10° Hafif yağmur
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

İÇKİLİ MEKÂNLAR KAPATILDI! SIRA KAFETERYALARDA MI?

İstanbul - 15 Mart 2020 21:54 A A

İçişleri Bakanlığı akşam saatlerinde 81 İlin Valiliğine “Corona Virüs Tedbirleri” başlıkla genelge gönderdi. Genelge ile Coronavirüs salgını nedeniyle bar (türkü bar dahil), pavyon, diskotek, gece kulüplerinin 16.03.2020 tarihi saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacak. Söz konusu genelgeye göre içki tüketimi yapılan yerlerin kapatılması hedefleniyor.

 

Genelgede özetle şunlar yazılıydı: Coronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; “Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri” olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle bar (türkü bar dahil), pavyon, diskotek, gece kulüplerinin yarın saat 10:00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi. Bu durdurma kararının bitiş tarihi ise belli değil.

 

SIRA KAFETERYALARDA MI?

 

Bu kararla birlikte gözler içkili olmayan kafeteryalara çevrildi. Akıllarda “sıra kafeteryalarda mı?” sorusu oluştu. Komşu Yunanistan Batı Trakya’da içkisiz lokantaları dahi 2 haftalığına kapatma kararı almıştı.

 

 

İstanbul - 21:54 A A
BENZER HABERLER