22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SİYASETTE SEVİYE YERLERDE

Manşet - 1 Aralık 2019 00:42 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

CHP Fatih Mahalle Delegasyonları Seçimleri hiç olmadığı kadar çirkin ve seviyesiz çalışmalar ile yürütülüyor. Düşman kardeşler koltuk kapma uğruna bir kapta buluşuyor, kişisel hırslar siyaset makyajı ile kapatılıp sahte maskeler yüzlere takılıyor. Kimi kendini bilmez siyaset fukaraları Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini kullanarak destekledikleri Kırmızı Listeye oy istiyor, kimi zavallı siyasi düşkünler ise onurlu CHP Neferlerine iş bulma ya da çocuklarını İBB’de işe sokma vaadiyle kandırmaya çalışıyor. Tüm bu çirkinliklerin ortasında siyasi adabı ve edebi ile liste çalışması yapanlar bazı ilçe yöneticilerin hedefine konuluyor.

 

Hadi gelin hep birlikte neler oluyor tek tek görelim

 

CHP’nin kongre takvimi tüm hızıyla işlemeye devam ediyor. 417 (16 İlçe Yöneticisi ve İlçe Başkanı dâhil) Mahalle Delegesi Bulunan Fatih’te de CHP Neferleri 1 Aralık tarihinde mahalle delegasyonlarını teşekkül ettirmek için sandık başına gidecek. İlçede ki 24 Mahallede aynı gün seçim gerçekleştirilecek. Bu seçimlerde 3921 üyesi bulunan CHP’de 3350 üyenin sandık başına gitmesi bekleniyor. Üyeler verdikleri oylar ile 24 Mahallede 362 delegeyi belirleyecek.

 

57 Mahallesinde 417 delegesi bulunan ilçede, Eminönü Bölgesinde ki 33 Mahallenin seçimleri geçtiğimiz hafta tamamlanmıştı. Eminönü Bölgesinde ilk hafta 14 delege, ikinci hafta ise 24 delege seçimle belirlenmişti. Üye yoğunluğu bulunmayan bölgede Kırmızı, Beyaz ve Mavi Liste yarışmıştı. Eminönü’nde iki mahallede Sarı Demir ve Molla Fenari Mahallelerinde ise üye olmadığı için delege seçimi yapılamadı.

 

GÖZLER 362 DELEGELİ 24 MAHALLEYE ÇEVRİLDİ

 

Tarihi yarımadanın Fatih Bölgesi’nde kalan 24 Mahallesinde 1 Aralık tarihinde yapılacak seçimler sabah 08:00’de başlayacak ve 18:00’e kadar oy verme işlemi mahalle ve saat aralıkları ile devam edecek. 3350 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu seçimlerde katılımın yüzde 80’lerde olması bekleniyor. Üyeler demokratik yollarla sandık başına gidecek ve ilçe kongresinin kaderini belirleyecek 362 delegeyi seçecek. Hummalı çalışmalar ise sabahın ilk saatlerine kadar devam etti.

 

VAATLER HAVADA UÇUŞUYOR İDDİASI

 

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde iktidar olması da İlçe Başkanlığı koltuğunu kıymetlendirmiş oldu. Bunu fırsata çeviren siyaset bezirgânları ve umut tacirleri sandık başına gidecek Fatihli CHP Üyelerini etkilemenin peşine düştü. Öyle ki iddialar arasında delegasyon seçimlerini etkilemeye çalışan kimi siyaset fukaralarının CHP üyelerine iş vaadinde bulunuyor dahası çocuklarını işe sokma yalanını utanmazca dile getiriyor. CHP’de liyakat değil de kişisel hırsların, kazanımların, koltuk derdinin ve iş kapmanın öne geçmesi Fatihlileri ziyadesiyle üzüyor. Çünkü AKP’ye karşı ilçede CHP umut olarak görülüyor.

