30° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

MÜDÜR DEMİR “EFKAN ALA GERÇEKLİĞİNİ” ANLATTI!..

Manşet - 15 Eylül 2019 02:40 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

FETÖ’nün 15 Temmuz akşamı devletin silahlarını millete doğrultmasının üzerinden tam 3 yıl geçti. Kanlı gecenin ve getirdiklerinin izleri halen silinemezken, o gece kara propagandaya da sahne olmuştu. Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala için Akademisyen Erol Mütercimler “Gürcistan sınırında uçakta” iddiasında bulunmuş, ardından açıklamasını tekzip edip özür dilemişti. Ancak iş işten geçmiş kara leke Ala’ya yapışmıştı.

 

Hafızalardan çıkmayan kara propagandaya 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin sürdüğü ve 2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminin başladığı şu günlerde Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’de tepkisini dile getirdi. Sabri Ülker Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen panelde konuşan Demir; “Efkan Bey o gecenin kahramanları arasındadır, benim de hemşehrimdir, gerçekler iftira ile karartılır, kahramanlıklar kara leke ile kirletilir, kendisine sahip çıkmak zorundayım. Efkan Ala 15 Temmuz gecesi Ankara’ya ulaşmış ve darbecilere direnin talimatını vermiştir. Kendisi kahramanlık örneği göstermiştir.” dedi.

 

Sabri Ülker Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 15 Temmuz konulu panel gerçekleştirildi. Panele Daily Sabah Yazarı ve Dış Siyaset Yorumcusu Merve Şebnem Oruç konuk oldu. Düzenlenen etkinliğe öğrenciler, öğretmenler, okul müdürleri ve Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir katılım sağladı. Paneli Yerel Gazete Mensupları da takip etti. Panel İstiklal Marşı’nın okunması ve Saygı Duruşu ile başladı.

 

DEMİR EFKAN ALA’YA SAHİP ÇIKTI

 

Konuşmacı Yazar Oruç’tan önce kürsüye çıkan Müdür Demir 15 Temmuz’un kara propagandasından bahsetti, bireyin özgür olması gerektiğini vurguladı, kiralık beyinlerin değil özgür düşünen bireylerin toplumda yer almasının elzem olduğunu söyledi.

Demir konuşmasında şunları ifade etti; “15 Temmuz çok önemli bir gecedir. 15 Temmuz deyince birkaç şey geliyor aklıma. Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir liderin bir ülke için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor 15 Temmuz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletimizi duruş ve cesareti öğretmişti. Çok önemli anlarda ve günlerde Liderimizin hareketi de çok önemliydi. 15 Temmuz’un en önemli kahramanı Tayyip Beydir. Bu tartışmaya açık değildir. Bu millet büyük bir tarih yazdı o gece. Türkiye’nin her tarafından herkes sokaklara çıktı. Geçmiş dönemlerde darbeleri görmüş ve yaşamış insanlarımız ilk defa böyle müthiş bir tepki göstermiştir. Demokrasiye sahip çıkmıştır. Emniyet Teşkilatımız o gece büyük bir mücadele sergiledi. Emniyet Teşkilatımızın her ferdine çok teşekkür ediyorum. O dönemi tarih yazacaktır ilerleyen yıllarda. Buradan sizlerle de paylaşmak gereği duyuyorum, Efkan Ala Bey Sayın İçişleri Bakanımız o gece büyük fedakârlıklar yaptı. Efkan Bey büyük kahramanlık örneği gösterdi. Ben Erzurumluyum, kendisi de hemşehrimdir. Kendisine sahip çıkmak benim ve bizlerin görevidir. 15 Temmuz gecesi 22:30’da Sayın Ala Beyin uçağı Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniyor. O geceyi yaşayanlardan dinledim. Bire bir şahitleri bana anlattı. Sayın Ala Bey’in hiçbir şeyden haberi yok, ama derhal duruma müdahale ediyor. Talimatlarını tereddütsüz veriyor. Direnin diyor. Ama o dönem Erol Mütercimler diye birisi çıkıp iftira attı. Gürcistan sınırında dedi. Sonra özür diledi ama onurlu bir direnişi kirletti. Bir birey olarak bile THY rotalarından bu gerçek ortaya çıkıyor. Ama buna rağmen, o gecenin en önemli isimlerinden olan Ala Beyin hakkını yediler. Gerçekler iftira ile karartılır, kahramanlıklar kara leke ile kirletilir. Bu gerçeği görmek zorundayız. Bizim düşünen sorgulayan kitlelere ihtiyacımız var. FETÖ denen terör örgütü 1970’lerden itibaren çocuklarımızın beynini yıkadı. Onlar öyle bir metot ve yapılanma izlediler ki çocuklarımızın akıllarını adeta etkilediler. Bence Müslüman coğrafyanın en temel sorunu budur. Birey olmamız lazım. Düşünen sorgulayan insanlar olmalıyız. Bir tarikatın, vakfın, derneğin vs üyesi olabilirsiniz. Ama o gönül verdiğimiz kişilere aklımızı kiraya vermeyeceğiz. Efkan Beyi ziyaret ettiğimizde kendisi Mursi’ye hitaben “15 günde bir gerekiyorsa sandık kurun, demokrasi kültürü gelişsin, demokrasiye inansınlar.” dediğini aktardı. Ülkemizde Cumhuriyet ile birlikte demokrasi büyük bir güce kavuştu. Hukukun Adaletin çok önemli bir konumda olduğunu bilmemiz gereklidir. Demokrasi olmazsa olmazımız olmalıdır. 15 Temmuz ve yaşadıklarımızı aklınızdan çıkartmayın, ders çıkartın ve gelecekte bu günleri bir daha yaşamayalım. Bu gerçekleri her yerde her platformda anlatmayız.”.

 

YAZAR ORUÇ 15 TEMMUZ’U ANLATTI

 

Müdür Demir’in konuşması katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı. Demir’den sonra programın konuğu Daily Sabah Yazarı ve Dış Siyaset Yorumcusu Merve Şebnem Oruç sahneye çıktı ve konuşmasını yaptı. Soru cevap bölümünün de olduğu panelde Dış Politika, Suriye İç Savaşı ve 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimine dair sorular cevaplandı. Konuşmaların ardından Demir ve okul idarecileri Yazar Oruç’a çiçek takdim etti.

 

Manşet - 02:40 A A
BENZER HABERLER