16° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SULTANGAZİLİLER SARIYER’E YARDIM ETTİ

İstanbul - 16 Nisan 2020 02:00 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Yurdumuzu etkisi altına alan corona virüsü ile mücadele İstanbul’un tüm ilçelerinde seferberlik halinde devam ediyor. Öyle ki kimi zaman Yerel Yönetimler dezenfeksiyon çalışmalarında yetersiz kalıyor.

 

Sarıyer’de bulunan İstinye Devlet Hastanesi ve Baltalimanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi idarecileri Sarıyer Belediyesi’nden dezenfektasyon konusunda gereken desteği bulamayınca çareyi Sultangazi Belediyesi’ne başvurmakta buldular.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun

 

Sultangazi’den Sarıyer’e Yardım Eli Uzandı

 

Coğrafi olarak sınırı dahi bulunmayan Sarıyer’de ki iki hastanenin Sultangazi Belediyesi’ne müracaat ederek dezenfektasyon yapılması talebi önce şaşkınlık yarattı. Ancak her iki hastane yetkililerinin defalarca yardım çağrısını tekrarlaması neticesinde Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun Sultangazililerin yardım çağrılarına kayıtsız kalmadığını gösterdi ve dahası kendisine yakışanı yaptı. Başkan Dursun’un talimatıyla Sultangazi’den yola çıkan ekip Sarıyer’e ulaştı ve iki hastaneyi dezenfekte etti.

 

Sultangazililerin yardımsever olduğunu Sarıyerlilere de gösteren Sultangazi Belediyesi bu çalışmayı sosyal medyada da kısa bir bilgi notu ile yayımladı. Paylaşım beğeni ve takdir topladı.

 

 

Ne olduysa işte bu paylaşımdan sonra oldu!

 

Sosyal medyada yayımlanan dezenfektasyon çalışması Sarıyer’in Güçlü ve Köklü Gazetesi Sarıyer Gazetesi’nde haber oldu. Ak Partili Sultangazi Belediyesi’nin, CHP’li Sarıyer Belediyesi sınırları içerisinde hastane dezenfektasyonu yapması Sarıyer’de tartışma çıkarttı. Sarıyerliler durumu memnuniyetle karşılarken, kimi CHP’liler Başkan Şükrü Genç ve Sarıyer Belediyesi’ni deyim yerindeyse eleştiri yağmuruna tuttu.

Sultangazi Belediyesi’nin ekipleri Sarıyer İstinye Devlet Hastanesi’ni dezenfekte etti.

 

Sarıyer Beledeyesi’nin Başarısız Basın Danışmanı Cengiz Kahraman Rica Minnet Gönderiyi Kaldırttırdı

 

Sultangazi Belediyesi’nin yerinde kararı ile Devlet Hastaneleri dezenfekte edildi. Ancak kendi ilçesinde ki Belediye Başkan Yardımcısı Nadir Günday’ın başında olduğu çalışmaları takip etmeyen, konuyu haberleştirmeyen torpilli ve başarısız Basın Danışmanı Cengiz Kahraman, Sultangazi Belediyesi’nin santralini adeta kilitledi. İddiaya göre gün boyu Sultangazi Belediyesi Basın Müdürlüğü’nü arayıp “Ne olur Sarıyer’de ki dezenfektasyon çalışmanızın sosyal medya paylaşımını kaldırın, rezil olduk, Başkan Genç Bey bana fırça atabilir, Sarıyerliler çok tepki veriyor.” vs dedi.

 

Sultangazililerin İyi Niyeti Krizi Çözdü!

 

Sultangazililerin nezaketi sınır tanımaz. Sultangazililer Anadolu’nun mozaiğidir. Sultangazililer kendilerine uzanan yardım elini geri çevirmez. Hele ki bu hastane ise! Sultangazi Belediyesi Basın Birimi Sarıyerlilerin gönlünde taht kuran icraatının gönderisini Başkan Dursun’un iyi niyet göstermesi ile kaldırdı. Böylelikle 18 bin TL maaşla çalıştığı iddia edilen Sarıyer Belediyesi Basın Danışmanı Cengiz Kahraman mutluluktan havaya uçtu. Başkan Şükrü Genç’e konuyu ileten Kahraman’ın neşesine de diyecek yoktu.

Sarıyer Belediyesi göz boyamak için ilaçlama ve dezenfektasyon çalışması yaptı.

 

Sarıyer Belediyesi Mükerrer İlaçlama Yaptılar!

 

Yaşanan trajikomik dezenfektasyon krizinden sonra Sarıyer Belediyesi göz boyamak ve yaşanan itibar kaybının önlemek için harekete geçti. Sultangazi Belediyesi’nin 2 gün önce dezenfektasyon yaptığı iki hastaneyi yeniden ilaçladı ve bunu da sosyal medyadan marifetmiş gibi paylaştı.

 

İşini Bilmeyenler Saçmaladı!

