26° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

ENGELLERİ AŞTILAR AVRUPA’YA GİDİYORLAR!..

Manşet - 17 Kasım 2019 22:32 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ve Mesleki Eğitim Koordinatörlüğü tarafından yürütülen Erasmus+KA102 Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği kapsamında hazırlanan Sultangazi’nin gururu olacak proje kabul gördü.

 

Engelleri Aştık Avrupa’ya Gidiyoruz!” isimli projede Çekya Cumhuriyeti’nde ki OP Tiger ve Personality Tekstil firmalarıyla ortaklık kuruldu. Proje kapsamında Tekstil Teknolojisi alanından seçilecek 20 öğrenci Avrupa’ya gidecek. Ayrıca öğrencilere 8 Öğretmen de refakat edecek.

 

Proje kapsamında ilk seyahat 16 Şubat-29 Şubat 2020 ve ikinci seyahat ise 22 Mart-4 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. Katılımcı öğrenciler ev sahibi proje ortakları olan OP Tiger ve Personality Tekstil firmalarında gerçekleştirilecek staj faaliyetlerinde Baskı Teknikleri üzerine uygulama yapma fırsatı bulacak.

Projenin Amacı Nedir?

 

Projenin ana amacı zihinsel engelli öğrencilerin uygulama ihtiyaçlarının giderilerek mesleki yeterliklerini arttırmak olarak ifade ediliyor. Yine proje ile engelli öğrencilerin bağımlılıklarını en aza indirgeyecek, kapasite geliştirmelerine yardımcı olacak, özgüvenlerinin arttırmaları ve iş gücü piyasasına dahası toplumsal yaşama adaptasyonlarının sağlanması amaçlanıyor. Proje ile birlikte söz konusu öğrencilerin, Baskı Teknikleri konusunda mesleki yeterlikleri gelişecek ve istihdam olanakları arttırılacak. Tüm bu hedefleri içerisinde barındıran proje sayesinde öğrencilerin başarılı olma, kendine güven duyma, başkaları tarafından onaylanma ve beğenilme güdülerinin doyurulması hedefleniyor. Ayrıca proje ile birlikte, sosyal yaşamın içinde tüketen değil üreten bireyler de olabileceklerinin vurgulanması ve ekonomik kazanım elde etmeleri gibi ihtiyaçlarının giderilmesine ve bu ihtiyaçları yüzünden oluşan özel sorunlarının da çözümüne önemli katkılar sağlanacak.

Manşet - 22:32 A A
BENZER HABERLER