29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SULTANGAZİ’DEN İMAMOĞLU GELDİ GEÇTİ

Genel - 21 Kasım 2019 00:11 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ilçe belediyelerine yaptığı ziyaretler kapsamında 10. İlçe olan Sultangazi’nin konuğu oldu. İmamoğlu’nun ilk durağı Sultangazi Belediyesiydi. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun tarafından karşılanan ve makamda ağırlanan İmamoğlu, Gazetecilere Başkan Dursun ile birlikte açıklama yaptı. Her iki Başkan da özetle Sultangazililerin yararı için birlikte hareket edeceklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 10. ilçe belediyesi ziyaretini Sultangazi’ye saat 14:30 sularında gerçekleştirdi. Belediye binası önünde Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve yardımcıları, CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz, İYİ Parti İlçe Başkanı Sinan Taşkın, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

 

İmamoğlu Millet İttifakı mensupları ve vatandaşlar ile birlikte kısa bir sohbet yaptıktan sonra Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’un makam odasına geçti. İmamoğlu, ziyaretle ilgili görüşlerini özetle şu şekilde bildirdi; “Bugün Sultangazi’deyiz. Başkanımızın misafiriyiz. Belediye Başkanı’mızla, Büyükşehir Belediyesi’nin Sultangazi Belediyesi ile müşterek hareket edeceği konular, Sultangazi Belediyesi’nin beklentileri, bizim bazı tespitlerimiz… Bunlarla ilgili çalışma günümüz olacak. Bugün, 10’uncu belediyemizdeyiz. 39 belediyeyi bu anlamda hızlıca bitirmek amacındayız. Bölgesel çalışma masalarımıza da katkı sunacak bir ön bilgi envanteri oluşturuyoruz. Umarım Sultangazi Belediyesi için İstanbul için çok verimli bir çalışma gününü beraber geçiririz.”.


BAŞKAN DURSUN: “SIKINTILARIMIZI İLETİP, ORTAK ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ZEMİN OLUŞTURMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Ben de kıymetli başkanıma bu nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.” diyen Başkan Dursun da “Hem Büyükşehir hem ilçe belediyelerimiz güzel bir koordinasyon içerisinde, uyum içerisinde çalışmak istiyoruz. Ve bu dönem yine bunu inşallah gerçekleştireceğiz. Hem ilçemizin ihtiyaçları hem de Büyükşehir’in ilçemize yapacağı yatırımlar konusunda, kıymetli başkanımızla bugün istişareler yapacağız, sıkıntılarımızı iletip, onların çözümü için ortak bir zemin oluşturmaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Başkan Dursun’un konuğu İBB Başkanı İmamoğlu’na karşı takındığı nezaketli tutum takdire şayandı.

 

Konuşmaların ardından, İBB heyeti ve Sultangazi Belediyesi yetkilileri toplantı salonunda bir araya geldi. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, İmamoğlu ve İBB heyetine sunup yapıp vizyon projeler konusunda ortak çalışma zemininden bahsetti.  İlçe belediyesinin yaptığı sunumun ardından saha gezisine çıkan İmamoğlu, Tuz Deposu sosyal konut alanında incelemelerde bulunuldu. İBB Cebeci Spor Kompleksini de ziyaret eden İmamoğlu İBB Spor Kulübü’nün oyuncuları ile bir araya geldi.

 

MHP’li Başkan Özel Davet Edildi ama Katılmadı

 

Cumhur İttifakı’nın mensubu MHP’nin Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel’in İmamoğlu ziyaretinde olmayışı da dikkatlerimizden kaçmadı. Başkan Dursun’un MHP’li Başkan Özel’i davet ettiği ancak Yusuf Özel’in toplantıya kendi isteği ile katılmadığı öğrenildi.

 

Genel - 00:11 A A
BENZER HABERLER