30° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

MİNİKLER “SAĞLIK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM AT” DEDİ!..

Manşet - 3 Ekim 2019 13:14 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri Sultangazi’de gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında Gazi Şehir Parkı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir öncülüğünde 300 öğrenci ve öğretmenler “sağlık için günde 10 bin adım at” sloganları ile yürüyüş yaptı.

 

3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında Sultangazi İlçe Milli Eğitim ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ortaklaşa “sağlık için adım at” yürüyüşü düzenledi. Etkinliğe Sultangazi’nin başarılı İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Öğretmenler, Veysel Sacıhan İmam Hatip Ortaokulu ve Atatürk Çiftliği Ortaokulu öğrencileri katılım sağladı.

 

Gazi Şehir Parkı’nda ki amfi tiyatroda sabah saatlerinde başlayan etkinlikte öğrenci ve öğretmenler 10 bin adım attı. Minik yavrular yürüyüş sırasında “sağlık için günde 10 bin adım at” sloganları attı ve dövizler taşıdı. Yürüyüş sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir öğrencilere diş macunu ve kalem çantası hediye etti.

Müdür Demir yürüyüşün ardından Gazetecilere yaptığı açıklamada; “İlçe Milli Eğitim ve İlçe Sağlık Müdürlüğümüzce Dünya Yürüyüş Günü etkinliği düzenledik. Etkinliğimize iki okulumuzdan öğretmenler ve öğrenciler katılım sağladı. Güzel bir etkinlik oldu. Gerçekten yürümek çok güzeldir. Yürüyüş deyince sadece yılda bir iki gün gelmesin aklınıza, spor olarak görelim. Her daim yürüyelim. Beni tanıyanlar bilir, aman İbrahim Hocamızla yürümeyin yorulursunuz derler. Ben günde 3-4 saate yakın yürüyorum. Bir dönem evimin olduğu Sultangazi’den görev yaptığım Eyüp’e yürüyerek gidip geliyordum. Günde 40 km yol yürüyordum. Haftada 3-4 gün 1 buçuk saat yürüyorum. Herkese bu alışkanlığı kazandıralım. Sağlıklı olmaz için mutlaka günde en az 30 dakika yürüyüş yapalım. Bu etkinliğimiz herkese örnek olsun.” dedi.

 

Manşet - 13:14 A A
BENZER HABERLER