23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

MİNİK YAVRULAR KÜÇÜK DOSTLARININ GÜNÜNÜ UNUTMADI

Manşet - 6 Ekim 2019 23:00 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi Aydın Uçkan Ortaokulu ve Anaokulunda “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla biri dizi etkinlik düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tertip edilen etkinlikler kapsamında öğrenciler kendi seçtikleri hayvan figürlü maskeleri yüzlerine taktılar. Görsel şölene dönüşen etkinlikte minikler boyama kitaplarında bulanan hayvan resimlerini hep birlikte boyadılar. Minik yavruların coşkusuna Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir de ortak oldu. Demir minik yavrular ile birlikte anaokulu bahçesinde kurulu olan mini hayvanat bahçesine girdi, kümes hayvanlarını öğrenciler ile birlikte sevdi.

 

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Sultangazi’de hem miniklerin hem büyüklerin katılımı ile coşkuyla kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl Aydın Uçkan Ortaokulu ve Anaokulu’nda tertip edilen etkinlikler ile öğrenciler büyük sevinç yaşadı. Okulda görevli öğretmenler eşliğinde küçük çocuklar boyama kitaplarında ki hayvan resimlerini hep birlikte boyadı. Kendi aralarında hayvan tanıma yarışması da düzenlenen etkinliklerde öğrenciler seçtikleri hayvan figürlü maskeleri yüzlerine taktılar. Adeta görsel şölene dönüşen etkinliklerde Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Demir de küçük çocukların coşkusuna ortak oldu. Öğrenciler ile birlikte anaokulunun bahçesinde kurulu mini hayvanat bahçesine giren Müdür Demir kümes hayvanlarını minik yavrular ile birlikte sevdi.

 

Minik çocuklar Japon kâğıt katlama sanatı olarak bilinen origami hünerlerini de sergiledi. Müdür Demir ve öğretmenler de origami yapmak için minik yavrular ile birlikte masa başına geçti. Öğrencilerin ilgi odağında ise İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir vardı. Küçük çocuklar Demir’in yanından bir an olsun ayrılmadı.

 

Etkinlikler kapsamında küçük çocuklara öğretmenleri tarafından hayvan sevgisi ve davranış bilgisi konulu bilgilendirme yapıldı. Minik yavrulara hediyeler dağıtıldı ve etkinlikler toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

BİZ ÇOCUKLARIMIZA SEVGİ AŞILIYORUZ

 

Etkinlikler sonrası Müdür Demir Gazetemize yaptığı açıklamada; “Eğitim hayat boyu devam eder. Biz küçük yavrularımızın hayvanlara iyi davranmasını ve onlara dost olmasını istiyoruz. Onların vicdanlarına sesleniyoruz, merhamet duygusunu geliştirmek için bu tip etkinlikleri yıl boyu düzenliyoruz. Hayvanları sevmeyen insanları sevemez. Bunun bilincinde nesiller yetiştirmek istiyoruz. Sokak hayvanlarına iyi davranmalarını, yaz mevsiminde kapı önlerine su koymaları gerektiğini söylüyoruz. Hayvanların ağzı var dili yok. Onların sessiz bakışlarını bizler yüreklerimizde hissetmeliyiz. Yurt gelinde haberlerde görüyoruz hayvanlara eziyet ediliyor. Böyle bir durumu kabul etmek mümkün değildir. Bizim yetiştirdiğimiz nesiller asla hayvanlara eziyet etmeyecek. Onların merhamet duyguları üst seviyede olacak inancındayız. Sevgi her şeyin başıdır. Biz çocuklarımıza sevgi aşılıyoruz. Onların da buna karşılıksız bırakmadığını görüyoruz.” dedi.

 

   

Manşet - 23:00 A A
BENZER HABERLER