27° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

CHP FATİH’TE GENÇEL’E KAZAN KALKTI

Manşet - 28 Haziran 2019 02:38 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Anadolu’da eski bir söylemidir “Kazan Kaldırmak”. Şartlar maksatlar değişse de “İsyan Etmek” anlamını taşır. İşte tam da son bir haftada CHP Fatih İlçe Örgütü içerisinde yaşananları anlatıyor sanki bu deyiş.

 

Kıymetli okurlarım bugünkü köşe yazımı “Dostum!” olarak bildiğim tanıdığım Siyasi Kibrine yenilen, Siyasi Egolarının esiri olan, Kişisel Beklentilerini Siyasi Dostluklarının üzerinde tutan, Siyaseten İkarus Sendromuna tutulan Siyasi Bal Mumundan Kanatlı olan ancak bunun farkında dahi olmayan CHP Fatih İlçe Başkanı Gökhan Gençel’e mektup tadında kaleme almak istiyorum.

 

Siyasi Güç Sarhoşu Bay Gençel’e ayna tutmak arzusundayım, şapkasını önüne aldırıp düşünmeye sevk etmek istemekteyim, aynı zamanda Fatihlileri bilgilendirme maksadı da güdeceğim elbette. Bu satırları kaleme alırken İmamoğlu’nun mazbatasını almasını özellikle bekledim. Sürece zarar vermemek, milyonda bir bile olsa olumsuz tesir etmemek istedim.

 

İyi oku bu satırları Bay Gençel. Siyasette usta satılmaz, usta örnek alınır, alınır ki kalfa olunur Bay Gençel. Siyaset kin, öfke ve intikam alma mecrası değil, halka hizmet etme alanıdır. Siyasi hırslarına yenilen Bay Gençel, siyasetin tozlu raflarında yerini almamak için pür dikkat oku bu satırları. Seni ibret, endişe ve dikkat ile izleyerek yazıyorum bu satırları.

Hadi başlayalım!

 

23 Haziran İBB Seçimini CHP’nin lokomotif olduğu Millet İttifakı kazandı. Ancak CHP Fatih İlçe Örgütü’nde tartışmalar ayyuka çıkmaya başladı. CHP Fatih İlçe Örgütü içerisinde başlayan tartışmalar 24 Haziran sabahı itibariyle sosyal medyada “hesap sormaya” döndü.

 

Süreç nasıl oldu?

 

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi CHP Fatih İlçe ve Belediye Meclisi Grup Başkanı olan Soner Özimer partisinden Fatih Belediye Başkan Adayı olunca görevinden istifa etmişti. Özimer, kongrede delegelerin oyları ile seçilmiş 2 dönemdir İlçe Başkanlığı görevini yürütüyordu. CHP Fatih İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri istifa sonrası toplandı. Soner Özimer’in de ricası ile Özimer’in Siyasi Çırağı olan Gökhan Gençel İlçe Başkanı oldu. Görev kurulun ortak kararı olarak Gençel’e tevdi edildi. Aslında Gençel’in Belediye Meclis Üyesi olma hayali vardı. Yönetimde birlikte görev yaptığı Yavuz Nazlıgül’ün Meclis Üyesi Aday Adayı olması ile bu hayal gerçeğe dönüşemedi. İyi de oldu. Gençel İlçe Başkanlığı’nı sevdi, koştu, koşturdu, çalıştı, çabaladı. Ustası Özimer’in 31 Mart’tan zaferle çıkması için elinden geleni yaptı. CHP Örgütü içerisinde şahsına tepkiler olsa da kongreye kadar “Emaneten” aldığı İlçe Başkanlığı’nın hakkını verdi. Biz de kendisini takdir ettik her fırsatta. Emanetçi Başkan Gençel Meclis Üyesi belirlenmesi noktasında da ağırlığını ortaya koymaya, inisiyatif kullanmaya başlamıştı. Meclis Üyeleri ile görüşme ve talepleri SKM’de bizzat yürüttü.

 

Devamında ne oldu?

