19° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

FATİH’TE CHP İKTİDAR OLSUN İSTİYORUZ!..

İstanbul - 11 Ocak 2020 22:53 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Çok şey mi istiyoruz? Hayır! Sadece CHP Fatih’te iktidar olsun, vatandaşa eşit ve adil hizmet gelsin, yıkımlar olmasın, göç olmasın, ilçe yabancılaşmasın, yozlaşmasın küçük Suriye olmasın istiyoruz. Bunun için Fatih’te CHP İktidar Olsun İstiyoruz.

 

Köşe yazımın başlığında kullandığım cümlede ki en önemli dönemece yarın girilecek. Çünkü CHP Fatih İlçe Kongresi yapılacak. CHP Fatih’i seçim sathı mailine hazırlayacak yönetim teşekkül edecek. Tabii ki bu süreçte İlçe Başkanı olacak isim de önem arz ediyor. Biz Fatih’in tek yazılı basın kuruluşu olarak daima muhalefetin yani CHP’nin yanındayız ve İktidar olması için canla başla çalışıyoruz.

 

Hadi gelin hep birlikte neler yaşanıyor bakalım;

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Fatih İlçe Örgütü 12 Ocak Pazar Günü kongre heyecanı yaşayacak. Kongre öncesi Mahalle Delegasyonu Seçimlerinde Kırmızı, Mavi, Beyaz, Sarı, Turuncu ve Yeşil Listeler yarışmıştı. Listelerde delegasyon ağırlığını renklerin birleşmesi ile Mavi Liste kazanmıştı.

USTA SİYASETÇİ SONER ÖZİMER ADAY OLDU

 

Mavi Liste’nin gönül verenleri Usta Siyasetçi Tecrübeli Siyaset İnsanı Soner Özimer’i İlçe Başkan Adayı olarak görmek istedi ve öyle de oldu. Başkan Özimer hem bir düğün salonunda hem de ilçe başkanlığında adaylığını ilan etti. Babayiğit Adayın konuşmasını dinlemeye gelen coşkulu kalabalığın sayısı ise çoğu delege 400’u buluyordu. Bu manzara dahi Özimer’in Fatih muhalefetinde ki ağırlığını görmemize yetti de arttı.

 

 

ÇIRAK SİYASETÇİ GENÇEL DE ORTAYA ÇIKTI

 

Öte yandan CHP’nin mevcut-atamalı-emanetçi İlçe Başkanı Gökhan Gençel ise Kırmızı girdiği seçimlerden 40 gün sonra Beyaz olarak ortaya çıktı. Verdiği iş vaatlerini yerine getiremeyen ve bu neden ile sonu siyasi mezbelelik olan Siyaseten Yandan Çarklı İcazetli Siyasetçi Gençel’in koltuk uğruna rengini de kaybetmesi vizyonun, misyonun ve siyasi hedefinin olmadığını hepimize gösterdi.

 

 

GENÇEL KİN VE NEFRET İLE HAREKET EDİYOR

 

Gençel, Siyasi Ustası Özimer’e karşı bayrak açmış ve yaptığı her davranışı kin ile yapan bir şahsiyettir. Ekip arkadaşlarını ve koltuğunu emanet ettiği Ustasını siyaseten satan Çırak Gençel’in nafile çabaları sonuç vermeyecektir. Sahte Facebook hesapları ile hakaret ettiği CHP üyelerine yamanan Gençel uzlaşılan listede Mehmet Ali İyimaya’ya 16 İlçe Yönetim Kurulu Üyesinden 9’unu, 13 İl Delegasyonundan 7’sini vermiştir. Bunun tek açıklaması vardır, o da Gençel’in koltuk sevdasıdır. “Beni Başkan Yapın da ne olursa olsun!” mantığı ile yol alan Gençel’in AKP’ye karşı tek bir hedefi de yoktur. Onun onur mücadelesi Ustası Soner Özimer’in karşısına aday çıkmaktan öte değildir. Bu haliyle çarık, çürük ve kokuşmuş siyasi anlayışı benimsemiştir.

 

GÖKHAN GENÇEL SİYASİ ŞIMARIKLIĞI İLE CHP’YE YAZIK EDİYOR

 

CHP Fatih, Özimer’in Siyasi Çırağı Gençel’in siyasi ihtiraslarına ve hırslarına yenik düşüyor. Uzlaşı listesinde pek çok Tecrübeli Siyasi isim var iken Gençel’in 03:00’lere kadar pazarlık yapmasının tek sebebi kişisel ikbaldir. Partisini düşünmeyen Gençel daha geçtiğimiz aylarda TOKİ’ci Başkan Ergün Turan’a koşmuş ve hayırlı olsun dileklerini iletmiştir. İlçeye ait banka hesaplarında bulunan nakit paraların nasıl harcandığı ve akıbeti ise meçhuldür.

