10° Hafif yağmur
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

MEŞALE SHOW YAPTILAR VE DEV TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR!..

İstanbul - 8 Mart 2020 21:32 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 10. Grupta mücadele eden Sultangazispor kendi evinde Bağcılarspor’u konuk etti. Cebeci Arena’da saat 14:00’te başlayan, kıran kırana geçen mücadele 0-0 skor ile tamamlandı. Böylelikle her iki takım da 1’er puana razı olup sahadan beraberlik ile ayrılmış oldu. Hakem hatalarının olmadığı karşılaşmada seyir zevki yüksek bir mücadele takip edildi. Sultangazispor Taraftarları ise açtıkları Dev Türk Bayrağı ile gönüllerde taht kurmayı başardı.

Ligin bitmesine 5 hafta kalırken Sultangazispor, Bağcılarspor’u konuk etti. Her iki takımın taraftarları tribünde karşılaşma başlamadan yerlerini aldı. Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı güvenlik tedbirleri üst seviyedeydi. 50 kişilik Bağcılarspor Taraftarı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunurken Bozkurt (Ülkücü) İşareti yaptı. Bağcılar Taraftarının Ülkücü Ahlakla yaptığı işaret sonrası karşılaşma boyunca nezaketsiz tavır ve söylemler de bulunması dikkatleri üzerlerinde topladı. Yüzlerce Sultangazispor Taraftarı ise karşılaşma başlarken açtıkları Dev Türk Bayrağı ile gönüllerde taht kurmayı başardı.

Karşılaşmanın Hakemi Eda Cihan, 1. Yardımcı Hakem Tuğba Başkaya, 2. Yardımcı Hakem Merve Turan ve Dördüncü Hakem Gülsüm Çetin oldu. Mücadele boyunca Hakem Heyetinin performansı ve verdiği kararlar eleştiriye muhtaç değildi. Sultangazispor ve Bağcılarspor Kulübü yetkilileri “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle Hakem Heyetine çiçek takdim etti. Bu davranış stadyumu dolduranlar tarafından takdirle karşılandı.

Karşılaşma ağırlıklı olarak Sultangazispor’un art ardına atakları ile Bağcılarspor’un yarı sahasında geçti. Karşılaşmanın 75. Dakikasında Sultangazisporlu Emre Yılmaz’un vurduğu top Bağcılarspor kalecisi Müslüm Nas tarafından çıkartıldı. 90 artı 2. Dakikada Sultangazisporlu Oğuzhan Barkın’ın giriştiği atak da top rakibin kale direğinden geri döndü. Sultangazisporlu 9 numaralı Koray Kurt’un gol olması muhtemel 4 pozisyonu filelerle buluşmadı.

Karşılaşmada sarı kartlar da vardı. Sultangazispor oyuncularından Oğuzhan Barkın, Mehmet Arslan, Muhammet Enes ve Samet Yüksel sarı kart gördü. Maçın yıldız isimleri ise Sultangazispor’dan Kaptan Kemal Emre Bozoğlu ve Oğuzhan Bark oldu.

Tecrübeli Teknik Direktör Alaattin Çepeloğlu’nun kulüpte göreve başlamasıyla birlikte Sultangazispor’un Atlasspor ile arasında ki fark 9’dan 4’e düşmüş durumda. Başarılı Hoca Çepeloğlu’nun ve Teknik Heyetin kalan 5 karşılaşma için hedeflerinin büyük olduğu öğrenildi.

 

 

İstanbul - 21:32 A A
BENZER HABERLER