16° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

CHP FATİH’TE MAVİ LİSTE KASIRGA OLDU ESTİ

İstanbul - 5 Aralık 2019 02:21 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Cumhuriyet Halk Partisi Fatih Neferlerinin merakla beklediği Mahalle Delegasyonu Seçimi haberimizi nihayet bitirdik. Sayısal veriler başta olmak üzere eleştirel bakış açımızı köşe yazımızda okuyacaksınız kıymetli okurlarım.

 

Fatih’te 23 Haziran İBB Seçiminde Ak Parti’yi hezimete uğratan Millet İttifakı’nın lokomotif siyasi partisi CHP Fatih İlçe Örgütü’nde, sandık kurularak demokratik yollarla teşekkül ettirilen mahalle delegasyonu seçimleri tamamlandı. 57 Mahallesi bulunan ilçede ki seçimlerde rengârenk listeler yarıştı. Gökkuşağının renklerini aratmayan liste yarışlarında kıran kırana mücadele yaşandı. Sandık sonuçlarına göre Mavi Liste en yakın rakibi Kırmızı Liste’ye fark attı. Beyaz ve Sarı Liste ise İlçe Kongresinin kaderini belirleyecek delegeye sahip oldu. Sandıklarda kavga gürültü çıkmadı ancak münferit tatsız olaylar yaşandı.

 

Hadi başlayalım!..

 

Mahalle sayısının fazla olmasından, 24 mahallede ki seçimlerin bir güne sıkıştırılmasından ve istatistiksel verilerin BİZZAT TARAFIMCA ÇIKARTILMASINDAN ötürü haberi kaleme almakta geciktim. Ancak siz değerli Fatihliler için iktidara koşan CHP’nin mahalle delegasyonu seçimlerinin analizini tamamladım. SÜRECİN MANİPÜLASYONA AÇIK OLMASINDAN DOLAYI çalışmamı titizlikle yürüttüm. EŞİT VE ADİL OLMAK TEMEL İLKEM OLDU. Hiç kimseyi mutlu etme derdimiz olmadı. Köşe yazım sayısal veriler ile başlayacak ve eleştirel olarak devam edecek. Sıkılmadan okumanız dileğiyle.

33 MAHALLEDE YAKLAŞIK 250 ÜYE SANDIK BAŞINA VE GİTTİ 34 DELEGE BELİRLENDİ

 

İlçe Kongrelerinde reyleri ile İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini belirleyecek olan Mahalle Delegasyonu Seçimleri Fatih’te tamamlandı. 57 Mahallesi bulunan ilçede 33 mahalleli Eminönü’nde iki mahalle olan Sarı Demir ve Molla Fenari Mahallelerinde CHP üyesi olmadığı için delegasyon seçimi yapılamamıştı. Eminönü için geride kalan 31 mahallenin delegasyon seçimleri önceki haftalarda tamamlanmıştı. Yaklaşık 250 üyenin sanık başına gittiği seçimlerde 34 delege belirlendi.

24 MAHALLEDE 1575 ÜYE SANDIK BAŞINA GİTTİ VE 362 DELEGE SEÇİLDİ

 

Fatih Bölgesinde kalan 362 Delegenin belirlendiği 24 Mahallenin Delegasyon Seçimi 1 Aralık’ta yapıldı. İlçede kayıtlı 3 bin 921 CHP üyesinden yaklaşık bin 850’si sandık başına gitti. 417 (16 İlçe Yöneticisi ve İlçe Başkanı dâhil) Mahalle Delegesi bulunan ve 24 Mahallede 362 Delegenin belirlendiği seçimlere ise bin 575 üye katılım sağladı.

 

Bu da gösteriyor ki FATİH’te CHP’liler sandığa pek ilgi göstermedi. Katılım yüzde 50’lerin altında kaldı.

Neler oldu?

 

1 Aralık Pazar günü seçimler 08:00 itibari ile başladı ve 18:00 itibari ile son buldu. 24 Mahallede 1575 CHP üyesi sandık başına gitti. Sarı, Kırmızı, Beyaz, Yeşil, Turuncu ve Mavi Listeler kıran kırana yarıştı. Bu yarış demokrasi yarışıydı. Aynı gün Ak Parti Fatih’te de delegasyon seçimi vardı ama tek düze emir komuta zinciri ile göstermelik bir seçimdi. Klasik AKP zihniyetini demokrasiden yoksun duruşu gördük haber yapmaya değer de bulmadık.

