16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

EĞİTİME YENİ BİR SOLUK; “HER OKULA BİR ATÖLYE!..”

Manşet - 1 Ekim 2019 00:41 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın vizyon projelerinden olan “Tasarım ve Beceri Atölyeleri” Sultangazi’de hayat bulmaya başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’in büyük özveri ve çabaları sayesinde İsmetpaşa İlköğretim Okulu’nda “Tasarım ve Beceri Atölyesi” görkemli açılış töreni ile hizmete açıldı, miniklerin kullanımına sunuldu. Okulda eğitim öğretim gören 2115 çocuk Salon Sporları, Ahşap ve Metal Atölyesi, Yaşam Becerileri Atölyesi, Müzik Atölyesi dahası Görsel Sanat Atölyelerinde eğitim görecek ve geleceğe hazırlanacak. İlçe Milli Eğitim Müdürü Demir açılış töreninde konuştu ve yeni atölye açılışlarını müjdeleyerek özetle şunları söyledi; “Sayın Bakanımızın çok önemsediği projeyi ilçemizde hayata geçiriyoruz. Gururluyuz ve mutluyuz. İlçemizde ikincisini açacağımız atölyemiz için büyük emekler verildi. Bu emekleri hep birlikte göreceğiz bugün. Okullarımızda ki atölye sayısını arttıracağız. Her okula bir atölye şiari ile yürüyoruz. Sayın Bakanımızın da çok önem verdiği Tasarım ve Beceri Atölyelerini bizlerde önemsiyoruz. Okullarımızda çok ciddi çalışmalar başladı. Çocuklarımızın gençlerimizin hayalleri var. Bunları gerçek kılmakta bizim faydamız olmalıdır.”.

 

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan İsmetpaşa İlköğretim Okulu’nda “Tasarım ve Beceri Atölyesi” önceki gün hizmete açıldı. Görkemli açılış törenine Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı İsmail Karcıoğlu, Milli Eğitim İl ve İlçe Şube Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ve öğrenciler katılım sağladı. Atölyeler kapsamında okulda eğitim gören 2115 çocuk Salon Sporları, Ahşap ve Metal Atölyesi, Yaşam Becerileri Atölyesi, Müzik Atölyesi dahası Görsel Sanat Atölyelerinde eğitim görecek ve geleceğe hazırlanacak.

Açılış töreninde İsmetpaşa İlkokulu Müdürü Celal Burak ilk konuşmayı yaptı. Burak konuşmasında; “ Okulumuz 1997 yılında açılmış olup 2014 yılında depreme karşı güçlendirme yapılmıştır. Okulumuzda 27 derslik bulunmaktadır. 61 öğretmen, 4 müdür yardımcısı ve 2115 öğrenci ile okulumuz büyük bir ailedir. Öğrencilerimizden 355’i yabancı uyruklu öğrencidir. Atölyelerimizin hazırlanmasında İlçe Müdürümüz İbrahim Demir ve Şube Müdürlerimizin emeği büyüktür. Atölyelerimiz öğrencilerimize yeni bir vizyon yükleyecek ve geleceklerini şekillendirecektir. Öğrencilerimizin ufuklarını açacaktır.” dedi.

MÜDÜR DEMİR MÜJDELEDİ; “YENİ ATÖLYELER AÇILACAK!..”

 

Okul Müdür Durak’tan sonra Sultangazi’nin başarılı İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir kürsüye çıktı. Müdür Demir akıcı, etkileyici ve umut dolu konuşması ile atölyeleri desteklediğini söyleyip bir de müjde verdi. Demir konuşmasında yeni atölyelerin hazırlandığını müjdeleyerek; “Bugün çok güzel bir gün hepimiz için. Gururluyuz ve mutluyuz. İlçemizde ikincisini açacağımız atölyemiz için büyük emekler verildi. Bu emekleri hep birlikte göreceğiz bugün. Okullarımızda ki atölye sayısını arttıracağız. Sayın Bakanımızın da çok önem verdiği Tasarım ve Beceri Atölyelerini bizlerde önemsiyoruz. Okullarımızda çok ciddi çalışmalar başladı. Çocuklarımızın gençlerimizin hayalleri var. Bunları gerçek kılmakta bizim faydamız olmalıdır. Bizler eğitimci olarak imkânlarımızı seferber edeceğiz. Geleceğimiz çocuklarımız sayesinde inşa edilecektir. Çocuklarımız bu salonları en güzel şekilde kullanacaktır. Okul Müdürümüz ve öğretmenlerimizi de teşekkür ediyorum.” dedi.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’da açılış töreninde konuşma yaptı ve şu ifadeleri kullandı; “Bugün burada güzel bir açılışı hep birlikte yapacağız. Atölyelerimiz bizim için de son derece önemlidir. Bir yenisini de burada açmak bizi memnun ediyor. Bilim Merkezimizde ve hizmet binalarımızda beceri atölyeleri, müzik atölyeleri, sanat atölyeleri ve teknolojinin birçok alanında atölyelerimiz bulunuyor, çocuklarımıza hizmet veriyoruz. Güzel bir iş, inşallah daha fazla okulumuzda olacaktır. Çocuklarımızı geleceğe çok iyi hazırlayacağız. Sultangazi’de eğitim her şeyin başı. Eğitim olmazsa birçok meseleyi halledemeyiz. İlçemizin de bu ve benzeri atölyelere ihtiyacımız var. Emeği geçenlere teşekkür ederim.”.

Açılışın son konuşmasını ise Kaymakam Uğur Kalkar yaptı. Kaymakam Kalkar sözlerinde eğitime verdiği destekten bahsetti ve “Tasarım ve Beceri Atölyemizin ilçemize, mahallemize ve tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun. Hedefimiz atölyelerimizi ilçemizde arttırmaktır. Bakanlığımızın bu politikasını ilçemizde en sağlıklı ve hızlı şekilde uygulamaya sokuyoruz. Özverili şekilde çalışmalar yapıldı. Güzel bir çalışmayı ortaya koydular. Eğitim bizim en öncelikli konumuz. Bir yıllık hedefimiz varsa tahıl pirinç yetiştirin, on yıllık ise ağaç yetiştirin, yüz yıllık ise insan yetiştirin derler. Bizlerde insan yetiştiriyoruz. Hedeflerimiz büyük, ülkemizi geleceğe hazırlayacağız. Çocuklarımız geleceğimizi şekillendirecektir.” söylemlerinde bulundu.

 

ATÖLYELERİ BAŞARILI BULDULAR

 

Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdele keserek atölyeleri miniklerin hizmetine açtı. Atölyeleri gezen Kaymakam Kalkar, Başkan Dursun, Müdür Demir  ve misafirler atölyeleri amaçlarına uygun düzenlendiğini için başarılı bulduklarını ifade etti. Müzik Atölyesinde küçük bir öğrenci piyano başında hünerlerini sergiledi. Küçük çocuk kendisini izleyen misafirlerden büyük alkış aldı.

 

Manşet - 00:41 A A
BENZER HABERLER