29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

ULUDAĞ TOPLU İNTİHAR KONUŞULURKEN GÜLDÜ

Manşet - 11 Kasım 2019 00:06 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Yerel Parlamentolarda ki Meclis Üyeleri seçim bölgelerinde ki halkın yararına çalışmalar yürütür, dertleri ile dertlenir, sorunlarına çare olmaya çalışır. Çalışırlar ki gelecek seçim döneminde sokağa çıkacak yüzleri, vatandaşın elini sıkacak cüretleri olsun.

 

Şimdi her şeyi bir yana bırakalım. Bugün size defaatle köşe yazılarıma konu olan Fatih’te AK Parti’nin siyasi tercih hatası durumunda ki SMMM ve Denetçi olduğu söylenen Cebrail Uludağ’ın son oturumda ki davranışlarından bahsetmek istiyorum.

Ak Parti Fatih Siyaset Dünyası’nın Kıdemli Siyaset İnsanı, Belediyecilik alanında uzman, Erzincanlı Veysel Karani Yüksel’in siyasi ayak oyunları ile liste dışı kalması ile, yine Erzincanlı olan Cebrail Uludağ Meclis Üyesi olarak Fatih Belediye Meclisi’ne girmeyi başarmıştı.

 

Siyaseten başarısız, beceriksiz ve yetersiz olan Uludağ’ın Gazetemiz olarak 31 Mart’tan bu dişe dokunur bir icraatını görmedik dahası duymadık. Uludağ oturumlara gelir, elini kaldırır indirir, arada çalışıyormuş pozu keser, muhalefetin mali veriler ile ilgili hiçbir konuya cevap vermez. CNN ve Hürriyet başta olmak üzere Gazetecileri tanıdığı ile böbürlenir. Bize bu pek inandırıcı gelmiyor ya neyse diyelim.

Nasıl Meclis Üyesi Oldu?” sorusu halen muamma olan Uludağ geçtiğimiz oturumda büyük bir siyasi ayıba imza attı. Sadece siyasi ayıp olsa iyi, Uludağ bu kez insanlık için bir utanç olarak hafızalara kazınacak 4 kardeşin toplu intihar olayı oturumda konuşulurken önce sırıttı, sonra yanında ki Zeytinburnu’ndan İthal Meclis Üyesi Mehmet Zafer Alsaç ile adeta gülme krizine girdi.

Neydi komik olan? Neden güldü? Nasıl güldü? Kimi komik buldu? Bunlar ise yanıt bekleyen sorular. Meclis Kürsüsünde Zeynel Abidin Okul konuşma yapıyordu.

 

Zannediyorum Ak Parti Grup Başkan Vekili Zeynel Abidin Okul’un CHP’ye sarf ettiği nefret söylemleri hoşuna gitmişti. Ya da Acemi Mesut Gürsoy’un siyasi şak şak’ını mı beğendi merak ediyoruz?

Bakın Sayın Uludağ, oturumlarda hiçbir icraata imza atmıyorsunuz, siyaseten havanda su dövüyorsunuz, bari siyasi ahlakı terk etmeyin. Konuşulan mevzu hayati önem arz eden, ekonomik sıkıntı yüzünden hayata elveda diyen 4 kardeşin ölüm trajedisidir. Bu konuda gülünecek ne buldunuz bilemiyoruz ama biz size bakınca siyaseten ömrünü tamamlamak üzere olan ideolojik olarak hasar almış AKP zihniyetini görüyoruz. AKP ve Ak Parti arasında ki farkı da size anlatacak değiliz, herhalde bunu biliyorsunuz. Gülümsemeniz ile halktan uzak zihniyete bakmış olduk. Bu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönül verdiği AK Parti oluşumuna zarar veriyor. Vatandaş size bakınca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görüyor. Bunun bilincinde olun.

 

Şimdi anladınız mı Bay Uludağ,  siz ve sizin gibi düşünen insanlar yüzünden AK Parti Fatih’te 2023 seçimlerinde sandığın dibini görecek.

Fatih’te AK Parti iktidarı sizinle bitecek, teşkilatınız ve Fatih’te Cumhur İttifakı’na oy vermiş on binler size oturumlarda halkın yararına çalışmadığınız için beddua edecek. Kimi “Allah Belanı Versin Uludağ!” diyecek kimileri ise “Senin Siyasetin Batsın Uludağ!” diyerek tepki gösterecek. Böyle giderse sokağa çıkacak, halkın yüzüne bakacak haliniz kalmayacak. Ak Parti İlçe Başkanı Orhan Narin sizleri görmüyor mu? Teşkilatınızın emekleri sayenizde heba ediliyor, yazık diyoruz.

 

Siz önce Mali Veriler hakkında CHP’nin eleştirilerine cevap verin. Tecrübeli Siyasetçi Süleyman Sarpken’ın ardına sığınmayın, er meydanına çıkın “Ben de SMMM’im Denetçiyim, benim de bilgim var.” deyip konuşun. Konuşun ki biz de “evet, doğru yaptı, çalıştı.” diyebilelim.

Ne diyelim son dakika piyangondan çıkma misali Meclis Üyelerinin ne davasına ne partisine ne de Fatihlilere hayrı dokunmuyor.

 

Fatih’te AK Parti iktidarının güçlü muhalefet ile yıkılacağını düşünenler yanılıyorsunuz, Fatih’te Ak Parti’yi AKP’liler iktidardan edecek. Fatih’in 2023’te ki iktidarı şimdiden CHP’ye hayırlı olsun. Esen kalın kıymetli okurlarım.

 

Manşet - 00:06 A A
BENZER HABERLER