 

Mavi’nin üstünlüğü vardı!

 

24 Mahallede saat saat yaşanan heyecanda gözler Seyyid Ömer ve Şehremini Mahallelerinde oldu. Her iki mahallede de 35 delegenin belirlenmesi için sandık başına gidildi. İlçenin en çok delege çıkartan mahalleleri de bu mahallelerdi. Seyyid Ömer Mahallesi’nde 380 üyenin oy kullanma hakkı vardı, 209 üye sandık başına gitti. Kırmızı ve Beyaz Liste’nin yarıştığı seçimlerde üstünlük “sadece bir oy ile” Mavi’nin de desteklediği Beyaz Liste’nin oldu. Bu kaybediş kibrin eseri oldu. Çünkü Beyaz Liste küçümsendi, tekmili bir olan gruplar hezimete uğradı. Şehremini Mahallesi’nde ise 290 üyenin sandık başına gitme hakkı bulunuyordu. Üyelerden 152’si sandık başına gitti, 53 üye Kırmızıyı tercih etti, 99 üye Mavi’ye gönül verdi ve zafer Mavi Liste’nin oldu. Kırmızı liste her iki mahallede de hezimete uğramış oldu.

24 Mahallede sonuç ne oldu?

 

İki büyük mahallenin analizini yaptıktan sonra diğer mahallelerde ki sayıları siz kıymetli okurlarım için tek tek çıkarttım. Tabloları tek tek oluşturdum. Fatih’i bilen ve sokaklarında gezen Gazeteci olarak Sayısal tabloyu şu şekilde analiz ettik:

Sarı, Kırmızı, Beyaz, Yeşil, Turuncu ve Mavi Listeler

 

Renklerin dili ne diyor?

 

Yeşil Liste, Mavi’nin içerisinde yer alıyor ancak renk olarak farklılık gösteriyor.

 

İttifaklar ile MAVİ LİSTE açık ara önde!..

 

Renkler ayrı olsa da ittifaklar listelerin rengini değiştiriyor. Bu tabloyu da şu şekilde yorumladık:

Mavi Liste Eminönü Oyları ile 180 bandını aşıyor. Kırmızı liste ise 150 bandını aşıyor ancak Beyaz’ın ya da Silivrikapı’da ki Sarı oylarına gereksinim duyuyor. Beyaz olmadan ise her iki listenin başarı sağlama şansı görünmüyor. Her listenin içerisinde ise farklı renkler barınıyor. Örneğin Kırmızı çıkmış Haseki Sultan’da en az 2 Mavi’ye gönül vermiş delege bulunuyor. Siyaset Mühendisliğine soyunan kimi isimler ise delege devşirmenin peşine çoktan düşmüş durumda. 

 

Eminönü oylarını eklersek eğer tablo Mavi için 180 bandını aşıyor, Kırmızı 150 bandında seyrediyor.

 

MAVİ LİSTE TEMSİLCİLERİNİN TAHMİNİ: 195 DELEGE

 

Mavi Liste çalışma grubunun içerisinde ki kaynaklardan Gazetemize iletilen tahmini delege dağılımı şu şekilde oldu;

 

Mavi Liste Ekibi                                             : 195

Kırmızı Liste Ekibi                                       : 120

Beyaz ( Mehmet Ali İyimaya ve ekibi)  : 65

Sarmusak Ailesi                                            : 10

Beyazıt Ailesi ve ekibi                                 : 10

 

KIRMIZI LİSTE ÇALIŞMA GRUBUNUN TAHMİNİ: 164 DELEGE

 

Kırmızı Liste çalışma grubunun tahmini ise kısa ve öz oldu. Renkler yerine delege isimlerine odaklanan Kırmızılar tüm delegasyonu 4 renkte topladı. Bu tahmin de şu şekilde teşekkül etti:

 

Kırmızı Liste                : 164

Mavi Liste                     : 158

Beyaz ve Sarı Liste    : 95

 

MECLİS ÜYELERİ DURGUT, ÖZDEMİR VE KOYUNCU DELEGE OLAMADI

 

