15° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

GRUP BAŞKAN VEKİLİ DEDİĞİN BÖYLE OLUR!..

Manşet - 17 Eylül 2019 23:00 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Kıymetli okurlarım bugün sizlere Fatih Siyaset Dünyası’nın yakından tanıdığı isim olan CHP Fatih Belediyesi Grup Başkan Vekili ve İBB Meclis Üyesi Kazım Akşahin’den bahsetmek istiyorum.

 

Başarıyı her zaman takdir ediyor, ayakta alkışlıyorum. Başarının aynı zamanda biz Gazeteciler tarafından yazılıp kamuoyu ile de paylaşılması gerekir ki örnek alınsın. Siyasette genç isimler kendilerine idol seçebilsinler. İşte bu mihmanda idol seçilecek isimlerden biri Fatihli Kazım Akşahin’dir.

Fatih’te yaşayan ve yine Fatih’te Sigortacılık sektöründe uğraşı sergileyen Kazım Akşahin 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde Fatih Belediye Meclisi’ne girmeyi başarmıştı. Akademisyenlik yolunda da ilerleyen Akşahin Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. Akşahin, Tez sunumlarının ardından Üniversitelerden gelen hocalık tekliflerini değerlendirecek. Geçen dönem başarıları ile göz dolduran Akşahin Fatih’in sorunlarına değinen, dertleri ile dertlenen CHP Grubuna Grup Başkan Vekilliği yapmaya başladı. Siyaset basamaklarını emin ve kararlı adımlar ile çıkan Akşahin Tecrübe ile Siyaseti harmanlamayı başarmıştı. Fatih’in sokaklarından kopmadı. Çoğu Siyasetçi yaz tatilinde günlerin gün ederken, Akşahin ilçesinden hiç ayrılmadı. 57 Mahallesi bulunan 570 sorunu olan ilçede kah bir dernek etkinliğinde boy gösterdi, kah yenileme alan projesi olan bir mahallede halkın sorunlarını dinledi. Meclis oturumlarında İktidarı Önerge bombardımanına tutan Akşahin yaz tatili sonrası dersine çalışıp gelmişti. Kaçak yapıları, alt yapı sorunlarını, trafik çilesini, turizmin sekteye uğramasını vb. konuları art arda önergeler haline getirdi. Meclis kararı ile Başkanlık makamına önergelerini havale ettirdi. Başarının sırrı tecrübe kadar çalışmaktan da geçiyormuş bunu görmüş olduk. Siyasetçi durmaz çalışır, Akşahin’de tam olarak bunu yapıyor.

Grup Başkan Vekili değil sanki Başarılı Koro Şefi

 

Akşahin Grubunu da fevkalade yönetiyor. Tıpkı bir koro şefi edası ile Grubunu ahenk içerisinde yöneten Akşahin, CHP’yi gerçek anlamda temsil ediyor. Oturumlarda yapılması gereken her ne varsa tek tek yapıyor. İtirazlar, konuşmalar hatta sataşmalar nezaketle karşılık buluyor. Grup Başkanı Meclis Oturumlarında olmasa dahi tam bir mücadele ruhu ile CHP ilke ve inkılapları çizgisinde TOKİ’ci Ak Partili Belediye Başkanı Ergün Turan’ın Fatih’te gerçekleştirmek istediği yıkımlara dur diyor.

Bu kadar mı?

 

İBB kanadında da mücadelesini sürdüren Akşahin, kimi ilçelerde havanda su döven siyasetçi taklidi yapanlara inat Gerçek Muhalefet şiarı ile yol yürüyor.

 

Neyi hak ediyor?

 

Siyasetin çalışkan, dürüst ve ilkeli ismi Kazım Akşahin CHP içerisinde üstlendiği tüm görevleri layıkıyla yapıyor. Bu bağlamda düşündüğümüzde Akşahin, CHP içerisinde geleceği parlak siyasetçi imajını karşılıyor. Akşahin mevcut mücadelesinden ödün vermeden çalışır ve çabasını sürdürür ise CHP’nin üst kademe yönetiminde de başarılı olacağına inancımız tamdır.

Özünden ve İlçesinden Hiç Kopmayan Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin

 

Düsturları, duruşu, dünya görüşü, özünden kopmamış inancı ve ahlakı ile CHP’nin genç nesillerinin örnek alması gereken isim Kazım Akşahin’den başkası olamaz. Grup içesinde diğer meclis üyeleri de var ki onlarında örnek teşkil eden davranışları vardır, bu köşeden kaleme alacağım yakın zamanda.

Tam bir inanç ile söylüyorum ki Akşahin Fatih için şanstır, Fatihlilerin Akşahin’in mücadelesine destek vermesi elzemdir. Bizlerde Kıdemli Siyaset İnsanı Akşahin’in siyasi çalışmalarını kamuoyu ile paylaşmayı sürdüreceğiz.

 

Gerçek CHP’lilik çizginizle Basına güven ve güç katıyorsunuz Sayın Akşahin. Manevi olarak bizlerin yanınızdasınız. Fatih’in sorunları ile dertlenen biz Gazeteciler sizlere şükran borçluyuz. Öyle ki geçtiğimiz günlerde Fatih’in Sosyal Tesislerinde Yerel Gazetemizin yer bulması için çaba sarf ettiğinizi duyduk bunu da takdir ile karşılıyoruz. Bravo Sayın Başkan.

Genç Siyasetçi arkadaşlar, Akşahin’i takip edin, davranışlarını gözlemleyin, özümseyin, örnek alın. Hatta Akşahin’in yanına gidip Siyasi Ders dahi alın, samimi tavsiyemizdir.

 

Yolunuz bahtınız açık olsun Sayın Akşahin. Türkiye’nin aydınlık günleri sizin gibi ilkeli siyasetçiler sayesinde yakın, esen kalın kıymetli okurlarım.

 

Manşet - 23:00 A A
BENZER HABERLER