcak yemek yardımı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bu süreç devam ettiği sürece Belediyemiz Sultangazililerin yanında olacaktır. Gerekirse başka bütçe kalemlerinden aktaracağız, yatırım kalemlerini bir sonraki seneye bırakabilir ancak ihtiyaç sahibi Sultangazililerin yardımına koşacağız. Sultangazi’nin bir sokağında gıda ihtiyacı varsa biz vatandaşımıza ulaşacağız. Tüm arkadaşlarıma söyledim. Lütfen sizin etrafınızda kim varsa ihtiyaç sahibi biz yardım eli uzatacağız dedi. Herkese ulaşıyoruz. 30 bin hedefimizi de koyduk kendimize. Hiçbir ayrım yapmadan bunları yapıyoruz. Sosyal Destek Kartımız da 1000’ın üzerine vatandaşın kullanımında. 1000’er TL’lik 14 bin aileye Bakanlık yardımı yapıldı. Süreç devam ediyor ve 6 bin aile daha yardım alacak. 200 yetime yardımda bulunduk 1000’er TL’lik. Çölyak hastalarına özel gıda yardımımızda vardı ve onları ihmal etmedik yıl boyu devam edeceğiz. Bizim kolilerimizin içeriği gerçekten dolu dolu oldu.

HAYAT DEVAM EDİYOR

 

Evde kalan yaşlılarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız için sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdik. Youtube ve Sosyal Medya sayfalarımızdan yayınlar yaptık. Spor Hocalarımızın da yayınları oldu. Kendi bütçelerimiz ile gerçekleştirdik. Vaka sayılarının düşmesi ile süreç normale dönüyor ve hayat devam ediyor. Esnafımızın yanında olacağız. Hayat gıda yardımı, temizlikten ibaret değildir. Orhangazi İlk ve Ortaokulunun bahçesinde spor salonu yapıyoruz. Bunlara da ara vermiyoruz. Habiblerde devam eden sosyal tesisimiz olacak ve yüzme havuzunu da ekleyerek yapıyoruz. Seçim döneminde ki taahhütlerimiz tutuyoruz. İsmetpaşa Mahallesinde ki Taziye ve Hizmet Tesisini yapıyoruz. 15 Mahallemizde kadın spor merkezi açıyoruz.

 

NE YAPARSAK YAPALIM SAMİMİ OLUYORUZ

 

Pandemi süreci mahalle hizmet tesislerimizin kurulmasına engel almayacaktır. Esentepe, Uğur Mumcu başta olmak üzere tesislerimiz inşa edeceğiz. Yılsonuna kadar tesislerimiz tamamlanacak. Sultangazi Kadın Kültür Sanat Projemiz var. Faaliyet geçti ve her çalışan dahil kadın. Sanat, müzik, aşçılık atölyelerimiz var. Spor merkezimiz var. Okul tarafından girişle kütüphanemiz de var o alanda. Psikolojik destek birimimiz var. İçerisinde sinemamız bile var. Kadınlardan başka kimse içeri giremiyor. Sadece kadına hizmet eden bir tesise kavuştuk. Biz ne yaparsak yapalım samimi oluyoruz.

 

SULTANGAZİ’DE ANADOLU’NUN KOCA YÜREKLİ İNSANLARI YAŞIYOR MUTLU OLMAK HAKLARIDIR

 

Biz yönetiyoruz kimse işimize karışmasın demiyoruz. Her konuda herkesin fikrini alıyoruz ve birlikte Sultangazi’ye hizmet etmeye çalışıyoruz. 7 Bölgenin 7 Renginden 81 ilimizden kültürümüz var. Sultanşehir olacak ve bu bizim sloganımız olacaktır. Eğitim, Kültür ve Sosyal alanda, yapılan güzelliklerle konuşulan bir şehir olmaya çalışıyoruz. Sultangazililer her şeyin en iyisine layıktır ve Anadolu’nun koca yürekli insanları bu ilçede yaşıyoruz. Güzel işlere imza atacağız ve ilçe sakinlerimizde burada mutluyuz deyip bizleri takdir edecektir.

 

İstanbul - 23:45 A A
BENZER HABERLER