Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

HELAL OLSUN SİZLERE!..

İstanbul - 9 Nisan 2020 02:37 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Bir hafta içerisinde 65 Sultangazili çocuğumuzun ailesine yapılan yardımın nasıl organize edildiğini anlatmak istiyorum sizlere. Okurken örnek almanız ana gayem olacaktır kıymetli okurlarım.

 

Corona Virüsü önce Dünya’yı ardından ülkemizi sardı ve salladı. Şiddetini ise bir an olsun yitirmedi. Bu illet insanlığı kırdıkça kırıyor, yıktıkça yıkıyor.

 

Dünya halkları görünmez bir düşmana karşı topyekûn savaş veriyor. Corona Virüsü sadece insan sağlığını vurmuyor elbette. Ekonomik etkileri de var ki vatandaşlarımızı ezip geçiyor. Ülkemizde ki ekonomik kötü gidişe duyarlı insanlar “Türk Halkı Yardımseverdir!” anlayışı ile dur demeye çalışıyor.

 

Yardımlar gizli olur, bir elin verdiğini bir el görmez. Ancak bu sefer küçük bir farkındalık yaratmak istiyorum, örnek olsun arzusundayım. Biz Gazetecilerin işi de budur! Bu köşe yazımı da bunun için kaleme alıyorum.

 

Çoğunuzun bildiği üzere Üniversitede Doktora çalışması yürüten Akademisyenim ve aynı zamanda Sultangazi’de ki lise öğrencilerine ders veren bir Eğitim Neferiyim. Okullar tatil edilmeden önce sayıları 210’u bulan lise ve üniversite öğrencime ders veriyordum. Onları hayata hazırlıyordum. Ancak bu virüs hayat dolu küçük yürekli öğrencilerimin sağlıklarını etkilemese de ailelerinin ekonomilerini alt üst etti. Küçük çocuklarımın psikolojisini bozdu! Yiyecek ekmeğe muhtaç kaldılar. Gururluydular kimseye de söyleyemediler!

 

11 Öğrencimi Mutlu Etmenin Gururunu Yaşadım!

 

Evlerinde kahvaltı yapamayan, akşam yemeğinde bulgur ya da pilavdan başka bir yiyecek yiyemeyen milletimizin evlatlarına el uzatmak elzem oldu. Bu uğurda bir çağrıda bulundum Instagram sayfamdan. Utangaç istekler üzerine kendi öz kaynaklarım ile 11 öğrencime yardım eli uzattım.

 

Bir evin ihtiyaçlarını tam olarak listeledikten sonra süpermarketlerin yolunu tuttum. En güzel yiyecekleri, içecekleri ve çocukların mutlu olacakları gıdaları en ucuza satın alıp sepetlere doldurdum. Öyle ki sepetler dolusu gıdaları taşımakta zorlandığım için tanıdığım esnaf arkadaşlarım olan Enes Keser ve Ramazan Aydın’dan yardım istedim. Dostlarımın dobla tarzı araçlarını emanet aldım ve 11 ayrı adrese ulaşıp poşetler dolusu gıdayı öğrencilerimin ailelerine teslim ettim. Öyle bulgur veya pirinç değildi poşetlerdeki. Her şey vardı. Son bir haftadır bu yardımlar ile uğraşıyorum. Başlarda zorlansam da kimi 8 kimi 5 kişi olan ailelere başarı ile ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

 

Evet, yoruldum ama insanların mutluluğu bu yorgunluğu almaya yetti de arttı bile. Bu yardımlar örnek olsun dedim ve birkaç fotoğrafı sosyal medyamdan paylaştım. Bu paylaşım ile birlikte dostlarım olan duyarlı insanlar ulaşmaya başladı.

Almanya’dan İş İnsanı Ali Aker 25 Öğrencimin Ailesine Destek oldu!

 

Sosyal medya paylaşımımdan sonra İYİ Parti’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı olan, Almanya’da ticaret ile uğraşan, Türkiye’de de yatırımları olan Gurbetçi İş İnsanı Ali Aker 25 öğrencimin ailesine destek olmak için harekete geçti. Üstelik memleketi Kütahya’ya yardım yapmasına rağmen Sultangazili çocuklarımızı da unutmadı.

İş insanı Nevzat Ataman 22 Aileye El Uzattı!

 

Göktürk’te yaşayan dostum Roseto Giyim Yönetim Kurul Başkanı, Şişli Osmanbey Esnafı Nevzat Ataman da paylaşımıma sessiz kalmadı, 22 aileye destek sözü verdi.

Meclis Üyesi Alican Aydın 4 Öğrencimi ve Ailesini Mutlu Etti!

 

Sultangazi’nin genç siyasetçilerinden olan Ak Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Alican Aydın yaptığım paylaşıma duyarsız kalmadı. Genç Politikacı Aydın 4 öğrencimizin çok açık söyleyeyim aç uyumaması için yardım yaptı.

Akademisyen Gökerik ve Ülkü Ocakları Eski Başkanı Emecanoğlu Son Dakika Yardıma Koştu!

 

Tam listeler hazırlanıp yardıma çıkılacakken 3 öğrencime yardımların yetmeyeceğini anladım. Kendi bütçemden yardım yapmaya hazırlanırken Safranbolu’da gerçekleştirilen BOR Bilim Konferansında tanıştığım Karabük Üniversitesi’nde Akademisyen olan Mehmet Gökerik ve Sultangazi Ülkü Ocakları Eski Başkanı İş İnsanı Mustafa Emecanoğlu 3 öğrencime yetecek kadar yardım eli uzatmak istediklerini söylediler.

