26° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

GÖKKUŞAĞI RENKLERİ İLE GELDİ

Manşet - 16 Ekim 2019 02:35 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Ekim ayının tüm yurtta ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ olarak kutlanması sebebi ile farkındalık yaratmak ve hastalığa dikkat çekmek istediği düşünülen CHP’nin çiçeği burnunda Fatih Belediyesi Meclis Üyesi Nazmiye Akarslan Durgut, gökkuşağı renklerinden oluşan başörtüsü ile Ekim ayı 5. Meclis Oturumuna katıldı. Meclis üyelerinin dikkatlerinden kaçsa da Gazetemizin objektiflerine takılan Durgut’un bu davranışını takdire şayan bulduk. Durgut’u kutluyor ve diğer kadın Meclis Üyelerine de örnek olmasını samimi olarak diliyoruz.

 

 

KRONİK SİYASİ HASTALIK “FOTOCU MECLİS ÜYELERİ” YENİ DÖNEMDE DE VARLAR

 

CHP’li Durgut’un şık davranışı bir yana dursun, meclis oturumları ilginç anlara da sahne oluyor. Aslına bakacak olur isek geçtiğimiz dönem CHP’li Ayşegül Görgü Okumuş’un yaptığı veya yaptırdığı fotoğrafçılık meziyeti yeni dönemde de kronik siyasi hastalık olarak sürüyor. Meclis oturumunda tek kelam söz etmeyen, sık sık çalışıyormuş pozu veren, hayatında Güreş ile ilgili hiçbir müsabakaya katılmadığı ve minderde ter dökmediği iddia edilen, yine torpille Güreş Federasyonu’nda görev aldığı iddia edilen Ak Partili Meclis Üyesi Cebrail Uludağ bu kez oturumda fotoğrafçı rolüne büründü. Bu durum biz Gazetecileri şaşırtmadı. Uludağ oturum devam ederken dahası Barış Pınarı Harekâtı gibi ciddi bir konu müzakere edilirken Başkanlık Divanı’nın fotoğrafını çekmekten kendini alamadı. Uludağ’ı Meclis Üyesi ciddiyetine davet ediyor, Fatih Halkından aldığı yetkinin fotoğraf çekmek değil sorunlarla mücadele ve halka hizmet etmek olduğunu hatırlatıyoruz. Bu hatırlatmanın da gücünü kamuoyundan alan bağımsız özgür Gazeteciler olarak yerinde, tereddütsüz ve mutlak doğru olduğunu düşünüyoruz.

 

 

KOYUNCU KONUŞ DA FATİHLİLER SESİNİ DUYSUN

 

Öte yandan CHP’nin önceden Öğretmen olduğu iddia edilen Meclis Üyesi Gazanfer Koyuncu 31 Mart’tan bu yana adeta sus pus olmuş durumda. Meclis Üyesi Aday Adaylığı ve Adaylığı döneminde mangalda kül bırakmayan Koyuncu’nun niçin sustuğu merak konusu oldu? Koyuncu oturumlarda söz hakkı almaktan imtina ediyor. 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi açılışı için hatta ÖSYM Sınavlarında dahi söz almayan Koyuncu öğrencilere başarılar dilemiyor, kutlama ya da tek kelam etmiyor. Koyuncu’nun geride kalan 6 ayı pas geçer isek sesini Fatihlilere duyurması gerektiğinden yanayız. Meclis üyeliği oturumlara katılıp el kaldırıp indirmek değildir, bunu da Koyuncu’ya hatırlatmak isteriz.

 

Manşet - 02:35 A A
BENZER HABERLER