26° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

CHP FATİH’TE DEMOKRASİ ŞÖLENİ BAŞLADI

Manşet - 17 Kasım 2019 22:03 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

CHP Genel Merkezi ve İl Başkanlığı’nın talimatları doğrultusunda İlçe Kongrelerine adım adım yaklaşılıyor. Parti içi demokrasi şöleni olarak da nitelendirilebilecek Mahalle Delegasyonlarının oluşturulmasına başlandı.

 

CHP Fatih İlçe Örgütü Pazar günü Seçim Heyecanı Yaşadı!..

 

Tarihi Yarımada’nın kalbi olan Eminönü, 2008 yılında kapatılarak Fatih İlçesi ile birleştirilmişti. Bölgede ki mahalle sayısı ise 33’e düşürülüp Fatih Kaymakamlığı’na bağlanmıştı. İşte bu mahallelerde yaşayan ve CHP Üyesi olan örgüt mensupları bugün demokrasi şöleni yaşadı.

Dev Çınar 80 Yaşında ki CHP Üyesi Cumhuriyet Kadını Oy Kullandı!..

 

Eski adı ile Eminönü bölgesinde ki Fatih’in 11 Mahallesi’nde CHP Delegasyonu belirlendi. 11 Mahalle için Aksaray Bölgesinde ki Kemalpaşa Mahallesi’nde bir kıraathane seçim merkezi olarak belirlendi. 195 Üyenin olduğu 11 Mahallede sandık başına giden genç, yaşlı CHP Üyeleri 14 Delegenin isimlerini belirledi.

 

Sandık sonuçlarına göre CHP Eminönü Eski İlçe Başkanı Mehmet Ali İyimaya ve destekçilerinin Beyaz Listesi 6, İlçe Başkanı Gökhan Gençel ve destekçilerinin Kırmızı Listesi 5 ve Yavuz Nazlıgül’ün Mavi Listesi 3 delege çıkarttı. İlçe Başkanı Gençel’in ismi de bağımsız delege olarak tutanaklara yazıldı.

 

Eminönü için kalan 22 Mahallede ki CHP Delegasyonları gelecek hafta teşekkül ettirilecek. İlçe Başkanı Gökhan Gençel seçimleri takip etmedi. CHP’li Kıdemli Siyaset İnsanları Meclis Üyesi Kazım Akşahin ve Coşkun Yeşilyurt oy kullanma sırasında seçim merkezindeydi.

 

 

 

Manşet - 22:03 A A
BENZER HABERLER