29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

CORONA VİRÜSÜ ÇEVRE’YE YARADI

İstanbul - 27 Mart 2020 01:36 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Dünya’yı saran ve sarsan illet Corona Virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında fabrikaların üretimini yavaşlatması, atık ve gaz salınımının azalması, toplu taşıma seferlerinin ve araç kullanımının düşmesi dahası vatandaşların eve kapanması Çevre açışından olumlu sonuçlar doğurmaya başladı. İstanbul’da son 10 gün içerisinde yapılan ölçümlerde hava kirliliği yüzde 30 azaldı. Sultangazi’de bu olumlu gelişmeden kısmetini aldı. Sultangazi’de hava kirliliği gün geçtikçe azalıyor.

 

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Sultangazi’de de halk yapılan çağrılara uyarak eve kapandı. Bazı işyerleri İçişleri Bakanlığı’nın Corona Virüs Salgını ile Mücadele Genelgesi kapsamında çalışmalarına ara verdi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın paylaştığı verilere göre Sultangazi’de hava kalitesinin ciddi boyutlarda düzeldiği görüldü. Son üç günün verilerine göre ilçenin hava kalitesinin iyi bir oranda olduğu ifade ediliyor.

 

İHA’NIN KARA PROPAGANDA ÇÖP HABERİ ÇÜRÜDÜ

 

Öte yandan İhlas Haber Ajansı’nın Sultangazi ilçesinin adını ve itibarını kötülediği kara propaganda örneği haberi ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın son verileri ile çürüdü. İHA abonelerine 20 Mart 2020 tarihinde servis ettiği çöp haberinde özetle “İstanbul’da hava kalitesinin Sultangazi dışında tamamen düzeldiği görüldü.” deniliyordu. Habercilik ilke ve ahlakı ile bağdaşmayan bu kara propaganda örneği haber 27 Mart 2020 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ölçümlerini açıklaması ile çürümüş oldu. Servis edilen bu haber ise İletişim Fakültelerinde “haberler ile kara propaganda” dersi olarak okutulmaya aday oldu. İHA’nın çaylak muhabirlerinin yaptığı bu haber Sultangazililerin tepkisine de neden oldu. Sultangazililer İHA’nın ilçelerini kötülemek için böyle bir habere kalkıştığını düşünüyor.

 

İstanbul - 01:36 A A
BENZER HABERLER