16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA UYDULAR

İstanbul - 12 Nisan 2020 09:41 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Corona Virüs tedbirleri kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta 10 Nisan saat 00.00’dan 12 Nisan saat 00.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

 

Yasağın birinci gününde İstanbul genelinde otoyollar dahil olmak üzere yollar boş kalırken, kent sokakların da ise sadece yardım, ekmek ve resmi görevli araçları olduğu görüldü. Otobüs duraklarında bekleyen az sayıda vatandaş dikkat çekti.

 

Çoğu insan evlerinin balkonlarından çevreyi izledi. Yasağa uymayan çok az sayıda kişiye ise sokaklarda tedbir alan ve uygulama yapan Polis ve Jandarma ekipleri ceza kesti. Güvenlik güçleri araçları da durdurarak kimlik ve izin belgesi kontrolü yaptı. Zabıta ekipleri de kepenklerinin ardından emre uymayıp satış yapan esnafa ceza kesti. Mesire alanları da Jandarma ekiplerinin kontrolü altındaydı.

 

Genel anlamda İstanbullular sokağa çıkma yasağına uydular.

 

İstanbul - 09:41 A A
BENZER HABERLER