23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

ÜLKÜCÜLERDEN İMAMOĞLU’NA ÇİN TEPKİSİ!..

Manşet - 7 Ekim 2019 00:29 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

İstanbul Ülkü Ocakları, İBB Başkanı İmamoğlu’nun girişimleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çin Halk Cumhuriyeti arasında yapılan “dostluk anlaşması” kapsamında bazı tramvay ve metro hatlarında ki istasyonlara Çince tabela astırmasına tepki gösterdi. Ülkü Ocakları İBB’nin başlattığı uygulamayı sert bir dille kınayarak tepki gösterdi. Yüzlerce Ülkücü istasyonlarda ki Çince afişlerin üzerine kapattı.

Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla uygulanmaya başlanan Çince durak isimlerine İstanbul Ülkü Ocakları’ndan afişli tepki geldi. Çince yazıların üstüne afiş yapıştıran İstanbul Ülkü Ocakları, Türkiye ve Doğu Türkistan bayraklarının bulunduğu ve üzerinde “Katil Çin. Yaşasın Tam Bağımsız Doğu Türkistan “ yazılı afişlerle Çin’in Doğu Türkistan’da yaptığı soykırıma dikkat çekti.

 

İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç yazılı olarak yaptığı açıklamada tepkisini şu sözlerle dile getirdi; “Makarios’un torunu Ekrem İmamoğlu katil Çin ile anlaşıp, tramvay ve metro duraklarının isimlerini Çince yazıyor! Makarios’un heykelini dikerek Kıbrıslı soydaşlarımıza ihanet eden İmamoğlu, şimdi de Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza ihanet ediyor! Yaşasın Doğu Türkistan!”.

 

Manşet - 00:29 A A
BENZER HABERLER