16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SULTANGAZİ’DE SOKAKTA YAŞAYAN İNSAN KALMADI!

İstanbul - 2 Nisan 2020 00:29 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

İstanbul’un hızla kentleşmesi ve ekonomik zorluklar beraberinde insanlık dramlarını da getiriyor. Bunların bir örneği Sultangazi’de yaşanıyordu. 67 yaşında ki Osman G. gidecek yeri ve kalacak evi olmadığı için Cebeci Mahallesi’nde sokakta yaşıyordu.

 

Yaşlı insanın imdadına Sultangazi’nin tanınan ve sevilen ailelerinden olan Çiçek Ailesi yetişmişti. Çiçek Ailesi Osman G.’yi evlerinin giriş katında bulunan, işyerlerinde ki istirahat odasında konuk etmeye başlamıştı. Bir vesile ile Taraftarlar Dernek Başkanı Salih Çiçek ile konuşuyordum, durumu öğrendiğimde Sosyal Devletin konuya el atması gerektiğini düşündüm. Çiçek Ailesi her ne kadar “misafir bizim için önemlidir, sorun yok kalabilir.” dese de Kaymakam Uğur Kalkar ile görüştüm.

 

Herkes seferber oldu!

 

Sayın Kaymakamımız konuya hemen el attı. Yaşlı insan sağlık kontrollerinden geçirildi ve Corona illeti tespit edilmedi. Bu sırada Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu’da konuya müdahil oldu ve gereken yardımların yapılması için çaba sarf etmeye başladı.

 

Yaşlı evsiz insan için kalacak yer çözümü aranırken Sultangazispor Kulübünün Misafirhanesi aklıma geldi. Saygın İş İnsanı olan Başkan Fırat Karabalık ile görüşme sağladım ve Osman G. spor kulübünün tesislerinde misafir edilmeye başlandı. Duşu, wc’si bulunan tertemiz ortama taşınan Osman G. yatakhaneye yerleştirildiğinde mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

 

Son dakika bir yardım eli daha uzandı!

 

Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen de konudan bilgi vermem ile haberdar oldu. Öztürman; “Sultangazi’nin hiçbir ferdi sokakta yaşayamaz ve her türlü ihtiyacı için gereken yapılmalıdır!” dedi. Öyle de oldu. Başkan Yardımcısı Öztürkmen yaşlı insan için üç öğün yemek gönderilmesi talimatını verdi ve artık Osman G.’ye her gün sıcak yemek ulaşıyor.

 

Evet, kıymetli okurlarım, Türk Aile yapısında Büyükler önemlidir. Atamızdır. Atamıza kalacak yer ve sıcak yiyecek bulmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Böylelikle Sultangazi’de büyük bir yardımlaşma örneği yaşanmış oldu. Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar’a, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu’na, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen’e, Sultangazispor Kulübü Başkanı Fırat Karabalık’a, Çiçek Ailesi Fertlerine ve büyük Sultangazi Ailesine sonsuz teşekkürü borç bilirim. Herkes bu dayanışmayı duymalıdır dahası örnek almalıdır düşüncesi ile yaşananları köşe yazımda kaleme aldım. Umarım vicdanı katılaşan insanlar ders alırlar. Unutmadan ekleyeyim, Corona İlleti son bulduktan sonra büyüğümüz Huzurevi’ne yerleştirilecek.

 

Biz Birlikte Güçlüyüz, Biz Türk Milletiyiz, Biz Bir Olursak Dünya Titrer!

 

Türkiye’nin aydınlık günleri yakın, umudunuzu kaybetmeyin, esen kalın kıymetli okurlarım.

 

İstanbul - 00:29 A A
BENZER HABERLER