15° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

GAZİ MAHALLESİ’NDE BÜYÜK HEYECAN

Manşet - 23 Kasım 2019 23:54 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalar ile ilçeler için kongre takvimi haftalar önce başlamıştı. İlçe Kongrelerine adım adım ilerlenirken CHP Sultangazi İlçe Örgütü’nü Gazi Mahallesi Delegasyon Seçimi heyecanı sardı.

 

CHP üyesi bakımından ilçenin en fazla üyesi bulunan mahallesi konumunda olan Gazi Mahallesi’nde 2 bin 717 üyenin oy hakkı bulunuyor. Beyaz ve Kırmızı Listenin yarışacağı seçimlerde Aralık ayında yapılması planlanan İlçe Kongresinde oy kullanacak Mahalle Delegasyonu teşekkül edecek. Katılımın yüzde 90 oranında olması beklenen seçim sonucunda 78 Delegenin ismi belirlenmiş olacak.

 

Böylesine büyük ve katılımın yoğun olması beklenen seçim için İBB Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Grup Başkan Vekili Doğan Subaşı Divan Başkanı olarak görevlendirildi.

 

Mahalle Delegasyon seçimi 24 Kasım tarihinde Gazi Mahallesi 1374 sokakta faaliyet gösteren Pironun Yeri isimli işletmede gerçekleştirilecek. Sabah saat 10:00’da başlayan oy verme işlemi saatler 17:00’yi gösterdiğinde son bulacak. Seçimler için en az 4 sandığın konulması bekleniyor.

 

SEÇİM DEĞİL DEMOKRASİ ŞÖLENİ OLACAK

 

CHP’nin asırlık parti kültürü ve geleneklerinin siyasi nezaketle harmanlanması sonucu Gazi Mahallesi’nde yaşanacak dev seçim adeta Demokrasi Şöleni’ne dönüşecek. Yaklaşık 2 bin 500 üyenin sandık başına gitmesi beklenen seçimlerde gerek liste temsilcileri gerek üyeler üstlendikleri vazifenin ziyadesiyle bilincinde olacak. Böylelikle İstanbulluların umudu olan CHP’nin parti içi sınavında da başarı sağlaması bekleniyor.

 

Manşet - 23:54 A A
BENZER HABERLER