23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

KÜÇÜK KAHRAMANLARA TEBRİK ZİYARETİ

Manşet - 7 Ekim 2019 01:40 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

İstanbul’da 5.8 büyüklüğünde ki deprem afeti yaşanırken Sultangazi’de ki Yunus Emre İlkokulunda iki küçük yavrunun adeta insanlık dersi verdiği ortaya çıkmıştı. Okulun tahliyesi sırasında 2 küçük öğrenci yürüme engeli bulunan arkadaşlarını sınıfta bırakmamış, kollarına girerek onu okuldan çıkartmıştı. Duygulandıran görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından küçük kahramanları büyükler ziyaret etti. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu ve Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir Yunus Emre İlkoğkuluna gitti ve minik yürekleri ziyaret etti. Büyükler minik yavruları oyuncak ve diz üstü bilgisayar ile ödüllendirdi.

 

İstanbulluların yüreklerini ağzına getiren 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından Sultangazi’de bulunan Yunus Emre İlkokulu’nda öğrenciler panik içerisinde bahçeye koşmuştu. Olan biteni ise güvenlik kamerası kayıt etmişti. Görüntülerde okulun tahliyesi sırasında Berat Yalçın ve Aleyna Revna Çelik isimli küçük yavrular sınıf arkadaşları yürüme engelli Ecrin Başkaya’yı yalnız bırakmadığı an görülüyordu. İki küçük öğrenci kollarına girdiği Ecrin’i okuldan çıkartmıştı. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından olay tüm ülkede konuşulan konu haline gelmişti.

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu ve Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir Yunus Emre İlköğretim Okuluna gitti. Büyükler minik yürekler Berat Yalçın, Aleyna Revna Çelik ve Ecrin Başkaya’yı eğitim gördükleri okulda ziyaret etti. Ziyarette Abdurrahman Dursun, çocuklara oyuncak ve diz üstü bilgisayar hediye etti.

Ziyaret sırasında Başkan Dursun, İlçe Başkanı Yiğitoğlu ve Müdür Demir minik yavruların hikâyelerini dinledi. Başkan Dursun özetle; “Türkiye’nin umudu oldular, onlar insanlığın nasıl olması gerektiği hakkında hepimize adeta ders verdiler, deprem dahi onları etkilemedi, dostluk arkadaşlık böyle bir şey işte. Gönülden kutluyorum, ailelerimize ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.” dedi. Müdür Demir de yaptığı açıklamada; “Bazen küçüklerden öğreniyoruz kimi şeyleri, bu olay tüm ülkemize örnek teşkil etmiştir, görüntüleri izlediğimde bende duygulandım, merhameti gördüm saflık ve temiz yüreklerin varlığını gördüm. Küçük çocuklarımız hepimize gerçek anlamda merhametli olmanın dersini vermiştir. Yaşam boyu bu davranışlarını değiştirmeden ilerlemelerini temenni ediyorum. Öğretmenlerimizi ve ailelerimizi ne güzel çocuklar yetiştirdiği için de tebriklerimi sunuyorum. Küçük çocuklarımıza hediye verdik ancak onların hediyeleri yüreklerinde barındırdıkları güzellik, saflık ve dostluk kavramıdır. İyi ki bu davranışı yaptılar ve hepimize örnek oldular.” açıklamasını yaptı.

 

Yürüme engeli bulunan minik Ecrin, Gazetecilerin “büyüyünce ne olmak istiyorsun?” sorusuna ise “Ben büyüdüğümde benim gibi olanlara yardım etmek için doktor olmak istiyorum.” diyerek cevap verdi.

Ziyaret Başkan Dursun, İlçe Başkanı Yiğitoğlu ve Müdür Demir’in aileler ve öğretmenler ile görüşüp, küçük kahramanlar ile hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.

 

Manşet - 01:40 A A
BENZER HABERLER