16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

YAYA GEÇİDİ NÖBETİ FARKINDALIK YARATTI

Manşet - 2 Ekim 2019 22:54 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Ellerinde dövizler, dillerinde sloganlar, küçük çocuklar bugün büyükler ile birlikte yaya geçidi nöbetine katıldı. Türkiye genelinde 20 bin yaya geçidinde eş zamanlı nöbet tutuldu. Sultangazi’de de durum aynıydı. Öğlen saatlerinde Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde “2019 Yaya Öncelikli Trafik Yılı” etkinliği kapsamında “yaya geçidi nöbeti” vardı. Nöbete katılan Sultançiftliği İlköğretim Okulu öğrencileri “öncelik yayanın, öncelik hayatın” sloganları attı, “trafik geçidinden geçmek uygarlıktır, trafikte öncelik biz yayaların, yayaya yol ver kurallara uy…” yazılı dövizleri taşıdı. Etkinlik sırasında Kaymakam Uğur Kalkar tekerlekli sandalyeli engelli bir öğrencinin yaya geçidinden geçmesine yardımcı oldu, sürücüleri durdurup bilgilendirme yaptı.

2019 yılının Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan edilmesinden sonra bugün ülkemiz genelinde 20 bin yaya geçidinde nöbet tutuldu. Sultangazi’de etkinlikler kapsamında Kaymakam Uğur Kalkar, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Dalkılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Salman, Sultançiftliği Okul Müdürü İbrahim İpekçioğlu, öğretmenler, veliler ve çocuklar yaya geçidi nöbetine katıldı.

Etkinlik öğretmenleri eşliğinde Sultançiftliği İlköğretim Okulu’ndan çıkan ellerinde dövizler bulunan ve slogan atan onlarca minik yavrunun yaya geçidi çevresine konuşlanması ile başladı. Sultangazililerin meraklı bakışları altında devam eden etkinlikte Kaymakam Uğur Kalkar ve protokol üyeleri öğrenciler ile yaya geçidinden geçti. Bu sırada Kaymakam Kalkar tekerlekli sandalyeli engelli bir çocuğa yaya geçidinden geçerken yardım etti.

Yaklaşık 2 saat süren etkinlikte Kaymakam Kalkar Muhsin Yazıcıoğlu Caddesinden geçen sürücüleri durdurarak broşür dağıttı, bilgilendirme yaptı ve trafik kurallarına uydukları için teşekkür etti.

Etkinlik sonrası Gazetecilere açıklama yapan Kaymakam Uğur Kalkar; “Etkinliğimize katılan tüm vatandaşlarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, müdürlerimize, güvenlik güçlerimize kısacası herkese teşekkür ediyorum. Bütün ülkemizde olduğu gibi ‘2019 Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ kapsamında ‘öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganı ile başlatılan uygulamayı ilçemizde gerçekleştirdik. Sürücülerin bilinçlenmesi ve yayalara öncelik verilmesi çok önemlidir. İnşallah bu bilinci ve anlayışı ilçemizde yerleştireceğiz. Bu bilinci yerleştirmek için yaptığımız etkinliğin faydalı olduğunu düşünüyorum.” konuşmasını yaptı.

 

Manşet - 22:54 A A
BENZER HABERLER