10° Hafif yağmur
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

SULTANGAZİ’DE Kİ MİNİKLER İÇİN OKULLARDA DEZENFEKTE YAPILDI

İstanbul - 12 Mart 2020 21:32 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi’de eğitim ve öğretim gören 100 bini aşkın öğrenci için okullar Corona Virüsü tehdidine karşı Sultangazi Belediyesi İlaçlama Ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sultangazi Belediyesi’nin işbirliği ile yapılan çalışmalar 2 gün içerisinde tamamlandı. Velilerin büyük endişe yaşadığı gerçekliğini gören İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir ve Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun Saglık Bakanlığı’nın açıklaması ile düğmeye bastı.

Okullar da dezenfekte çalışması yapıldı

 

Sınıflar, tuvaletler, öğretmen odaları hatta müdür odaları bile ilaçlandı. Sağlık, hijen ve temizlik bakımından da öğrencilere sınıf sınıf rehberlik öğretmenleri tarafından bilgilendirme yapıldı. Miniklere kantin alışverişleri öncesi ve sonrası ellerinin yıkanması gerektiği anlatıldı. Tokalaşma yapılmaması ve hapşırma aksırma gibi durumlarda peçete kullanılması, eğer yoksa diksek içi kullanılması söylendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Demir söz konusu çalışma ile ilgili Gazetemize açıklama yaparak “Dünya’yı saran ve sarsan virüs için velilerimizin endişe duyduklarını gözlemledik. Öğrencilerimiz için de eğitim neferlerimiz için de endişe duyduk. Bizler okullarımızın temizliğini yaptırıyoruz ancak bu olağanüstü hal için Belediye Başkanımız Sayın Dursun Bey ile ortaklaşa çalışma yaptık ve dezenfekte uygulamasını tamamladık. Okullarımız tatile girecek ancak biz yine de bu çalışmayı yaptık. Bakanlıklarımızdan gelecek talimatları da uygulamaya hazır durumdayız. Şube Müdürü arkadaşlarımız tüm okullarımız için müdahaleye hazır bekliyor. İçerisinde bulunduğumuz olumsuz günleri de geride bırakacağız elbette. Büyük bir Milletiz ve her şeyin üstesinden geleceğiz inancındayım. Biz tedbirlerimiz aldık ve almaya devam edeceğiz.” dedi.

 

İstanbul - 21:32 A A
BENZER HABERLER