15° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BAŞKAN DURSUN “ELİNİZİ ÇABUK TUTUN!” DEDİ

Manşet - 13 Eylül 2019 23:34 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Her yağmur yağdığında çatısı akan, su baskınlarına uğrayan adeta minik yavrular için eğitim değil çile olan Yayla Mahallesi’nde ki Hamit Süreyya Eremsel İlk ve Ortaokulu’nun ek binasının yıkılmış ve yapımını Sultangazi Belediyesi üstlenmişti. Deprem yönetmeliğine uygun, çelik konstrüksiyonlu yapılan bina tamamlandığında 1960 metrekare alan üzerinde 19 derslikten oluşacak. Tüm eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapımı devam eden okul ek binası, çok yakın bir zamanda eğitime kapılarını açacak. Yapımı devam eden eğitim yuvası inşaatını Sultangazi’nin başarılı ve dinamik Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun yerinde denetledi. Dursun yüklenici firmaya çalışmaların gerekirse gece de devam etmesini ve hızlandırılması talimatını verdi.

 

Sultangazi Belediyesi öğrencilerin daha iyi ortamda eğitim görebilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. İlçe genelinde tüm okulların çevre ve bahçe düzenleme çalışmalarını yapan Sultangazi Belediyesi, okullara açık hava spor alanları ile geleneksel oyun çizgi alanları oluşturdu. Öte yandan Sultangazi Belediyesi, ilçeye yeni okul binaları kazandırmaya devam ediyor.

 

Bunun bir örneği Yayla Mahallesi’nde ki Hamit Süreyya Eremsel İlk ve Ortaokulu oldu. Okulun ek binası yıkılıp yeniden yapılırken ana binası tadilat ile güçlendirilip yenilendi. Pırıl pırıl olan ana bina, ek binanın çok yakında tamamlanması ile eğitime kapılarını açacak.

 

İlçe Kaymakamlığın talebi üzerine riskli bina olduğu gerekçesiyle Hamit Süreyya Eremsel İlk ve Ortaokulu’nun ek binası yıkılmıştı. Her yağmur yağdığında çatısı akan, su baskınlarına uğrayan ek binanın yıkımının ardından harekete geçen Sultangazi Belediyesi, okul yapımını üstlendi.

Deprem yönetmeliğine uygun, çelik konstrüksiyonlu binanın yapımında sona geldi.  Hamit Süreyya Eremsel İlk ve Ortaokulu’nun ek binası 1.960 metrekare alan üzerinde, 19 derslikten oluşuyor. Tüm eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapımı devam eden okul ek binası, yakın bir zamanda eğitime kapılarını açacak. Sultangazi Belediyesi, Hamit Süreyya Eremsel Ortaokulu’nun da tüm ıslak zeminleri, elektrik tesisatları,  dersliklerin onarım ve okulun dış-iç boyama işlemlerini de yaparak yeni eğitim dönemine okulu hazır hali getirdi.

 

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Hamit Süreyya Eremsel İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan yüklenici firmaya çalışmaların hızlandırılması için de talimatlarını verdi. Minik yavruların çok yakın bir zamanda yüzü gülecek.

 

Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Dursun’un da okulun gerekli teknik ihtiyaçlarını hazırda beklettiği ve öğretmen görevlendirmelerini yaptığı biliniyor. İnşaat faaliyeti bittiği gün okul eğitime hazır edilecek.

 

EDİTÖRÜN NOTU: Bu konu Sultangazi Belediye Meclisi’nde gündeme gelmiş, CHP Grubu çocukların mağdur olduğunu taşımalı eğitim yapıldığını vs söylemişti. Ancak CHP Grubunun atladığı bir husus var ki 15 yıllık sorun Başkan Dursun sayesinde çözüldü. Minik yavrular su baskınlarından kurtuluyor. Bundan daha güzel bir hizmet olur mu? Biz düşündük bulamadık. Ancak biraz daha çalışmalar erken başlasaydı daha faydalı olacaktı.

 

Manşet - 23:34 A A
BENZER HABERLER