30° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

KONGRE ÇİFT BAŞLADI TEK BİTTİ

Genel - 30 Aralık 2019 19:38 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sultangazi İlçe Örgütü kongre heyecanı yaşadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi uhdesinde olan Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde Pazar günü merakla beklenen İlçe 5. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongre başladığında Kırmızı Liste’nin Adayı Bezat Ünal ve Beyaz Listenin Adayı Murat Poyraz yeter sayıda imza ile “İlçe Başkanı Adayı” olarak, Başkanlığını CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin yaptığı Divan’a başvurdu. Çift adayla başlayan kongrede Ünal, yaklaşık 25 dakika süren eleştiri ağırlıklı konuşmasının ardından adaylıktan çekildiğini ilan etti. Kongrede tek aday kalan Poyraz’ın Beyaz Listesi delegelerin oylarına sunuldu. 4 sandık kurularak yapılan seçimde 242 Delege oy kullandı. 240 oyun geçerli sayıldığı seçim sonrası mevcut İlçe Başkanı Murat Poyraz yeni dönemde de CHP Sultangazi İlçe Başkanı olarak seçilmiş oldu. Sandık sonucunun açıklanmasının ardından örgüt mensupları halaylar çekerek kutlama yaptı.

 

DEV ATATÜRK POSTERİ GÖZ KAMAŞTIRDI

 

CHP Sultangazi’nin bugüne kadar düğün salonlarında gerçekleştirildiği Olağan Kongresi İmamoğlu’nun İBB zaferi sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi uhdesinde olan Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongrenin hazırlıkları, ikramlar konukları memnun ederken, salona asılan dev Gazi Mustafa Kemal Atatürk posteri göz kamaştırdı. Pek çok CHP neferi Atatürk posteri önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

SULTANGAZİLİLERİN İLGİSİ BÜYÜKTÜ

 

Merakla beklenen İlçe 5. Olağan Kongresinin pek çok konuğu vardı. Başta Millet İttifakı mensubu İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkanı Sinan Taşkın, İYİ Partili Meclis Üyeleri Kemal Karuç ve Enver Hamzaoğlu olmak üzere İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Sultangazi’nin Mahalle Muhtarları, Sultangazili STK Temsilcileri, CHP Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Doç.Dr. Yunus Emre, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Milletvekili Ali Şeker, Milletvekili Gökan Zeybek, Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Aksu, Didem Engin, Mersin Balkan, Mimar Haluk Bozkurt, BELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İnan Güney, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Selçuk Sarıyar, Arnavutköy CHP İlçe Başkan Adayı Özlem Kutbay, CHP Beşiktaş İlçe Başkan Adayı Mehmet Arslan, CHP’li Meclis Üyeleri ve çok sayıda CHP neferi kongreye katılım sağladı.

ÜNAL ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

 

Kongre Milletvekillerinin ülke genel durumuna dair söylemleri ve CHP üyelerinin parti içi hedeflere dair temenni konuşmaları ile başladı. Bu konuşmaların ardından Kırmızı Liste’nin Adayı Bezat Ünal ve Beyaz Listenin Adayı Murat Poyraz yeter sayıda imza ile “İlçe Başkanı Adayı” olarak, Başkanlığını CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin yaptığı Divana başvurdu. Başvuru sonrası ilk konuşmacı olarak kürsüyü Bezat Ünal çıktı. Aday Ünal mevcut İlçe Başkanı Poyraz ve yönetimine yönelik ağır eleştirilerde bulundu. 25 dakikalık konuşmada Ünal ve delegeler arasında sataşma da yaşandı. Ünal konuşmasında özetle şunları söyledi; “Meclis Üyelerinin delegasyon seçimine katılması, bir liste için çalışma yürütmesi doğru değildir. Seçime az bir süre kala üyelere erzak yardımı yapıldı. Üyelere iş vaadi verildi. Bu sözler tutulmadığında üyelerimiz halkımız bize küsmeyecek mi? Yunus Emre Mahallesi Delegasyon Listesi’nde Atanan Delegeler vardır. Biz bir yola girdik. 5 yıl sonra Sultangazi Belediyesi’ni almak için çalışacağız. Aday olarak çıktım ama mevcut listemizi ortaya koymuyoruz. Adaylıktan çekiliyorum. Ak Liste ve Beyaz Liste olarak bu dönem ilçeyi yönetmeyi size bırakıyoruz. Biz sürecin takipçisi olacağız. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.”. Ünal bu sözler sonrası destekçileri ile birlikte kongre salonunu terk etti.

POYRAZ TEK ADAY KALDI

 

Ünal’dan sonra kürsüye Murat Poyraz çıktı. Aday Poyraz yaklaşık 30 dakika boyunca konuştu ve Ünal’ın iddialarına cevap verip yeni dönemde de hız kesmeden çalışmaya devam edeceğini söyledi. Poyraz konuşmasında özetle şunları dile getirdi; “İki sene önce bu salonda kongre yapmak istemiştik. Ama alamamıştık. Şimdi buradayız. Hepinize teşekkür ederim. Örgütümüzle kapı kapı dolaştık. Sıkmadık el bırakmadık. Az önce dediler ya erzak paketi götürüldü, mağdur insanlarımıza biz iki yıldır götürüyoruz. Partilimiz kıraathanede bu oyları alamazsınız diye propaganda yaptı. Oylarımızı nöbetleşe bekledik. Türkiye’de bir ilk güvenlik kamerası sistemi koyduk. Sultangazi’de ne yaptınız diyorlar, ağzı olan konuşur, ben yürekli insan isterim. Birini getirsinler kime iş sözü vermişsem istifa ederim. İş talebi olanları İBB Kariyer servisine yönlendiriyorum. Parti görevini yapmayanlar vardı seçim döneminde. İlçenin karşısında tüm etkinliklere katıldılar ama biz daha dertliyiz. Ben konuşmuyorum onlar konuşuyor. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız. Hep birlikte başaracağız. CHP’yi ülkemizde de iktidar yapacağız. Kongremiz hayırlı olsun.”. Poyraz’ın konuşması destek sloganları ile sık sık kesildi. Konuşma bittiğinde ise Poyraz delegeler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

 

POYRAZ 240 DELEGENİN DESTEĞİ İLE YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

 

Poyraz’ın konuşmanın ardından seçime geçildi. Kongrede tek aday kalan Poyraz’ın Beyaz Listesi delegelerin oylarına sunuldu. 4 sandık kurularak yapılan seçimde 242 Delege oy kullandı. 240 oyun geçerli sayıldığı seçim sonrası mevcut İlçe Başkanı Murat Poyraz yeni dönemde de CHP Sultangazi İlçe Başkanı olarak seçildi. Sandık sonucunun açıklanmasının ardından örgüt mensupları halaylar çekerek kutlama yaptı. Bazı üyeler Poyraz ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

CHP NEFERLERİ TEŞEKKÜRÜ HAK ETTİ

 

Bizler de İstanbul Manşet ve Haber Ekpress Gazetesi ailesi olarak Başkan Murat Poyraz’a ve seçim sonrası teşekkül eden Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun diyoruz. Kongre salonunda Basın Masası kuran, fiziki şartlar konusunda biz Basın Mensuplarına destek olan ve yanında duran çiçeği burnunda İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Atıcı’ya da teşekkür ederiz. Sayın Poyraz ve Ünal’a da gösterdikleri nezaketten dolayı da teşekkürü borç biliriz. CHP’ye iktidar yolunda ki yürüyüşünde başarılar dileriz. Yolunuz bahtınız açık olsun.

 

 

 

Genel - 19:38 A A
BENZER HABERLER