CHP Genel Merkezi’nden torpilli olduğu iddia edilen, aslında hayal ürünü olan bu söylemin odağında ki Belediye Meclis Üyesi Nazmiye Akarslan Durgut mahallesinde delege olmaya layık görülmedi. Liste dışı kalan Durgut araya onlarca kişiyi sokmasına rağmen CHP’li üyeler Durgut’a hayır dedi. Meclis Üyesi Hülya Özdemir mahallesinde Kırmızı Listeye delege adayı olarak girdi ancak sandıkta hezimete uğradı. Meclis Üyesi Gazanfer Koyuncu ise biz Gazeteciler dahil herkesi şaşırttı. Çünkü Gazanfer Koyuncu’nun CHP Fatih İlçe Örgütü’ne kayıtlı olmadığı, delege olmayı bırakın oy kullanma hakkının bile bulunmadığı ortaya çıktı. Böylelikle Koyuncu’nun ithal Meclis Üyesi olduğu tescillenmiş oldu.

 


 

GÖKHAN GENÇEL’İN HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ

 

Fatih’te iktidara yürüyen CHP’nin mahalle delegasyonu seçimlerinde kavga gürültü çıkmadı. Ancak tatsız olaylar yaşandı demiştik. Bunları yazacağız. Ama öncelikle 362 Delegenin belirlenmesi için yalnızca 1 günün seçilmesi siyasi bir hatadır. Bunun sorumluları ise Kırmızı Liste lokomotifi İlçe Başkanlığı’dır. Üyeleri bu kadar yormanın mantığı ancak siyasi kurnazlıkla açıklanabilir. İlçenin atama Başkanı Gökhan Gençel delegasyonda umutlarını yeşertmiş ve yeniden İlçe Başkanı olma hayalini sürdürmekteydi. Ancak sonuçlar açıklandığında ekibinde çatlak sesler çıkmaya başladı. Bu da Gençel’in siyasi serüveninin noktalanmakla karşı karşıya kaldığını gösteriyor. Bu bağlamda kendisine yakın gördüğü 8-9 ilçe yöneticisi ile koltukları sağlamlaştırmanın derdindeydi Gençel. Ama sandık sonuçları öyle demedi. CHP İlçe Örgütü renklere büründü, düşman kardeşler bir araya geldi, sahte facebooklardan atıp tutanlar kardeş olup kol kola yürüse de başarı olmadı. İş bulma vaatleri havada uçuştu. Mamafih sandıkta CHP neferlerinin iradesi değişiklik gösterdi.

 

 

TESİSATÇI KARDEŞLERE VAAT Mİ VERİLDİ?

 

Haseki Sultan Mahallesi’nde yalnızca iki kardeş olan, Tesisat işleri yaptıkları için Süper Mario Kardeşler olarak bilinen Zafer ve Cafer Çelik kardeşler Kırmızı’ya büründü. Geçen dönem mahallelerinden Siyaseten Başarısız Yeteneksiz ve Beceriksiz İBB Meclis Üyesi Ayşegül Görgü Okumuş’u listelerine koymayan bu kardeşler İBB’de CHP zaferinden sonra pozisyon değiştirdi. Bayan Okumuş yetmedi bir de kız kardeşi delege listesine yazıldı. Çiçekler içinde Okumuşlara açıkça siyasi kıyak yapıldı. Bu da vatandaşların akıllarında soru işareti oluşturdu. Kimi CHP üyeleri Gazetemize ulaşarak “çelik kardeşlerin çocuklarına vaat mi verildi, yoksa kendilerine koltuk mu vaat edildi?” sorusunu yöneltti. Sırf bu hareketlerinden dolayı Çelik kardeşlerin siyasi serüveni noktalanmak ile karşı karşıya kaldı. Tüm bunlar yaşanırken Süper Mario Kardeşler sabah uzlaşılan liste haricinde siyasi kurnazlık yaparak parti emekçilerinin bir kısmını liste dışı bıraktı. Bu da siyasi terbiye ile örtüşmedi, tepkiyle karşılandı.

 

 

 

KARISINI, ÇOCUĞUNU VE KAYINÇOSUNU DELEGE YAPTI

 

Delegasyon yapılırken siyaseten güvensizlik yaşayan ya da delege ağalığına soyunan kimi isimler siyaseten komik duruma düştü. Dervişali Mahallesi’nde delegasyon değil aile şirketi kuruldu adeta. Vahdettin Beyazıt kendisini, karısını, oğlunu ve kayınçosunu delege yaptı. Bu da CHP’de Beyazıt Ailesi’nin demokratik seçimleri aile şirketine dönüştürdüğünü ortaya koydu. Dervişali Mahallesi’nde 105 oy kullanıldı. Kullanılan oylardan 66’sı Kırmızı Listeye atılırken 39’u Mavi Liste için sandığa atıldı. Mahalleden 12 delege çıkarken 4 delege Beyazıtlardan oldu.

