29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

GAZİ MAHALLESİ’NDE BÜYÜK DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANDI

Genel - 25 Kasım 2019 00:50 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

CHP Gazi Mahallesi Delegasyon Seçimi 8 saatlik yorucu ve bir o kadar da keyifli maratonun ardından son buldu. 2 bin 288 CHP üyesinin oy kullandığı seçim sonunda ortaya çıkan manzara ise Demokrasi Şöleni ifadesini dolu dolu karşıladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sultangazi İlçe Kongresi’nin kaderini belirleyecek olan Gazi Mahallesi Delegasyon Seçimi büyük bir Demokrasi Şölenine dönüştü. 2 bin 717 CHP üyesinin oy kullanma hakkı bulunan seçimde 2 bin 288 üye sandık başına gitti. Kırmızı ve Beyaz Listenin yarıştığı seçim sonunda 1303 üye Beyaz Liste lehinde irade gösterdi. Sandık sonuçlarının kesinleşmesi ile meşaleler yakıldı, halaylar çekildi, türküler söylendi, havai fişekler ateşlendi. Gazi Mahalleli CHP’liler kazananı kaybedeni hep birlikte Demokrasi Şöleninin mutluluğunu yaşadı.

 

Sultangazi’nin CHP Gazi Mahallesi Delegasyon Seçimi nihayet tamamlandı. Hummalı hazırlıklar kongre takviminin açıklanması ile haftalar önce başlamıştı. 78 Delegeye talip olan Kırmızı Liste ve Beyaz Liste sandıkta kıran kırana yarıştı. 2717 CHP üyesinin oy hakkının bulunduğu mahallede seçim İsmetpaşa Caddesi üzerinde ki bir kıraathanede 3 sandık kurularak yapıldı. Seçimin Divan Başkanı ise Kıdemli Siyaset İnsanı Cumhuriyet Halk Partisi İBB Meclis Grubu Grup Başkan Vekili Doğan Subaşı oldu.

 

 

DEV SEÇİM SABAH BAŞLADI AKŞAM BİTTİ

 

Seçimde sabah 10:00’da sandıklar açılıp oy verme işlemi başladığında üyeler kuyruk oluşturarak reylerini kullandı. Bezat Ünal ( Kırmızı Liste ) ve Murat Poyraz ( Beyaz Liste ) taraftarları sandıklara 78 delegenin teşekkül etmesi için tercih ettikleri listeyi zarflara koyarak attı. Saatler 17:00’yi gösterdiğinde oy verme işlemi bitti ve sandıklar kapatıldı. Başkan Adayları Poyraz ve Ünal’ın da takip ettiği oy sayım işlemi yaklaşık 1 saat sürdü. Bu sırada seçim merkezi dışında kalabalık heyecanla sonucun açıklanmasını bekledi.

 

ZAFER BEYAZ LİSTE’NİN OLDU

 

Büyük bir Demokrasi Şölenine dönüşen seçim sonucuna göre 2288 üye sandık başına gitmişti. Kullanılan oylara göre 1303 CHP üyesi sandığa Beyaz Liste lehinde iradesini yansıtmıştı. 974 CHP üyesi ise Kırmızı Listeyi tercih etti. 11 oy geçersiz sayıldı. Böylelikle sandıkta zafer Murat Poyraz ve destekçilerinin hazırladığı Beyaz Liste’nin oldu.

BÜYÜK KUTLAMA YAPILDI

 

Sandık sonuçlarının kesinleşmesi ile meşaleler yakıldı, türküler söylendi, havai fişekler ateşlendi. Gazi Mahalleli CHP’liler kazananı kaybedeni hep birlikte Demokrasi Şöleninin mutluluğunu yaşadı. Sonucun açıklanması ile birlikte İlçe Başkan Adayı Bezat Ünal, sandıktan zaferle çıkan rakibi Murat Poyraz’ı ilk tebrik eden isim oldu. Siyasi olgunluk gösteren Ünal seçime katılanlara hitaben teşekkür konuşması yaptıktan sonra seçim merkezinden ayrıldı.

POYRAZ; “İNANDIK VE KAZANDIK!..”

 

Sandıktan zaferle çıkan Murat Poyraz’da taraftarlarına hitaben konuşma yaparak “inandık ve zafere kavuştuk, CHP büyük bir ailedir, biz burada diğer siyasi partilere demokrasi dersi verdik, parti içinde nasıl bir demokrasi kültürümüzün olduğunu herkese gösterdik, biz kavga değil siyasi olgunluk sahibi olduğumuzu gösterdik, Türkiye’nin kurucu partisi CHP’dir ve iktidar partimiz CHP’nin olacaktır. Emin adımlarla CHP’nin önce ilçemizde, sonra kentimizde, sonra ülkemiz genelinde iktidar olacağını gördük göreceğiz. İnanalar kazanır. Partimiz kazandı. Hepimiz kazandık.” dedi.

 

GAZİ MAHALLELİLERE İŞ SÖZÜ VERDİ

 

Kıdemli Siyaset İnsanı Cumhuriyet Halk Partisi İBB Meclis Grubu Grup Başkan Vekili Doğan Subaşı da söz alarak Gazi Mahallesi sakinlerine teşekkür etti. CHP’li Subaşı siyasi nezaket ve geniş katılımlı demokrasi şöleni için Gazi Mahallesi sakinlerini tebrik etti. Kıdemli Siyaset İnsanı Subaşı İBB’de işe alım konusunda da müracaatların hızla tamamlanacağını ve kent genelinde işsizlikle mücadelenin topyekûn başlayacağını söyledi.

SIRA ZÜBEYDE HANIM MAHALLESİ SEÇİMİNDE

 

Konuşmaların ardından seçime katılanlar Murat Poyraz ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Poyraz’ı Bayan Poyraz’da unutmadı ve tebrik edenlerin başında yer aldı. Poyraz destekçilerinin mutluluğu sokağa da taştı. CHP’liler hep birlikte halaylar çekip türküler söyledi. Kutlamalar olaysız son buldu ve gözler ufukta görünün CHP Zübeyde Hanım Mahalle Delegasyon Seçimlere yöneldi.

Biz Sultangazi’nin Yerel Gazetecileri de böylesine büyük bir Demokrasi Coşkusuna şahitlik ettiğimiz için mutluluk duyduk. Sayın Ünal’a ve Poyraz’a Basın Mensuplarına göstermiş oldukları nezaketten ötürü teşekkür ederiz. Sıcak kanlı CHP Neferlerini de tek tek kutluyoruz. CHP’liler iyi ev sahibi olduklarını Basın Mensuplarına göstermiş oldukları saygı ve sevgiyle göstermiş oldular.

 

Genel - 00:50 A A
BENZER HABERLER