27° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

CHP SULTANGAZİ’DE 2 BİN 449 ÜYE SANDIK BAŞINA GİTTİ

Manşet - 18 Kasım 2019 01:32 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

CHP Genel Merkezi’nin ve İl Başkanlığı’nın kongre takvimine dair açıklamalarının ardından gözler teşekkül ettirilecek mahalle delegasyonlarına çevrildi. İlçe Kongresinde oyları ile yeni dönem için İlçe Başkanlarını belirleyecek olan delegeler için parti içi tatlı bir yarışta başladı.

 

Sultangazi’de CHP İlçe Başkan Adayları hummalı çalışmalarını hızla sürdürüyor. İlçe Başkanı olmak isteyen isimler ve bu isimlere desteklerini açıklayanlar hazırlıklar kapsamında teşekkül ettirilmek istenen Mahalle Delegasyonlarında listelerini yarıştırıyor. Demokrasi Şöleni havasında geçen seçimler örgütü diri ve olası erken genel seçimlere hazır tutuyor.

 

İŞTE DEMOKRASİ; 2 BİN 449 ÜYELİ SEÇİM

 

Öyle ki Pazar günü Sultangazi’nin 5 Mahallesi’nde gerçekleştirilen Mahalle Delegasyonu seçimi için 2 bin 449 CHP Üyesi sandık başına gitti ve iradesini ortaya koydu.

 

15 Mahallesi olan Sultangazi’nin 5 Mahallesi olan Cebeci, Sultançiftliği, Merkez Habibler, Yunus Emre ve 75. Yıl Mahalllerinde seçim heyecanı vardı. Mahalle Delegasyonları için yarışa giren İlçe Başkan Adaylarını destekleyecek listeler sandıkta kıran kırana bir mücadele verdi. Tatlı bir Demokrasi Şöleni havasında geçen seçimlerde mahalle delegasyonları teşekkül etti.

 

RENKLERİN ŞİFRELERİ

 

Sultangazi’de yarışan listelerden Beyaz Liste İlçe Başkan Adayı Murat Poyraz’ı temsil ediyor. Beyaz Liste’yi İlçe Gençlik Kolları, Yönetim Kurulu Üyeleri, mahalle başkanlarının birçoğu ve seçilmiş Belediye Meclis Üyelerinin 8’i destekliyor. Yeşil Liste’ye Mustafa Tiryakioğlu, Ali Acar, Bezat Ünal ve Ali Boztaş destek veriyor. Sarı Liste’nin başı ise Yakup Beşdaş. Sarı Listeye Ali Boztaş, Bezat Ünal ve Ali Acar desteklerini sunan isimler. Kırmızı Liste’nin lokomotif ismi İlçe Başkan Adayı Bezat Ünal. Başkan Adayı Ünal’a ise Ali Boztaş, Ali Acar, Selma Taştekin, Ali Çelik desteklerini esirgemiyor. Geçtiğimiz dönem İlçe Gençlik Kolları yapmış isimler de Kırmızı’da buluşanlar arasında. Bu aralar çocuğunun kaza yapması ile derin bir üzüntüye bürünen CHP Sultangazi Belediyesi ve İBB Eski Meclis Üyesi Sait Coşkunoğlu ise Murat Poyraz yanında tavır sergileyen isimlerden biri. Meclis Üyesi Nevzat Altun ise Kırmızı’nın seçimlerden zaferle çıkacağını düşünenlerden.

4 MAHALLEDE CHP İLÇE BAŞKANI OLAN VE YENİ DÖNEM İÇİN YENİDEN ADAY OLAN MURAT POYRAZ DESTEKÇİSİ “BEYAZ LİSTE” GALİP GELDİ.

 

Pazar günü yapılan seçimlerde şu tablo ortaya çıktı. 35 Delegesi bulunan Cebeci Mahallesi’nde Beyaz Liste ve Yeşil Liste yarıştı. Beyaz Liste 88 oy alırken, Yeşil Liste 39 oy almayı başardı. 17 Delegesi bulunan Sultançiftliği Mahallesi’nde Beyaz Liste ve Sarı Liste yarıştı. Beyaz Liste 84 oy alırken, Sarı Liste 54 oy almayı başardı. 4 Delegesi bulunan Merkez Habibler Mahallesi’nde Beyaz Liste ve Kırmızı Liste yarıştı. Beyaz Liste 52 oy alırken, Kırmızı Liste 25 oy aldı.  57 Delegesi bulunan Yunus Emre Mahallesi’nde ise Beyaz Liste ve Kırmızı Liste yarıştı. Sandıktan 599 oy Beyaz Listeye çıkarken 530 oy da Kırmızı Listeye çıktı. 40 Delegesi bulunan 75. Yıl Mahallesi’nde ise Beyaz ve Kırmızı Liste yarışa girdi. Beyaz Liste için 75. Yıl Mahallesi hayal kırıklığı oldu. Mahallede kurulan sandıktan Bezat Ünal ve taraftarları galip çıktı. Sandık sonuçlarına göre Kırmızı Listeye 515 oy çıkarken 463 oy da Beyaz Listeye çıktı.

 

Sultangazi’de ki mahalle delegasyonu heyecanı gelecek hafta da sürecek.

 

Manşet - 01:32 A A
BENZER HABERLER