17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SULTANGAZİLİLER SARIYER’E YARDIM ETTİ

İstanbul - 16 Nisan 2020 02:00 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Yurdumuzu etkisi altına alan corona virüsü ile mücadele İstanbul’un tüm ilçelerinde seferberlik halinde devam ediyor. Öyle ki kimi zaman Yerel Yönetimler dezenfeksiyon çalışmalarında yetersiz kalıyor.

 

Sarıyer’de bulunan İstinye Devlet Hastanesi ve Baltalimanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi idarecileri Sarıyer Belediyesi’nden dezenfektasyon konusunda gereken desteği bulamayınca çareyi Sultangazi Belediyesi’ne başvurmakta buldular.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun

 

Sultangazi’den Sarıyer’e Yardım Eli Uzandı

 

Coğrafi olarak sınırı dahi bulunmayan Sarıyer’de ki iki hastanenin Sultangazi Belediyesi’ne müracaat ederek dezenfektasyon yapılması talebi önce şaşkınlık yarattı. Ancak her iki hastane yetkililerinin defalarca yardım çağrısını tekrarlaması neticesinde Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun Sultangazililerin yardım çağrılarına kayıtsız kalmadığını gösterdi ve dahası kendisine yakışanı yaptı. Başkan Dursun’un talimatıyla Sultangazi’den yola çıkan ekip Sarıyer’e ulaştı ve iki hastaneyi dezenfekte etti.

 

Sultangazililerin yardımsever olduğunu Sarıyerlilere de gösteren Sultangazi Belediyesi bu çalışmayı sosyal medyada da kısa bir bilgi notu ile yayımladı. Paylaşım beğeni ve takdir topladı.

 

 

Ne olduysa işte bu paylaşımdan sonra oldu!

 

Sosyal medyada yayımlanan dezenfektasyon çalışması Sarıyer’in Güçlü ve Köklü Gazetesi Sarıyer Gazetesi’nde haber oldu. Ak Partili Sultangazi Belediyesi’nin, CHP’li Sarıyer Belediyesi sınırları içerisinde hastane dezenfektasyonu yapması Sarıyer’de tartışma çıkarttı. Sarıyerliler durumu memnuniyetle karşılarken, kimi CHP’liler Başkan Şükrü Genç ve Sarıyer Belediyesi’ni deyim yerindeyse eleştiri yağmuruna tuttu.

Sultangazi Belediyesi’nin ekipleri Sarıyer İstinye Devlet Hastanesi’ni dezenfekte etti.

 

Sarıyer Beledeyesi’nin Başarısız Basın Danışmanı Cengiz Kahraman Rica Minnet Gönderiyi Kaldırttırdı

 

Sultangazi Belediyesi’nin yerinde kararı ile Devlet Hastaneleri dezenfekte edildi. Ancak kendi ilçesinde ki Belediye Başkan Yardımcısı Nadir Günday’ın başında olduğu çalışmaları takip etmeyen, konuyu haberleştirmeyen torpilli ve başarısız Basın Danışmanı Cengiz Kahraman, Sultangazi Belediyesi’nin santralini adeta kilitledi. İddiaya göre gün boyu Sultangazi Belediyesi Basın Müdürlüğü’nü arayıp “Ne olur Sarıyer’de ki dezenfektasyon çalışmanızın sosyal medya paylaşımını kaldırın, rezil olduk, Başkan Genç Bey bana fırça atabilir, Sarıyerliler çok tepki veriyor.” vs dedi.

 

Sultangazililerin İyi Niyeti Krizi Çözdü!

 

Sultangazililerin nezaketi sınır tanımaz. Sultangazililer Anadolu’nun mozaiğidir. Sultangazililer kendilerine uzanan yardım elini geri çevirmez. Hele ki bu hastane ise! Sultangazi Belediyesi Basın Birimi Sarıyerlilerin gönlünde taht kuran icraatının gönderisini Başkan Dursun’un iyi niyet göstermesi ile kaldırdı. Böylelikle 18 bin TL maaşla çalıştığı iddia edilen Sarıyer Belediyesi Basın Danışmanı Cengiz Kahraman mutluluktan havaya uçtu. Başkan Şükrü Genç’e konuyu ileten Kahraman’ın neşesine de diyecek yoktu.

Sarıyer Belediyesi göz boyamak için ilaçlama ve dezenfektasyon çalışması yaptı.

 

Sarıyer Belediyesi Mükerrer İlaçlama Yaptılar!

 

Yaşanan trajikomik dezenfektasyon krizinden sonra Sarıyer Belediyesi göz boyamak ve yaşanan itibar kaybının önlemek için harekete geçti. Sultangazi Belediyesi’nin 2 gün önce dezenfektasyon yaptığı iki hastaneyi yeniden ilaçladı ve bunu da sosyal medyadan marifetmiş gibi paylaştı.

 

İşini Bilmeyenler Saçmaladı!