AKRABA LİSTESİ OLUŞTU

 

Seyyid Ömer Mahallesi’nde Kayhan Kardeşler, Silivri Kapı Mahallesi’nde Karı Koca Malkoçlar,  Hırka-ı Şerif Mahallesi’nde Marankiler, Özcanlar, Çevikler, Ali Kuşçu Mahallesi’nde Sarmusaklar, Mevlanakapı Mahallesi’nde Kurular, Atikali Mahallesi’nde Doğanlar ve daha niceleri delege değil akraba listesi yaptı. Bu da bağımsız CHP neferlerini ziyadesiyle kırmaya yetti.

 

SİYASETİN KAYBEDENLERİ

 

Acemi Siyasetçi Şahin Kumralgil siyasete hızlı bir giriş yapmıştı. Kumralgil, Karagümrük Mahallesi’nde Kırmızı Liste taraftarı oldu ancak Tecrübeli Siyasetçi Ahmet Türkartar’ın karşısında diremedi, sandığın dibini gördü. Kendine çok güvenen Serpil Mumcu Akşemsettin Mahallesi’nde sandığın dibini boyladı. İlçe Eski Başkanları Şerafettin Sefer ve İsmail Yağcı delege olmadı. Kadın Kolu Başkanı Vasfiye Esel, Seyyid Ömer Mahalle Başkanı ve Meclis Üyesi Adayı Tecrübeli Siyasetçi Gürkan Bozkurt delege çıkamadı. Ali Kuşçu mahallesinde Deniz Cihangir de delege olamadı. Süleyman Aydın ve İlkay Engin’e de delege olamadıkları için üzüldük. Çünkü siyaseten hak ettikleri kanaatindeydik. Yedikule Mahallesi’nde İlçe Başkanlığının Kırmızısını, Yavuz Nazlıgül’ün Mavi Listesi ağır hezimete uğrattı. Ancak aynı mahallede Turuncu Liste ile 13 oy alan Mithat Şahin ve çalışma grubu dik duruşu sergiledi. Buradan Sayın Şahin’i tebrik ediyoruz.

 

SÜMBÜL EFENDİ’DE SİYASİ TARİH YENİDEN YAZILDI

 

Tecrübeli Siyasetçi Osman Çivikakan Sümbül Efendi Mahallesi’nde adeta tarih yazdı. Kadınların ağırlıklı olduğu Mavi Liste sandıktan 88 oy alırken, Kırmızı Liste yalnızca 9 oy alabildi. CHP Genel Merkezi, İBB Başkanı İmamoğlu ve hatta densizlikle Gazi Paşamız Atatürk’ün isminin kullanılarak oy istendiği ses kayıtları ile ortaya çıkan Kırmızı Liste sandığın dibini yapışmış oldu. CHP neferleri kara propagandaya itibar etmedi. 19 Delegeli Mahallede, Delege adayları bile oy kullanmaya sandık başına gitmedi.

 

 

GENÇEL’İN MAHALLESİ’NDE HEP YENİLDİ VAR

 

İlçe Başkanı Gökhan Gençel’in mahallesi Molla Gürani’de geçen sefer olduğu gibi bu seçimlerde de perişanlık vardı. Mavi Liste Turuncu Liste’ye karşı zafer kazandı. Bu da her ne şartta olursa olsun Gençel’in kaybetmeye mahkûm olduğunu ortaya koydu.

 

METİN HACIBAYRAMOĞLU’NUN TARAFSIZLIĞINA GÖLGE DÜŞTÜ

 

Kocamustafapaşa Mahallesi’nde ilçe adına sorumlu Kırmızı Liste temsilcisi Metin Hacıbayramoğlu’nun karısı delege çıktı. Bu da sorumlu kişinin ailesinin yarışa girdiği mahallede, sandık görevi yapmasının tarafsızlık ilkesine gölge düşürmesine neden oldu. Aynı Mahalleden Mavi Liste Delege Adayları Aslı Ünver ve Aysel Ercan seçimlerde Metin Hacıbayramoğlu’nun kaba davranışlarına maruz kaldığı iddiasıyla Gazetemize şikâyetlerini yazılı iletti. Ünver ve Ercan İl Yöneticisinin de tavrını eleştirdi. Hacıbayramoğlu, seçimler öncesi Mithat Şahin’in disiplin evrağını da sosyal medyadan yayınlamış ve Şahin’in büyük tepkisi ile karşılaşmıştı.

