23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

EĞİTİM NEFERLERİ COŞTU

Manşet - 28 Kasım 2019 13:57 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Türk Eğitim Ordusunun “24 Kasım Öğretmenler Günü” Sultangazi’de coşkuyla kutlandı. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’in himayesinde öğretmenler günü nedeni ile ilçede görev yapan öğretmenler için yemekli program tertip edildi. Düzenlenen etkinlikte öğretmenler sanatçıların söylediği şarkılar ile coştu, dans etti, halay çekti ve Eğitim Neferleri en mutlu günlerini eğlenerek geçirdi. Etkinlikte konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun Öğretmenlere her hafta şehir dışı gezi yapılacağı sözünü verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir de eğitim ordusu neferlerine seslenerek; “Türkiye aydınlık günlere kavuşacak ise, Batı standartlarında olacak ise bu Öğretmenler sayesinde olacak. Bunu herkes bilecek.” dedi.

 

 

Sultangazi Belediyesi, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle eğitimcileri bir araya getirdi. Düzenlenen programa Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ile eşi Tuba Dursun, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu ile eşi Gülsüm Yiğitoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir,  okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

 

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, konuşmasına öğretmenler gününü kutlayarak başladı. “Öğretmenler toplumun yapı taşlarıdır” diyen Başkan Dursun, belediye olarak eğitime verdikleri önemin altını çizdi ve özetle: “Sizler toplumun yapı taşlarısınız. Eğitimin ve Öğrencilerin olmazsa olmazlarısınız. Sizlerin güçlü bilgili ve birikimli insanlar olarak neslin yetişmesinde, daha iyi olmasından sorumlusunuz. Öğrencilerimizin ahlaklı olmasında gayret ve fedakârlıklarınız var. Hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Eğitim alanında Sultangazi’de seçim döneminde de ifade etmiştik. Önceliğimiz eğitim demiştik. Sultangazi’de eğitim fiziki koşullar ve şartlar açısından kötüdür diyebiliriz. Bunu daha iyi yapmak için gayret ediyoruz. Ücretli öğretmenlerimizin yerine onları da kadrolu yaparak eğitime devam etme gayreti içerisindeyiz. Küçük dokunuşlar sayesinde eğitim camiamızın yanındayız. Temizlik malzemelerini çok yoğun olarak okullarımıza dağıttık. Tek bir okula 2 buçuk ton temizlik malzemesi geldi. Defterler, boya malzemeleri dağıttık. Projelerimizi koordine etmek adına 20 yıldır öğretmenlik yapan Abuzer Korkmaz Hocamızı Eğitimden Sorumlu Başkan Danışmanımız. Sıkıntılarınız olduğu zaman kendisine iletebilirsiniz. Hocalarımız kendisi ile temasa geçebilir. Öğrencilerimizi Kültür Gezilerimize gönderiyoruz. Her hafta bütün öğretmenlerimizi Kültür Gezilerimize göndereceğiz. Yayla Mahallesi’nde ki okulumuzu 19 Derslik halinde yaptık. Haftaya açılışını yapıyoruz. Öğrencilerimiz ders başı yaptılar orada. İyi günde kötü günde birlikte olacağız. Eğitime destek verdiğiniz için tekrar canı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Öğretmenler gününüzü kutluyorum.” dedi.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir de tüm öğretmenlerin gününü kutladı ve özetle şunları söyledi; “Bütün Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum. Türkiye aydınlık günlere kavuşacak ise, Batı standartlarında olacak ise bu Öğretmenler sayesinde olacak. Bunu herkes bilecek. Benim öğretmenim nasıl giyineceğini bilir, nasıl oturacağını nasıl hareket edeceğini iyi bilir. Modern bir toplum olacak isek Öğretmenin kıymetini bilecek herkes. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu günden itibaren ebediyete uğurlanan tüm öğretmenlerimizi saygı ile anıyoruz. Belediyemiz de Öğretmenlerimizin yanında.”.

 

 

Programda en tecrübeli öğretmen Muzaffer Demir ve en genç öğretmen Merve Nur Bay’a Belediye Başkanı Dursun ve Müdür Demir tarafından çiçek hediye edildi. Bu takdimin ardından müzik öğretmenliği de yapan sanatçılar sahne aldı. Sanatçıların sahne alması ile coşku doruğa ulaştı. Eğitim neferleri dans etti, halay çekti ve hep birlikte şarkılar söyleyerek en mutlu günlerini coşkuyla kutladı. Program, çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

Manşet - 13:57 A A
BENZER HABERLER