26° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

HERKES EŞİTTİR TÜRKİYE’DİR

Manşet - 16 Ekim 2019 03:33 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kalbimize kazıdığı Milliyetçilik bir millete mensubiyet duygusunun sevgi, hoşgörü ve nezaketle pekişmesi, bilinç ve ebedi sadakatle perçinleşmesidir.

 

Dili, dini, kökeni farklı olsa da yurdumuzda yaşayanların ortak paydası bu toprakları yurt edinmesidir. Her fert onurlu ve gururludur. Herkesin eşitliğinden Türkiye doğmuştur. Özgürlükler ülkesi ne ABD ne de Batı diyarlarıdır.

 

İçerisinden geçtiğimiz ateş çemberinde Millet ve Devlet arasına nifak sokan her kim varsa ya emperyalist güçlerin oyuncağı ya isimsiz figüran ya da merhametsiz zalimlerin ortağıdır. Elbette Suriye’nin toprak bütünlüğü korunmalıdır. Bunu da Devletimiz hassasiyet ile defaatle dile getirmektedir. Ülkemizin manevi ve milli varlığı için en küçük faydası olmayan kimi sözde akademisyenlerin de Barış Pınarı Harekâtı eleştirilerini endişe ile takip ediyorum. Bu çürümüş akademisyenler televizyon kanallarını arşın arşın geziyor ibret verici, tüyler ürpertici açıklamalara imza atıyor.

 

Yeni bir milat ve diriliş ruhu ile Türkiye düşmanlarına hak ettiği cezayı vermek için fırsat bu zamandır. Devletin ve Milletin bölünmez bütünlüğü kenetlenmişken bu kokuşmuş fikirler ile mücadele için atılım yapma zamanıdır.

 

Gazeteci olarak çağı yorumlamak ile yetinmiyoruz. Aynı zamanda çağı ve geleceği değiştirmek için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Her fert “yasemin devrimi” bahanesi gibi küresel senaryoları görmelidir. Herkesin görüş ve fikirlerini yansıtması dahası net olması elzemdir.

 

Türkiye aleyhtarı görüş ve düşünceler, ifade hürriyeti adı altında Dünya Devletleri nezdinde dillendirilmektedir. Ne Arap Coğrafyası ne de Batı Dünyası Türkiye’yi hazmedememiştir. Bu süreç bunu göstermektedir. Güney Amerika’dan sınır boyunda ki operasyona destek gelirken, sürekli ağladığımız Filistin ve KKTC’den üzüntü verici açıklamalar gelmiştir. Bu tam bir hayal kırıklığıdır. Yapılan cılız destek açıklamaları ise daha önce söylenen ifadeleri telafi edememiştir.

 

Bizim için Türkiye vardır, başka yurt yoktur. Biz ne canilerin arkasına sığınacağız, ne de emperyalist güçlerin kuklası olacağız. Biz Türkiye’nin bütünlüğü için mücadele vereceğiz.

 

Bizim de söyleyecek sözümüz vardır. Biz yeri gelirse tıpkı 1920’li yıllarda olduğu gibi Dünya’yı titretmesini de biliriz. Bu kudret Anadolu ve Trakya’da mevcut hatta hazır kıta beklemektedir.

Manşet - 03:33 A A
BENZER HABERLER