 

Kırmızı Liste temsilcisi Metin Hacıbayramoğlu’nun İl Yöneticisi ile verdiği bu poz Mavi Liste taraftarlarının eleştirilerine neden oldu. Rahatsızlık duyulan fotoğraf Gazetemize ulaştırıldı.

 

SİYASİ KURNAZLIK MI YAPILDI?

 

Ayvansaray ve Dervişali Mahallesi’nde ise Gazetemize ulaşan bir iddia duyanları şaşkına çevirecek cinstendi. İddiaya göre demokratik seçimleri ayak oyunları ile sabote etmeye çalışan CHP içerisinde ki küçük bir zümre Mavi Liste temsilcisi Soner Özimer’ın adını kullandı ve ilgisi olmadığı halde Kırmızı Listeye destek verdiği yalanını söyledi. Bu da bazı üyelerin kafalarında karışıklığa neden oldu ki siyasi etik dışı davranış “büyük kurnazlık” olarak siyasi ayak oyunları rafında yerini aldı. Tüm bunlar yaşanırken Fatih’te siyasi bir hayalet kol geziyordu. Her mahalleye müdahale eden bir el yaklaşan İl Başkanlığı seçimleri için at koşturdu. Bu da bir sonraki yazımızda kaleme alınacaktır.

 

OLMAZSA OLMAZLAR

 

İlçenin köklü ve CHP emektarı ailesi Marankiler ve Sarmusaklar, Siyaset Dünyası’nın olmazsa olmazıdır. Nail Sarmusak’ı da tebrik ediyoruz, siyasetin dürüst isminin delege olması herkesi mutlu etti düşüncesindeyiz. Fatih’te Renklerin dile ne derse desin Beyaz Liste’ye gönül vermiş, tercihlerini yapmış CHP’liler de mozaikte yer almalıdır.

 

AÇIKLA DA GÖZÜMÜZ ADAY GÖRSÜN GENÇEL

 

Siyasi parti geleneklerine göre mevcut ilçe başkanları kongre öncesi doğal İlçe Başkan Adaylarıdır. Bu bağlamda CHP Fatih İlçe’nin atamalı da olsa Başkanı olan Gökhan Gençel ilçenin hali hazırda tek başkan adayıdır. Biz de diyoruz ki “Kırdıkların, üzdüklerin bir yana Gökhan Başkan, seni herkes son günlerinde birleştirici unsur tavrınla sevdi, adaylığını açıkla herkes özgüvenini görsün, iktidara koşan CHP’nin irade sahibi adayını herkes duysun, gözümüz aday görsün.”.

 

İLÇE BAŞKAN ADAYI OLARAK KİMLERİN ADI GEÇİYOR?

 

Bu sorunun cevabı muallaklığını koruyor. Kırmızı Liste Gökhan Gençel dışında alternatif arayışlarına girmiş durumda. Çatı Aday formülü de düşünürken Aziz Karaca üzerinde dikkatler toplanıyor. Turan Durmuş başta olmak üzere Metin Hacıbayramoğlu da başkanlık için heyecanlanan isimlerin başında geliyor. Genç ve Dinamik Siyasetçi Serdar Gür de İlçe Başkanlığı’na yakışan bir isim olarak gözüküyor. Tecrübeli Siyasetçi Hikmet Öz’de siyasi bilgi birikimi ile koltuğa yakışan isim olarak gönüllerde yer etmiş durumda.

Gerçekten muhalefet arzulayanlar da Fazıl Uğur Soylu’nun ismini dillendiriyor. Bizce de 5 yılda 160 özgün önerge vermiş, Fatih Belediyesi’nin usulsüzlüklerini yargıya taşımış, etkin muhalefeti ile uluslararası alanda ödül kazanmış Soylu İlçe Başkanlığa’na çok yakışır.