 

İş İnsanı Ataman İle Düştük Yollara!

 

Yardımların şeffaf ve kesin bir şekilde ailelere ulaşması için var gücümüzle çalıştık. İş İnsanı Nevzat Ataman da ricam üzerine Sultangazi’ye geldi. Almanya’dan Karabük’ten gelen yardımları harmanladık, süpermarketten gıdaya dönüştürdük.

 

34 Ayrı Ürün Koyduk Poşetlere!

 

Her bir ürünü sanki kendi çocuğumuza alır gibi itina ile seçtik. Sütünden Cipsine, Tavuktan Sucuğuna kadar 34 kalem ürün satın aldık onlarca adet. Son kullanma tarihlerine varıncaya kadar baktık, özenle alışveriş sepetlerimizi doldurduk.

 

Sultangazili 54 Aile Mutlu Oldu!

 

Süpermarketten aldığımız tüm gıda maddelerini doblo tarzı aracın içine yerleştirdik. Bu yardımları tam 54 aileye 2 gün boyunca dağıttık. Dağıtım bittiğinde öyle tatlı bir yorgunluk vardı ki üzerimizde tarifi mümkün değildi. Koşa koşa aracın başına gelen minikler, ablaları ve ağabeyleri ile poşetleri yiyecekle doldurup koştular evlerine. İhtiyaçlarından fazlasını da asla almadılar.

 

Minikler iyi bir şey yaptılar, ekonomik zorluklarını bizlere anlatıp işlerinden olan babalarına annelerine destek oldular, bir başka ifade ile bu yaşta evlerine aş götürmenin gururunu yaşadılar.

 

Şahsımı bir yana bırakalım, bu yardımlarda emeği geçen dostlarım Ali Aker’e, Nevzat Ataman’a, Alican Aydın’a, Mehmet Gökerik’e ve Mustafa Emecanoğlu’na sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Yardıma muhtaç öğrencilerden bazılarının tespitinde bizlere yardımcı olan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Merve Özer Atıcı Hocama da teşekkürü borç bilirim. Yardımların dağıtımı konusunda bizlere yardımcı olan Sultangazili Esnaf dostlarım Enes Keser ve Ramazan Aydın’da sağ olsunlar.

 

Şimdi Sıra Sizde!

 

Bizim elimizden bu geldi, yapabileceklerimiz bunlardı asla demeyeceğiz. Yardımlarımız devam edecek inşallah. Ancak bu köşe yazımdan sonra aklınızda şu ifade yer etsin lütfen; Şimdi sıra bizde!

 

Burada sözlerime son verirken, Nevzat Ataman’ın süpermarkette aldığı bir fıstık ezmesini sepete koyarken bana gösterip “bunu benim çocuk çok seviyor” demesi gözümün önünden gitmiyor.

 

Sultangazililer adına sonsuz teşekkürler, Türkiye’nin aydınlık günleri yakın, umudunuzu kaybetmeyin, esen kalın kıymetli okurlarım.

 

İstanbul - 02:37 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  MÜDÜR DEMİR KÜÇÜK YÜREKLERİ FETHETTİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona virüs illetinin bitip okulları minik yavruların dolduracağı günler pek yakında. Pandemi tedbirleri kapsamında eğitim ve öğretim online sürerken okullarda da hummalı hazırlıklar devam ediyor. Kapılarını yeniden yüz yüze eğitime açacak olan eğitim kurumlarında kütüphaneler hazırlanıyor, bilgisayar ve bilim laboratuvarları özenle kuruluyor. Corona virüse rağmen pandemi tedbirleri eşliğinde eğitim, öğretim ve […]
 • 02
  ÖZEL ÇOCUKLAR RENKLİ UMUTLAR İLE MUTLU!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona virüs ülkemizde tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. Pandemi gölgesinde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri faaliyetlerine maske, mesafe ve dezenfektan eşliğinde zor da olsa devam ediyor. Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir bu zorlu günlerde denetimlerini ara vermeden sürdürüyor. Müdür Demir, Esentepe Mahallesinde bulunan Sultangazi Özel Renkli Umutlar […]
 • 03
  30 YILLIK DOSTLAR UZAKTAN BİRBİRİNE SARILDI!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona Virüs illeti yeni dünya düzeninde selamlaşma ve hasret gidermenin de şeklini değiştirdi. Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, 30 yıllık dostu olan Sultangazispor Onursal Başkanı Nevzat Yılmaz’ı ziyaret etti. Ama iki dost birbirlerine doyasıya sarılamadı. Corona virüs gölgesinde uzaktan sarılma hareketi yapan Demir ve Yılmaz, ilçede ki […]
 • 04
  BAŞÖĞRETMEN DEMİR’DEN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona Virüsün ülkemizi kasıp kavurduğu şu günlerde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri pandemi kurallarına sıkı sıkıya bağlı olarak eğitim öğretim çalışmalarını büyük özveri ile sürdürüyor. Özel Çocukların eğitim ve öğretim gördüğü merkezleri Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir denetime çıktı. Öğretmenlerinden bire bir ders alan özel çocuklarımız ile […]
 • 05
  BAŞÖĞRETMEN DEMİR’DEN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona Virüsün ülkemizi kasıp kavurduğu şu günlerde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri pandemi kurallarına sıkı sıkıya bağlı olarak eğitim öğretim çalışmalarını büyük özveri ile sürdürüyor. Özel Çocukların eğitim ve öğretim gördüğü merkezleri Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir denetime çıktı. Öğretmenlerinden bire bir ders alan özel çocuklarımız ile […]