10° Hafif yağmur
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

SULTANGAZİ BELEDİYE MECLİSİ’NDE ORTALIK FENA KARIŞTI!..

İstanbul - 5 Mart 2020 18:43 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

TBMM Genel Kurulu’nda, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un, düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan sözlerine AK Partililerin tepkisi büyük olmuştu. Gerginlik, yumruklu kavgaya dönüşmüştü. Yaşanan olaylardan Yerel Parlamentolar da nasibini aldı. Bu tartışmanın bir benzeri Sultangazi Belediye Meclisi’nde yaşandı.

 

TBMM’de ki gibi yumruklar konuşmadı ancak sözlü sataşmalar haddini aştı, hakaretler havada uçuştu. Oturumda önce AK Parti Meclis Grubu ilçe tarihinde ilk kez birleşimi terk etti, MHP’liler oturumda kaldı ancak onlar da CHP’ye Şehitler için çattı ve “Bizim hedefimiz Turan Ülküsüdür, Şehitler Tepesi elbette bu uğurda boş kalmayacaktır!” dedi, İYİ Partililer söz hakkı alamayınca salonu protesto ederek terk etti, tam sükûnet sağlandı derken CHP’liler de Ak Partililerin kendilerine hakaret ettiğini iddia edip oturumdan gündem maddeleri görüşülürken çıktı.

 

Sözlü tartışmalar adeta Belediye Başkanlık binasını inletti. Sesleri duyan Başkan Yardımcıları Belediye Personeli dahi tartışmaları izlemek için Meclis Salonuna koştu.

 

Olaylı oturumda yaşananlar objektiflerimize şu şekilde yansıdı;

 

 

TARTIŞMANIN BAŞLAMASI VE SÖZLÜ SATAŞMALAR

 

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A HAKARET SUÇU İDDİASININ KAYITLARA GEÇİRİLMESİ

 

 

CHP GRUBUNUN HAKARET İDDİASINA CEVABI VE TARTIŞMANIN SÜRMESİ

 

 

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ YARCAN TAN’IN KONUŞMASI VE AK PARTİ GRUBUNUN OTURUMU TERK ETMESİ

 

 

CHP GRUBU CUMHURBAŞKANI’NA HAKARET İDDİASINI YALANLADI

 

 

 

İstanbul - 18:43 A A
BENZER HABERLER