 

 

FATİH’TE ÖZİMER EFSANESİ SÜRECEK GİBİ

 

Tüm bunların dışında CHP’nin Mavi Liste Neferlerinin gönül verdiği Kıdemli Siyaset İnsanı CHP Fatih Belediye Başkan Adayı Soner Özimer, adaylaşması muhtemel en güçlü isim konumunda. Başkan Özimer, Belediye Başkan Adayı olunca koltuğunu emaneten Gökhan Gençel’e bırakmıştı. Fatih’in yakından tanıdığı Fatihli Başkan Özimer kararını verirse kongrede MAVİ rüzgarı kasırga olup eser düşüncesindeyiz.

 

AKP KARŞISINDA CHP FATİH’TE DESTAN YAZSIN

 

Evet kıymetli okurlarım, olan biteni bildiğimiz kadarıyla kaleme aldık. İlçe Kongresi 12 Ocak 2020 tarihinde yapılacak. Bu tarihe kadar rengarenk listelerin uzlaşması elzemdir. Ak Parti karşısında güçlü bir muhalefetle, sokak çalışmasıyla, ilçeyi seçim sathı mailine hazırlaması gereken yönetimi teşekkül ettirmek CHP neferlerinin boyunlarının borcudur.

 

Karar 400’ü seçilmiş, 16’si ilçe yönetim kurulu üyesi ve İlçe Başkanı Gençel’in 1 oyu (sadece ama sadece bir oyu var) ile belirlenecek.

 

Fatih’te CHP’nin iktidar serüveni sürüyor, bu ciddiyet ile emin adımlar ile yürümeniz dileğiyle, esen kalın kıymetli okurlarım.

 

İstanbul - 02:21 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  GIDA SAHTEKÂRLIĞINDA FATİH TÜRKİYE 1.’Sİ OLDU
  HABER: ENGİN BELLİ   Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edilen ürünlerin ve firmaların listesini kamuoyuyla paylaştı. Bakanlık 91 firmadan 113 parti ürünü listeye aldı.   Listede “Alkollü içecekler”, “Alkolsüz içecekler”, “Arıcılık Ürünleri”, “Baharat”, “Bitki, Çay ve Kahve Ürünleri”, “Bitkisel Yağ”, “Çikolata ve Kakao ürünleri”, “Süt ve Süt ürünleri”, “Et ve Et […]
 • 02
  İSKİ VATANDAŞIN TAPU ALMASINA ENGEL OLUYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin Eylül ayı ilk oturumunda tapu ve mülkiyet sorununun çözümü gündem oldu. Oturumda İSKİ’nin 800 günlük raporlama süresi verdiği ve çözüm yollarını tıkadığı ortaya çıktı.   İSKİ’nin şaşırdığı olaya dair konuşan Ak Parti Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit özetle şunları söyledi; “ 30 yıla aşkın bir sorunu […]
 • 03
  GÖRGÜLERE COVİD-19 TANISI KONDU!
  HABER: ENGİN BELLİ   CHP Fatih ve İBB Meclis Üyesi Ayşegül Görgü Okumuş ve eşi Şişli Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Doğan Görgü’ye Corona Virüs bulaştı.   Balıkesir’de tatilde olan Bayan Görgü’yü önceki gün eşi Doğan Görgü otomobille almaya gitti. Ancak çift bir anda rahatsızlandı. Hastaneye giden çifte yapılan testte Covid-19 teşhisi konuldu. Büyük panik yaşayan […]
 • 04
  MUHALEFET İLE OTURDU İKTİDARA DESTEK OLDU
  HABER: ENGİN BELLİ   Cumhuriyet Halk Partisi’nden İSKİ’nin haksız faturası ve İmamoğlu’nun sözlerinde durmayışı eleştirisi ile yollarını ayıran Sultangazi Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Fahrettin Yürek şaşırtmaya devam ediyor. İş ve Spor İnsanı Yürek meclisin birinci oturumunda Ak Parti sıralarında birleşimi takip etmişti. Bugün yapılan ikinci oturumda ise Yürek iktidar saflarından muhalefet sıralarına yöneldi. Politikacı Yürek […]
 • 05
  BAŞKAN DURSUN OKULLAR İÇİN TONLA DAĞITTI
  Sultangazi Belediyesi, velilerin çocuklarını gönül rahatlığıyla okula göndermesi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kez ilçe genelindeki tüm okullara 103 tonluk temizlik malzemesi ve dezenfektan desteğinde bulunuldu.   Korona Virüsle mücadelesini sürdüren Sultangazi Belediyesi, ilçe genelindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih olan 21 Eylül için […]