16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BURASI İSVEÇ DEĞİL SULTANGAZİ!..

Manşet - 14 Eylül 2019 00:11 A A

HABER-YORUM: ENGİN BELLİ

 

Entelektüel bilgi birikimimi yükseltmek maksadı ile İsveç Stockholm’e 12 ayrı ziyaret gerçekleştirmiş ve kentte tetkik incelemelerde bulunmuştum. Turistik ziyaretlerin ötesinde ülkemize kentimize faydalı olabilecek konuları fotoğraflamıştım. Bugün İsveç’te karşılaştığım ve Sultangazi’de gururlandığım bir tablo ile iyi şeylerin olduğunu gördüm. Sultangazi Kent Ormanları’nda artık Polis Atlı Birlikleri devriye atıyor. Dilerim Turizmin kalbi Fatih’te de bu uygulama kendini gösterir.

Basına servis edilen haber metninde şöyle yazılı;

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis atlı birlikleri, Sultangazi Şehir Ormanı’nda da devriye görevine başladı. Özellikle hafta sonu yoğun kalabalığın olduğu Şehir Ormanları’nın güvenliği artık atlı polislerden sorulacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis atlı birlikleri, asayişin sağlanması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Atlı Polis Birliği’ndeki personel, temel at biniciliği ve ileri düzey binicilik eğitiminden geçiyor. Eğitim verildikten sonra belirli görev bölgelerinde bulunan Polis Atlı Birliklerinde göreve başlanıyor.

İstanbul’da bulunan polis atlı birlikleri toplumsal olaylarda ve devriye hizmetlerinde görev alıyorlar.  Özellikle Taksim Meydanı ve Sultanahmet gibi turistik yerlerin güvenliğini sağlayan atlı birliklerin, yeni adresi Sultangazi oldu.

Polis atlı birlikleri Sultangazi Şehir Ormanları olarak adlandırılan Hacı Bektaş-ı Veli ve Mimar Sinan Şehir Ormanları’nda görev yapmaya başladı. Özellikle hafta sonu yoğun kalabalığın olduğu Şehir Ormanları’nın güvenliği artık atlı polislerden sorulacak. İlk devriyelerini atan birlikler, vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

 

Manşet - 00:11 A A
BENZER HABERLER