 

Tüm bu yaşananlardan sonra Sarıyer’den Sultangazi’ye yapılan yardım çağrısına kayıtsız kalmayan Belediye Başkanı Av Abdurrahman Dursun’u tebrik ediyoruz. Ayakta alkışlıyoruz. Söz konusu hastaneler ise gerekirse Van’a hatta Hakkari’ye dahi bu yardım eli uzanmalıdır diyoruz. Buradan da Sarıyer Belediyesi’ne tavsiye vermek gerekirse sadece “işinizi yapın!” diyebiliriz. Bölgenizde iki büyük hastane yardım çağrısı yapıyor siz umursamıyorsunuz! Hal böyle olunca onlar da Sultangazi’ye kadar çağrı yapıyor.

 

Biz Sultangaziliyiz ve hep birlikte güçlüyüz! Sarıyerlilerin yardım çağrısına da bugün koşan Sultangazi Belediyemizi tebrik ediyoruz dahası ayakta alkışlıyoruz.

Sarıyer Belediyesi Basın Danışmanı Cengiz Kahraman

 

Sabahlara kadar sosyal medyadan yorum yapacağınıza işinizi yapın Bay Kahraman!

 

Basın Danışmanı Cengiz Kahraman sizi de iki kelam edelim; sizi sorduk ilçenizde, siz sabahlara kadar sosyal medyadan yorumlar yapan, gönderiler yazan, ardından sabah olunca bunları silen bir şahsiyetmişsiniz. Sultangazi Belediyesi’ni aradığınızda size ve Sarıyer Belediyesi’ne herkesin güldüğünü biliyor musunuz? Başkan Dursun’un nezaketi olmasaydı ne yapacaktınız merak ediyorum? Biz de yaşanan olayı duyduğumuzda kahkaha attık. Sarıyer Belediyesi’nin kasası mı boşaldı? Dezenfektasyon yapacak paranız mı kalmadı? Yoksa siz umursamaz bir yerel yönetim mi yönetiyorsunuz? Sayın Kahraman siz Sultangazi Belediyesi’ni arayıp yalvarırcasına gönderiyi kaldırın diyeceğinize, özeleştiri yapın. Siz nerede yanlış yapıyorsunuz? CHP’yi niçin Sarıyer de rezil ediyorsunuz bunları düşünün!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç

 

Neyse uzun lafın kısası; Sarıyer Belediyesi bu ayıp size, bu yardımseverlik de Sultangazililere yeter de artar, hadi kalın sağlıcakla.

 

 

İstanbul - 02:00 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  GIDA SAHTEKÂRLIĞINDA FATİH TÜRKİYE 1.’Sİ OLDU
  HABER: ENGİN BELLİ   Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edilen ürünlerin ve firmaların listesini kamuoyuyla paylaştı. Bakanlık 91 firmadan 113 parti ürünü listeye aldı.   Listede “Alkollü içecekler”, “Alkolsüz içecekler”, “Arıcılık Ürünleri”, “Baharat”, “Bitki, Çay ve Kahve Ürünleri”, “Bitkisel Yağ”, “Çikolata ve Kakao ürünleri”, “Süt ve Süt ürünleri”, “Et ve Et […]
 • 02
  İSKİ VATANDAŞIN TAPU ALMASINA ENGEL OLUYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin Eylül ayı ilk oturumunda tapu ve mülkiyet sorununun çözümü gündem oldu. Oturumda İSKİ’nin 800 günlük raporlama süresi verdiği ve çözüm yollarını tıkadığı ortaya çıktı.   İSKİ’nin şaşırdığı olaya dair konuşan Ak Parti Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit özetle şunları söyledi; “ 30 yıla aşkın bir sorunu […]
 • 03
  GÖRGÜLERE COVİD-19 TANISI KONDU!
  HABER: ENGİN BELLİ   CHP Fatih ve İBB Meclis Üyesi Ayşegül Görgü Okumuş ve eşi Şişli Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Doğan Görgü’ye Corona Virüs bulaştı.   Balıkesir’de tatilde olan Bayan Görgü’yü önceki gün eşi Doğan Görgü otomobille almaya gitti. Ancak çift bir anda rahatsızlandı. Hastaneye giden çifte yapılan testte Covid-19 teşhisi konuldu. Büyük panik yaşayan […]
 • 04
  MUHALEFET İLE OTURDU İKTİDARA DESTEK OLDU
  HABER: ENGİN BELLİ   Cumhuriyet Halk Partisi’nden İSKİ’nin haksız faturası ve İmamoğlu’nun sözlerinde durmayışı eleştirisi ile yollarını ayıran Sultangazi Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Fahrettin Yürek şaşırtmaya devam ediyor. İş ve Spor İnsanı Yürek meclisin birinci oturumunda Ak Parti sıralarında birleşimi takip etmişti. Bugün yapılan ikinci oturumda ise Yürek iktidar saflarından muhalefet sıralarına yöneldi. Politikacı Yürek […]
 • 05
  BAŞKAN DURSUN OKULLAR İÇİN TONLA DAĞITTI
  Sultangazi Belediyesi, velilerin çocuklarını gönül rahatlığıyla okula göndermesi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kez ilçe genelindeki tüm okullara 103 tonluk temizlik malzemesi ve dezenfektan desteğinde bulunuldu.   Korona Virüsle mücadelesini sürdüren Sultangazi Belediyesi, ilçe genelindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih olan 21 Eylül için […]