30° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

ZİMMET ÇIKAR DEDİ AMA DİNLEMEDİLER

Manşet - 9 Aralık 2019 00:40 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Fatih Belediye Meclisi’nin 2019 yılı son oturumunda ilçede bulunan parkların onarım ve tadilatı için yüklenici firmalarla 2 yıllık sözleşme imzalanmasına CHP Grubu karşı çıktı. Ak Parti Grubunun teklifi oturumda müzakere edildi, CHP Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin; “Firmalar iş bırakıp kaçıyor, bütçemiz 1 yıllık, sözleşme 2 yıl olmaz, gelin 1 yıllık yapalım evet diyelim bu hizmete, yoksa ileride zimmet çıkabilir hepinize.” dedi. Ak Parti Grup Başkan Vekili Zeynel Abidin Okul ise gündem maddesinin komisyondan geldiği şekliyle oylanmasını istedi. CHP’nin hayır oyuna rağmen Ak Partililerin oluru ile müteahhit firma ile sözleşme 2 yıllığına imzalanacak.

Fatih Belediye Meclisi’nin 2019 yılı son oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Meclis 1. Başkan Vekili Faruk Gökkuş Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Zeynel Abidin Okul, CHP Grubuna Kazım Akşahin ve MHP Grubuna Murat Omurtag Grup Başkan Vekilliği yaptı. Oturumda 16 gündem maddesi müzakere edildi. Oturuma Av. İsmail Şahin mazeret bildirip katılmadı. Kıdemli Meclis Üyeleri Mehmet Maranki ve Mimar Coşkun Yeşilyurt oturumda hazır bulundu.

 

 

DUVARDAKİ ÇATLAKLAR, SOKAKTAKİ EVSİZLER ÖNERGE OLDU

 

Oturumda CHP Grubunun iki yazılı önergesi okundu. Önergelerden ilki Fatih’te ki yüksek çevre duvarlarında meydana gelen çatlaklar ve onarımına dair sorulardan oluştu. CHP’nin ikinci önergesi ise Fatih’te sokaklarda yaşayan evsiz insanlara dair oldu. CHP Grubu sokakta yaşayan kişilere yönelik çözüm üretilmesini talep etti.

 

Önergelerden sonra CHP’li Ayşegül Görgü Okumuş kadın cinayetlerine dair kısa bir konuşma yaptı. Görgü bu konuşmasından sonra 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı tanınmasına ilişkin konuşma gerçekleştirdi.

ZİMMET ÇIKAR DEDİ AMA UMURSAMADILAR

 

Gündemin 11. maddesi Fatih Belediyesi ile Yüklenici Firma arasında park ve bahçelerin onarımı konusunda 2 yıllık sözleşme imzalama yetkisine dairdi. Bu konu hakkında söz alan CHP Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin sözlerine komisyon toplantılarına katılmayan birim müdürlerine eleştiri sunarak başladı. Akşahin özetle şunları söyledi; “Birim Müdürlerimizin ilgili komisyon toplantılarında hazır bulunup çalışmalar hakkında bilgi vermesi faydalı olacaktır. Ancak Komisyon Üyelerimizin talebine rağmen ilgili komisyon üyeleri toplantılara davet edilmiyor. Kayıtlara geçmesini istiyorum. Meclisimiz olarak yıllara sair işlerde olumlu oy kullandık. 11. gündem maddesi olarak Fatih’te ki park ve bahçelerin onarım, tadilat işlerini görüşüyoruz. Normalde bunun 1 yıllık olması lazım. Çünkü bütçemiz 1 yıllık, hesaplamaların bir yıllık yapılması lazım, maliyetler olarak 1 yıllık hesaplamalar yapılır. Diğer taraftan önceki yıllarda Park ve Bahçelerde, Fen İşleri Müdürlüğü’nde ihaleyi alan firmalarda aksaklık olmuş, işi yarım bırakanlar olmuştur. Bu bağlamda 2020 ve 2021 yıllarına dair rapora hayır diyeceğiz. Çünkü 1 yıllık olmasını istiyoruz. Maliyetler artacak ve sıkıntı olacaktır. 1 yıllık olarak kabul ederseniz evet diyeceğiz. Aksi halde ret oyu vereceğiz. Bakın arkadaşlar hepinize zimmet çıkabilir. Aldıkları işi geciktiriyorlar. Saray Meydanında bunu takip ettik gördük. Yanlış bir kararda hepinize zimmet çıkar arz ederim.”.

Ak Parti Grup Başkan Vekil Zeynel Abidin Okul ise CHP’nin uyarılarını umursamadı ve şunları söyledi; “Komisyonda ki arkadaşlar gerçekten ihtiyaç varsa ilgili müdürü çağırır. Bundan bir sıkıntı yok. Diğer taraftan 2 yıllık olması konusunda biz böyle uygun gördük. Raporu oylatalım lütfen.”.

 

CHP’nin hayır oyuna rağmen Ak Partililerin oluru ile müteahhit firma ile sözleşme 2 yıllığına imzalanacak.

 

 

Manşet - 00:40 A A
BENZER HABERLER