 

USTANIN KARŞISINA ÇIRAK İLE ÇIKTILAR

 

Bir zamanlar bizlerin Yavru Muhalefet yaftası vurduğumuz ve kendilerine göre Büyük Siyasetçi olan şahsiyetler Soner Özimer’in yetiştirdiği (yetiştirirken eksik kaldığı) Siyasi Çırağının ardına sıralanmışlardır. Çırak koltuk uğruna verdikçe vermiş, yönetim ve delegasyonu Mehmet Ali İyimaya ve ekibine dağıtmıştır. Elbette bu kendi bilecekleri iştir. Ancak unutulmamalıdır ki şirket yönetmiyorlar. Fatih’te muhalefeti temsil ediyorlar. CHP Fatih’i Siyaseten Başarısız, Beceriksiz ve Yeteneksiz Gökhan Gençel’e emanet etmişlerdir. Bu da tarihe düşülen bir nottur. Defaatle bu hatalarını yüzlerine vurmaya devam edeceğiz.

 

MAVİ LİSTE BU SEÇİMİ KAZANIR

 

Özimer’e başarısız dediniz ama Şımarık Siyasetçi Çırağı Gençel’e sığındınız. Eşit ve adil yönetim üzerinden delegelere göz kırptınız ama bütünlüğü sağlayamadınız. Sol dediniz lakin kin ve nefret ile hareket eden Gençel’in peşine takıldınız. Olmadı kardeşçe ittifak yaptık dediniz siyasi pazarlık masalarında eridiniz. Sonra dümen kırıp Beyaz’a büründünüz. Üstelik başa da Gençel’i koydunuz ki bizim temsilcimiz budur dediniz. Hiç kusura bakmayın Gökhan Gençel’den İlçe Başkanı olmaz. AKP’nin karşısında onun ne direnecek gücü ne de siyaseten yeterliliği vardır. Şahsı pırıl pırıldır. Ama burada siyasi marifetlerini konuşuyoruz, yazıyoruz ve tartışıyoruz. Bunu yakından biliyoruz. Onun içindir ki Beyaz değil Mavi Liste Kongrede zafer kazanmak mecburiyetindedir. Gençel ulufe karşılığı kiraladığı bab-ı ali yokuşunda asıl maksadını gizleyerek kıyı köşe gezen ilçemiz dışından ithal gazeteci müsveddeleri ile tanıtım yaparken, gazeteci sendikalarında poz keserken, bu ilçenin diğer tüm siyasi partilerinde kabul gören Gazetesi İstanbul Manşet’e de ziyaret yapalım 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayalım demediniz. Kendinizle ve ilkelerinizle çeliştiniz. Bunun adına sol dediniz. Gelin görün ki dikiş tutturamadınız. Kesinlikle ilçe yönetimini hak etmeyen yapıyı Başkan Adayı seçiminizle ortaya koymuş oldunuz.

 

MAKSADIMIZ CHP KAZANSIN İKTİDAR OLSUN

 

Ağır konuştuğumuzu düşünen var ise sustuklarımıza ve yazmadıklarımıza saysın. Keskin bıçak olmak için çok çekiç yedik, daha da çekiç kaldıran olursa buradan köşe yazımız ile yaptıklarını kafasına geçiririz. Sorumsuz Siyasetçilerin ikide bir dişlerini göstermesi beyhude bir çabadır. Ha bire Gazetemize saldıranlar, abonelerini hedef alıp Gazete satışımızı engelleyenler, CHP’li demeye dilimin varmadığı sözde Basın Seviciler siyaseten akıllarını başına alsınlar. Sol Siyasetin İlkelerini özümseyip içselleştirsinler. Bunu hassaten tavsiye ediyoruz. Biz kum torbası değiliz, her önüne gelenin eleştiri diye saldırmasını hoş görmeyiz, her kalabalığı her saldırganlığı sineye çekecek acziyette hiç değiliz. Gazetecilik yaparken ayağımıza basan olursa, net olarak uyarıyorum, aklını başından alırız. Merak buyrulmasın fincancı katırlarını ürkütmeye kararlılıkla devam edeceğiz. Foyaları meydana çıkarmaya devam edeceğiz. Bize düşmanca bakanlara diyoruz ki; Gazetemizle aranıza öyle bir buz dağı diktiniz ki küresel ısınmanın feriştahı olsa eritemeyeceksiniz. İzlenen politikalardan dolayı rahatsızlık duyduğumuz her ne varsa yazmaya devam edeceğiz. Amacımız kişiler değil CHP’nin Fatih’te zafer kazanmasındır. Bir kez daha ifade edelim; Gökhan Gençel’den İlçe Başkanı Olmaz. CHP’nin TOKİ’ciler karşısında dik durması ve 2023’te iktidarı alması samimi dileğimizdir.

