22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

CHP’DE DEMOKRASİNİN GEREĞİ YAPILDI

İstanbul - 1 Aralık 2019 23:43 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Örgütü nezaket ve hoşgörünün egemen olduğu mahalle delegasyonu seçimlerini nihayet tamamladı. 15 mahallesi bulunan ilçede Zübeyde Hanım Mahallesi Seçimi son seçim olarak coşkuyla gerçekleştirdi.

Demokrasi Şöleni havasında geçen seçimde mahallede kayıtlı olan bin 576 CHP üyesinden bin 336’sı sandık başına giderek rey kullandı. Kırmızı ve Beyaz Listenin yarıştığı seçimde 689 oy Beyaz Listeye kullanırken, 641 oy Kırmızı Liste için sandığa atıldı. Sandıktan çıkan 6 oy ise geçersiz sayıldı.

Demokratik seçimde Divan Başkanlığını CHP Beyoğlu ve İBB Meclis Üyesi Süleyman Solmaz yaptı. Beyaz Liste destekçisi Murat Poyraz ve Kırmızı Liste destekçisi Bezat Ünal seçim boyunca hoşgörü ve nezaketi elden bırakmadı.

Sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi saat 17:00 itibariyle son buldu. Sandıklar önce oy verme işlemine kapatıldı, imzalar kontrol edilip sandık mühürleri kırıldı, oylar tek tek tasnif edildi. Oy sayım işlemine geçildiğinde ise heyecan doruklara ulaştı. Seçim merkezinin etrafında toplanan yüzlerce kişi yağan yağmura aldırış etmeden sandık sonucunun açıklanmasını merakla bekledi.

Yaklaşık bir saatlik sayım ve tutanak işleminin tamamlanmasının ardından sandık zaferi açıklandı. CHP Sultangazi İlçe Başkan Adayı Bezat Ünal CHP Neferlerine ilk açıklamayı yaptı ve kazananın CHP olduğunu söyledi.

689 oyla sandıktan zaferle çıkan Beyaz Liste temsilcisi Murat Poyraz’da yüzlerce CHP’liye seslendi ve “Mahalle Delegasyonu seçimleri bitmiştir. Kazanan CHP’nin kendisidir. Bizler seçim sathı mailinde birlikte yürüyoruz. Burada parti içi demokrasi dersi verdik diğer siyasi partilere. Kutlama bizim diğer partiler nazarında olacaktır. Biz Cumhuriyetimizin kurucu partisiyiz. Partimizin kadınlara ve gençlere verdiği önemi biliyoruz. Biz önce gençlerimiz ve kadınlarımız diyeceğiz. Buraya kadar gelip demokrasinin gereğini yapan tüm CHP’li yoldaşlarımı da kutluyorum. Önümüzde İlçe Kongremiz var. Bunu da gerçekleştireceğiz. Ayrıştırmayacağız, tek yürek tem yumruk olarak ilçemizde CHP’nin iktidar olması için koşacağız, çalışacağız ve başaracağız. Benim inancım tamdır, sizler de inanın ve Sultangazi Belediyemizi AKP’den kurtaralım. CHP bayrağını dikelim belediyemize. Biz birbirimizin rakibi değiliz. Asla olmadık olmayacağız. Bizim rakiplerimiz bellidir. CHP Sultangazililerin umududur. Umut olmaya devam edeceğiz.” konuşmasını yaptı.

 

Son seçim ile birlikte 15 Mahallede Delegasyonlar renklere göre şu şekilde teşekkül etmiş oldu;

 

Gazi Mahallesi BEYAZ LİSTE

Yunus Emre Mahallesi BEYAZ LİSTE

Zübeyde Hanım Mah. BEYAZ LİSTE

Uğur Mumcu Mahallesi BEYAZ LİSTE

Cumhuriyet Mahallesi BEYAZ LİSTE

Sultançiftliği Mahallesi BEYAZ LİSTE

Cebeci Mahallesi BEYAZ LİSTE

Yayla Mahallesi BEYAZ LİSTE

Eski Habibler Mahallesi BEYAZ LİSTE

Malkoçoğlu Mahallesi BEYAZ LİSTE

Merkez Habibler Mah. BEYAZ LİSTE

Esentepe Mahallesi ORTAK LİSTE

İsmet Paşa Mahallesi PEMBE LİSTE

50.Yıl Mahallesi KIRMIZI LİSTE

75.Yıl Mahallesi KIRMIZI LİSTE

 

 

    

İstanbul - 23:43 A A
BENZER HABERLER