 

Tüm bu yaşananlardan sonra Sarıyer’den Sultangazi’ye yapılan yardım çağrısına kayıtsız kalmayan Belediye Başkanı Av Abdurrahman Dursun’u tebrik ediyoruz. Ayakta alkışlıyoruz. Söz konusu hastaneler ise gerekirse Van’a hatta Hakkari’ye dahi bu yardım eli uzanmalıdır diyoruz. Buradan da Sarıyer Belediyesi’ne tavsiye vermek gerekirse sadece “işinizi yapın!” diyebiliriz. Bölgenizde iki büyük hastane yardım çağrısı yapıyor siz umursamıyorsunuz! Hal böyle olunca onlar da Sultangazi’ye kadar çağrı yapıyor.

 

Biz Sultangaziliyiz ve hep birlikte güçlüyüz! Sarıyerlilerin yardım çağrısına da bugün koşan Sultangazi Belediyemizi tebrik ediyoruz dahası ayakta alkışlıyoruz.

Sarıyer Belediyesi Basın Danışmanı Cengiz Kahraman

 

Sabahlara kadar sosyal medyadan yorum yapacağınıza işinizi yapın Bay Kahraman!

 

Basın Danışmanı Cengiz Kahraman sizi de iki kelam edelim; sizi sorduk ilçenizde, siz sabahlara kadar sosyal medyadan yorumlar yapan, gönderiler yazan, ardından sabah olunca bunları silen bir şahsiyetmişsiniz. Sultangazi Belediyesi’ni aradığınızda size ve Sarıyer Belediyesi’ne herkesin güldüğünü biliyor musunuz? Başkan Dursun’un nezaketi olmasaydı ne yapacaktınız merak ediyorum? Biz de yaşanan olayı duyduğumuzda kahkaha attık. Sarıyer Belediyesi’nin kasası mı boşaldı? Dezenfektasyon yapacak paranız mı kalmadı? Yoksa siz umursamaz bir yerel yönetim mi yönetiyorsunuz? Sayın Kahraman siz Sultangazi Belediyesi’ni arayıp yalvarırcasına gönderiyi kaldırın diyeceğinize, özeleştiri yapın. Siz nerede yanlış yapıyorsunuz? CHP’yi niçin Sarıyer de rezil ediyorsunuz bunları düşünün!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç

 

Neyse uzun lafın kısası; Sarıyer Belediyesi bu ayıp size, bu yardımseverlik de Sultangazililere yeter de artar, hadi kalın sağlıcakla.

 

 

İstanbul - 02:00 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NDE ADALAR POLEMİĞİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Denize kıyısı olmayan Sultangazi’nin Belediye Meclisini Adalar’daki İBB ve TÜGVA arasında yaşanan sorun gerdi. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan Adalar’da İBB ve TÜGVA arasında yaşanan sorun hakkında bilgilendirme metni geldi ve bu metni AK Partili Meclis Üyesi Fatih Alış oturumda okudu. Sultangazi’nin sorunlarının tartışılması gereken mecliste Alış’ın yaptığı zaman kaybı bir […]
 • 02
  MECLİS’TE “KAPAK OLMUŞ” TARTIŞMASI
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin 2022 Yılı Performans Programı Ekim ayı 2. Oturumunda görüşüldü. Görüşmelere kapak tartışması damga vurdu. CHP’li Tan programın kitapçığına taktı ve kapağı beğenmediğini “bu kapak size güzel kapak olmuş!” sözleri ile ifade etti.   Sultangazi Belediyesi’nin 2022 Yılı Performans Programı Ekim ayı 2. Oturumunda kapak tartışması gölgesinde görüşüldü. Oturumda söz […]
 • 03
  YETKİ İSTEDİ AMA BAŞKANLIK ÖMRÜ YETMİYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Meclisi’nde fotokopi makinesi ve yazıcı kiralamaları tartışma konusu oldu. Meclis Gündemine getirilen “kiralama konusunda belediye başkanına yetki verilmesi” teklifine CHP Grubu “3 yıllık kiralama süresi çok, Belediye Başkanı Ergün Turan’ın görev süresini aşıyor!” diyerek reddetti. Ak Parti Grubu ise süreyi ve kiralamayı makul bulduklarını söyle ve gündem maddesi oy […]
 • 04
  MECLİSTE KAVGALAR BİTMİYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde kavgalar, atışmalar ve sataşmalar bir türlü bitmek bilmiyor. Bunun en büyük sebebi ise Meclis Oturumlarının iyi yönetilememesinden kaynaklanıyor. Meclisin son oturumunda Meclis 1. Başkan Vekili İmdat Kamacı CHP’li Zeki Görer’e söz hakkı vereceğim demesine rağmen Ak Parti Grubundan gördüğü tepkiden çekinerek söz hakkı vermedi. CHP’lileri bu duruma adeta […]
 • 05
  CHP’Lİ TAN MECLİSTE PARASINI KONUŞTU
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin son meclis oturumunda CHP’li Meclis Üyesi Yarcan Tan siyasi edep bilmedi. CHP’li Tan her oturumda yok köylüm yok hemşehrim diyerek sürekli sataştığı Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’na bu kez terbiye sınırlarını zorlayarak ve aralarındaki sürtüşmeyi şahsileştirerek “kıskanç dedin. Sen de olup ben de olmayan ne var? Senin […]