 

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ADI İLE OY İSTEMİŞLER

 

Gazetemize ulaşan bir ses kaydı 19 yıllık Gazetecilik tecrübemizle bizleri bile şaşkına çevirdi. Fatih Sümbül Efendi Mahallesi’nde yaşayan CHP üyesi Cemal Kutlu isimli yaşlı bir üyeyi arayan, adını Mustafa Uysal olarak söyleyen, sesinden Samet isimli bir CHP’linin olduğu anlaşılan kendini bilmez siyaset fukarasının telefonda; CHP Genel Merkezi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hatta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını kullanarak oy istemesi akıllara durgunluk verdi. Karşılıksız kalmayacak, disiplin suçu oluşturan bu terbiyesiz davranış ise vicdanları yaraladı.

 

İŞTE O UTANMAZIN SES KAYDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin kullanıldığı ses kaydı

 ( Ses Kaydında 01:36’da “Mustafa Kemal Atatürk adına Kırmızı Listeyi Destekliyoruz!” diyor)

 

İLÇE YÖNETİCİSİ METİN HACIBAYRAMOĞLU’NUN AMACI ANLAŞILAMADI?

 

CHP Fatih İlçe Yöneticisi ve Kırmızı Liste destekçisi Metin Hacıbayramoğlu ise Yedikule Mahallesi’nde Turuncu Liste’nin lokomotif ismi Tecrübeli Siyaset İnsanı Zeytinburnu CHP Belediye Başkan Aday Adayı Mithat Şahin’in disiplin soruşturmasını kişisel Facebook sayfasından yayınladı. Gazetemize ulaşan Şahin olayı kınadı ve paylaşımın haber yapılmasını talep etti.

 

 

Şahin kişisel sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdiği görüldü; “Bu adam kim? Evet, ben doğruları söylediğim için Zeytinburnu ilçe başkanının gerçek yüzünü ortaya çıkardığım İçin disipline verildim. Sonucuna da katlanırım. Ben senin gibi korkmam. Sandık CHP örgüt üyelerinin özgür iradesi ile tecelli eder. Bu gibi paylaşımlar senin kişiliği ortaya koyar. Bu belgeyi sana kim verdiyse ona da selamlarımı ilet! Bu adam şu an CHP Fatih İlçe örgütten sorumlu İlçe başkan yardımcısı… Pazartesi tüm kurumlara şikâyet edeceğim.”.

BAŞARISIZ MECLİS ÜYESİ OKUMUŞ İÇİN CHP’Lİ ZAFER VE CAFER ÇELİK KARDEŞLERE VAAT Mİ VERİLDİ?

 

Geçtiğimiz dönem İBB Meclis Üyesi olmasına rağmen mahallesinden delege çıkamayan Ayşegül Görgü Okumuş’un bu seçimlerde listede olduğu iddia ediliyor. Geçen dönem Haseki Sultan Mahallesi’nde 20 kişiyi toplayıp sandığa götüremeyen Okumuş’un İBB’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması ile Mahalle Başkanı Cafer Çelik tarafından listeye alınması akıllarda soru işareti oluşmasına neden oldu. Bizler de buradan soralım öyleyse; “Madem çok başarılıydı niçin geçen dönem listeye koymadınız? Mahalle sorumlusu Cafer Çelik ve İlçe Yöneticisi Zafer Çelik’e vaat mi verildi? Verildiyse bu vaat her iki kardeşin de işsiz çocukları ile ilgisi var mı?”.

SOL KAYBEDECEK VAATLER VE TORPİL KAZANACAK İDDİASI

 

CHP örgütü üyeleri ise siyasi bir kara leke olarak tarihe geçecek liste için şaibeli olduğu iddiasını ortaya atıyor. Çelik kardeşler Gazetemizin ısrarla sorularına ise yanıt vermekten kaçıyor. Gazetemize ulaşan CHP örgütü üyeleri Bayan Okumuş’un listeye alınması ile, Fatih’te sol kaybedecek, vaatler ve torpil kazanacak iddiasında bulunuyor. Tüm bu iddiaların gerçekliği ise yapılacak delegasyon seçimi sonucu ortaya çıkacak.

Manşet - 00:42 A A
BENZER HABERLER