 

Merak etmeyin CHP’nin kongresi öncesi parti içi mücadele olsa da sandık başında kardeş kardeşi kucaklayacaktır. CHP’nin ilçe muhalefetinde ki zaferi için, inanıyor ve temenni ediyorum ki Mavi Liste kazanacak ve Gençel döneminde reklam arasına giren CHP’nin şanlı yükselişi kaldığı yerden sürecektir. Maceraperest Gençel ve aynı düşünceye sahip siyasiler için halen vakit geç değildir. Kongrede sandık ortadadır, gidip Mavi Liste tercihi ile bu şanlı yükselişe destek vermeleri yerinde karar olacaktır.

 

Esen kalın kıymetli okurlarım, Fatih’te CHP’nin iktidarı yakın, 2023’te TOKİ’ciler gidecek ve CHP Fatih Belediyesi’nde iktidar olacaktır.

 

İstanbul - 22:53 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  GIDA SAHTEKÂRLIĞINDA FATİH TÜRKİYE 1.’Sİ OLDU
  HABER: ENGİN BELLİ   Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edilen ürünlerin ve firmaların listesini kamuoyuyla paylaştı. Bakanlık 91 firmadan 113 parti ürünü listeye aldı.   Listede “Alkollü içecekler”, “Alkolsüz içecekler”, “Arıcılık Ürünleri”, “Baharat”, “Bitki, Çay ve Kahve Ürünleri”, “Bitkisel Yağ”, “Çikolata ve Kakao ürünleri”, “Süt ve Süt ürünleri”, “Et ve Et […]
 • 02
  İSKİ VATANDAŞIN TAPU ALMASINA ENGEL OLUYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin Eylül ayı ilk oturumunda tapu ve mülkiyet sorununun çözümü gündem oldu. Oturumda İSKİ’nin 800 günlük raporlama süresi verdiği ve çözüm yollarını tıkadığı ortaya çıktı.   İSKİ’nin şaşırdığı olaya dair konuşan Ak Parti Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit özetle şunları söyledi; “ 30 yıla aşkın bir sorunu […]
 • 03
  GÖRGÜLERE COVİD-19 TANISI KONDU!
  HABER: ENGİN BELLİ   CHP Fatih ve İBB Meclis Üyesi Ayşegül Görgü Okumuş ve eşi Şişli Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Doğan Görgü’ye Corona Virüs bulaştı.   Balıkesir’de tatilde olan Bayan Görgü’yü önceki gün eşi Doğan Görgü otomobille almaya gitti. Ancak çift bir anda rahatsızlandı. Hastaneye giden çifte yapılan testte Covid-19 teşhisi konuldu. Büyük panik yaşayan […]
 • 04
  MUHALEFET İLE OTURDU İKTİDARA DESTEK OLDU
  HABER: ENGİN BELLİ   Cumhuriyet Halk Partisi’nden İSKİ’nin haksız faturası ve İmamoğlu’nun sözlerinde durmayışı eleştirisi ile yollarını ayıran Sultangazi Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Fahrettin Yürek şaşırtmaya devam ediyor. İş ve Spor İnsanı Yürek meclisin birinci oturumunda Ak Parti sıralarında birleşimi takip etmişti. Bugün yapılan ikinci oturumda ise Yürek iktidar saflarından muhalefet sıralarına yöneldi. Politikacı Yürek […]
 • 05
  BAŞKAN DURSUN OKULLAR İÇİN TONLA DAĞITTI
  Sultangazi Belediyesi, velilerin çocuklarını gönül rahatlığıyla okula göndermesi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kez ilçe genelindeki tüm okullara 103 tonluk temizlik malzemesi ve dezenfektan desteğinde bulunuldu.   Korona Virüsle mücadelesini sürdüren Sultangazi Belediyesi, ilçe genelindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih olan 21 Eylül için […]