23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BAŞKAN TURAN YANDAŞ ESNAFA KIYAK MI YAPIYOR?

İstanbul - 30 Nisan 2020 23:32 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Corona Virüsün ülkemizi sardığı ve salladığı şu günlerde Fatih Belediyesi’nin esnafa dağıttığı maske ve dezenfektan tartışmaları da beraberinde getirdi.

 

Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’ın sosyal medya hesaplarından videosunu yayımladığı sağlık kiti dağıtımına CHP Fatih İlçe Başkanı Soner Özimer; “Adaletli bir dağıtım söz konusu değil, bize gelen duyumlara göre AKP Mahalle Başkanları yandaş esnafları belirlemiş, Başkan Turan’da Zabıtaya talimat vermiş olacak ki belirli esnaflara dağıtım yapılıyor. Bunun adı yandaş esnafa kıyak değildir de nedir?” diyerek tepki gösterdi.

 

Fatihli Tecrübeli Siyasetçi Başkan Özmier sözlerine şöyle devam etti;

 

Bizler kıt imkanlarımız ile, örgütümüzün gücü ile 550 adet gıda kolisi hazırladık. Bunun yanı sıra hayırsever iş insanlarının desteği ile 2 bin adet maske temin edip Fatihlilere siyasi görüş gözetmeksizin dağıtım yaptık. Ancak ilçemizde AKP yine show yapmaya başladı. Fatih halkının parasıyla hazırlandığını düşündüğümüz sağlık kitleri esnafa dağıtılıyormuş. CHP üyesi olan 600’e yakın esnaf arkadaşımız var. Esnaf üyelerimize sorduk, 1 esnaf dahi bu kitlerden almamış. Tablo ortada. Yandaş değilsen hiçbir şey vermiyorlar.

BU GÜNLER GEÇECEK VE İZAHAT İSTEYECEĞİZ

 

Bu kitler şayet bağış olarak alındıysa kaynağı nedir? Bunu da bilmek istiyoruz. Eğer bağış yolu ile temin edilmediyse halkımızın bize verdiği denetleme görevi kapsamında Meclis Grubumuza bu yardımlar hakkında bilgi verilmesi gerekir. Meclisler tatil edildi ama bu demek değil ki denetim görevimiz askıya alındı. Bizler AKP’nin Corona Virüsü bahanesi ile show yapmasına karşıyız. Şeffaf Belediyecilik olacak demiştik, işte bu durumlar için seçimde bu vaadi vermiştik. Görüldüğü üzere AKP’nin TOKİ’ci Başkanı Ergün Turan yolu boş zannediyor. Lafa gelince birlik beraberlik diyorlar. Ama samimi değiller. CHP halkın çıkarlarını gözetmek için buradadır ve yapılan her işi takip ediyoruz. Gerekirse hukuk yollarına başvuracağız. Bizler bir yardım dağıttığımızda hukuk karşımıza sopa olarak çıkartılmak isteniyor. Belediye Başkanı Ergün Turan’ın icraatları da denetlenmek zorundadır. Bu günler geçtiğinde her adımın, her yapılanın izahatını isteyeceğiz. Yandaşa kıyak olarak tanımladığımız bu dağıtımda AKP’nin ne kadar adaletli olduğunu gösteriyor. Bir esnafa var, bir esnafa yok. Bunun anlamı bizden olana var, bizden olmayana yok. Ama biz geliyoruz, CHP geliyor ve Fatih’te güzel günler yakın.

 

Başkan Özimer’in bu açıklamasından sonra Gazetemize ulaşan Fatihli esnaflar açıklamaların doğru olduğunu ve özetle maske dağıtımının belirli esnaflara yapılıp sadece göz boyamaktan öte bir durum olmadığını ifade ettiler.

 

 

İstanbul - 23:32 A A
BENZER HABERLER