22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SÜKÛNETLİ MECLİS OTURUMU

Manşet - 2 Aralık 2019 13:51 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi Belediye Meclisi 31 Mart Yerel Seçimlerinden bu yana en sükûnetli oturumunu gerçekleştirdi. Atışmaların ve sataşmaların yaşanmadığı oturumda her bir meclis üyesi sadece işini yaptı. Nezaketin ve hoşgörünün egemen olduğu oturum için Meclisin gülen yüzü Radyocu Umut Öztürk’te “Bugün Hz. Mevlana’yı anıyoruz, herhalde meclisimizde bugünkü hoşgörünün nedeni bu olsa gerek.” dedi.

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin Aralık ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Meclis 1. Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Kemal Eyyüpoğlu, CHP Grubuna Mithat Çelik Grup Başkan Vekilliği yaptı. MHP’li Meclis Üyeleri Yaşar Koçyiğit ve Fatih Sayın, İYİ Partili Meclis Üyeleri Kemal Karuç ve Enver Hamzaoğlu oturumda hazır bulundu. MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ve İYİ Parti İlçe Başkanı Sinan Taşkın da izleyici sıralarından oturumu takip etti. CHP’li Yarcan Tan mazeret bildirip oturuma katılmadı. Oturumda 10 gündem ve 1 ek gündem maddesi üyelerin oyları ile ilgili komisyonlara sevk edildi.

İMAR VE TAPU SORUNLARI MECLİS’TE

 

Oturumda İYİ Partili Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu Kadınlara uygulanan şiddet, halk sağlığı ve nargile sunum satışı konulu bir konuşma gerçekleştirdi. CHP’li Belgin Poyraz Dünya Çocuk Hakları Günü ve Kadına Şiddeti Önleme Günü konulu konuşma gerçekleştirdi. CHP’li Nihat Demir ise sözlü önerge verip şunları söyledi; “Merkez Habipler ve Yayla mahallesinde bulunan imar ve tapu sorunlarının çözümüne yönelik belediyemizin herhangi bir çalışması var mıdır? Bu mahallelerde 4706 sayılı kanun, 775 sayılı kanun, 2981 sayılı kanunundan kaynaklı haklarının tecelli etmesi için gerekli çalışmaların Sultangazi Belediyesi tarafından yapılması gerekmektedir.”. CHP Grup Başkan Vekili Mithat Çelik ise söz hakkını meclise iyi çalışmalar dileyerek kullandı.

 

EYYÜPOĞLU GÜNDEME DAİR KONUŞTU

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’da söz alarak Gazi Mahallesi’nde trafik kazası sonucu hayatını kaybeden ve yaralanan işçileri edindi. Dünya gündemine de değinen Eyyüpoğlu Arnavutluk’ta ki depreme dair geçmiş olsun dileklerini iletti. Spor gündemine de değinen Eyyüpolu ilçe sokaklarında ki kırık ve çökük asfaltların gereğinin yapıldığını dile getirdi. Yaya Mahallesi’nde yapımı tamamlanan okul içinde konuşma yapan Eyyüpoğlu, Mimar Sinan Kültür ve Sezonunun başladığını bildirdi. Eyyüpoğlu hemşehri derneklerinin 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Meydanı’nda düzenlediği etkinlikler hakkında da bilgi verdi. İmamoğlu’nun Sultangazi’yi ziyareti sırasında verdiği sözleri dile getiren Eyyüpoğlu bu sözlerin de takipçisi olacaklarını söyledi. Eyyüpoğlu’ndan sonra Ak Partili Selma Akın Patır’da kadına verilen seçme ve seçilme hakkı hakkında konuşma yaptı.

 

YAYLA’DA Kİ OKUL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

 

Ak Partili Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Mehmet Yiğit Hamit Süreyya Eremsel İlköğretim okulunun yenilenme çalışmalarının bittiğine dikkat çeken konuşmasını yaptı. Sunum eşliğinde okul hakkında da bilgi veren Yiğit; okulda 19 derslik, kütüphane, mescit ve öğretmenler odası olduğunu söyledi. Yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim diyen Yiğit sözlerini sonlandırdı.

Mehmet Yiğit’in sözlerine cevap olarak söz alan CHP Grup Başkan Vekili Mithat Çelik “Bizim de hakkımızı teslim etmesi lazımdı. Bizim etkin muhalefetimiz sayesinde kısa sürede bitirildi. Yoksa gelecek seneye ancak tamamlanırdı.” dedi.

BARIŞÇIL DİL UMUT ÖZTÜRK KONUŞTU

 

Son söz ise Tecrübeli Radyocu ve Siyaset İnsanı olan Meclis Üyesi Umut Öztürk’ün oldu. Öztürk etkileyici ses sonu ile mecliste Haluk Bilginer’in uluslararası alanda kazandığı ödülü tebrik etti. İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u ve Hz Mevlana’yı anan Öztürk mecliste ki hoşgörünün takdire şayan olduğunu ifade etti. Nezaketin ve hoşgörünün egemen olduğu oturum için Meclisin gülen yüzü Radyocu Umut Öztürk’te “Bugün Hz. Mevlana’yı anıyoruz, herhalde meclisimizde bugünkü hoşgörünün nedeni bu olsa gerek?” dedi.

 

Manşet - 13:51 A A
BENZER HABERLER