 

31 Mart seçimleri son buldu. İYİ Parti ve HDP ile ittifak kuramayan CHP sandıkta umduğunu bulamadı. Siyasetin Taze, İthal ve bir önceki dönemden başarısız kimi Meclis Üyeleri İl ve Genel Merkez torpili ile listelerde yerlerini aldı. Burada bir hatırlatma da yapmak gerekir ise İYİ Parti Fatih İlçe Başkanı Özcan Çeliksiz ile görüşmem oldu o süreçte. Listede 3 İYİ Partili Üye üzerinde uzlaşı sağlanması için Gençel’e teklif götürmüştüm Çeliksiz’in kabulü ile. Muhalefetin yanında olan Yerel Gazetecilik anlayışı ile bu misyonu dahi üstlenmiştim. Mamafih Gençel telefonlarıma çıkmamış, bende “size don olan bana şalvar olur” mantığı ile sadece işimi yapmaya devam etmiştim. Kıdemli Siyaset İnsanı Fazıl Uğur Soylu da liste dışı bırakılmıştı. Bu duruma da üzülmüştüm. O dönem TOKİ’ci İthal AK Partili Belediye Başkan Adayı M. Ergün Turan’a en ağır eleştirileri Gazetemden bizzat ben yaptım. Abartısız 100 sayı Gazete çıkartmış ve AK Parti’nin sandıkta hezimete uğraması için elimizden geleni ardımıza koymamıştık.

 

 

YSK Kararı ve Gençel’in İş Sorunu?

 

YSK 31 Mart İBB Seçimini iptal etti, ardından 23 Haziran için İBB Seçim takvimini açıkladı. Bu süreçte Delegelerin oyları ile seçilmeyen Yönetim Kurulu Kararı ile görev üstlenen Emanetçi Başkan Gençel’e İlçe Başkanı olarak tanıttığımız haberler üzerinde saldırı başladı. Gençel’in ekmeği ile oynamaya çalışan bir zümre haddini aşmış, Gençel görev yaptığı Bankaya şikâyet edilmişti. Bankada mobinge maruz kalan Gençel tüm gücü ile CHP’nin İstanbul zaferine odaklandı. Çünkü CHP kazanır ise Gençel de kazanacaktı! İştiraklerde işe başlayacak ya da İBB Daire Başkanlığı görevi üstlenip, ekmeğini CHP’li Belediyeden kazanma umudu yeşermişti. Beşiktaş Belediyesi’nin de kapıları zorlansa da açan olmamıştı. Gençel hem siyaset hem iş bulma derdine düşmüştü.

 

Gençel Koltuğu Çok Sevdi!

 

23 Haziran’a adım adım ilerlenirken, Fatih’te İmamoğlu rüzgarı esmeye başladı. Milletvekilleri, Genel Başkan Yardımcıları, İl Yöneticileri, Anadolu’dan gelen Belediye Başkanları İlçe Başkanı Gençel ile seçim çalışması yürütmeye başladı. Bu durumu seven, önemli adam olmayı benimseyen, koltuğu hoşuna giden Gençel bir yandan da görev yaptığı Bankada ki işini zor da olsa yürütmeyi sürdürdü. Mesai sonrası part-time siyasi faaliyet yürütüyordu. Gençel’e görevi emaneten veren İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri önceki ay Gençel’e “Sürecin tam zamanlı İlçe Başkanı kim olacak?” çerçeveli ilk başkaldırışı yaptı. Gençel çok sevdiği ve emaneten aldığı görevi bırakmak istemedi. Çünkü Gençel’in geleceği bu koltuğa bağlıydı bunu çok iyi biliyordu. İçerisinden çıkılmaz hale gelen iş aş ve ekmek problemi ağır bastı. Bu süreçte İlçe Yönetimine muhalif olan parti içi zümre ve İl Başkanlığı’nda birkaç isim Gençel’e görevi yürütmesi konusunda telkinde bulundu. Gençel kendisine koltuk armağan eden yol arkadaşlarını ihanet ile suçladı ve açıkça bayrak açtı. Sıra Gençel’e geçmiş ve artık şov zamanı gelmişti.

 

Gençel Agresif Tavırları İle Ekip Arkadaşlarını Üzüyor!

 

Yazımın çok uzadığının farkındayım, ancak aklınızda soru işareti olmaması için yazmak elzemdi. 23 Haziran Seçimi öncesi Gençel’in kararı doğrultusunda Ayla Başaraner ve Senem Türkyılmaz İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinden düşürüldü. Bunu nasıl yaptınız? Bunu Siyasi Kumpas ile yaptınız Bay Gençel. Bu kişilerin yerine getirdiğiniz Sevgi Gürünlü Er ve Fikriye Umut çok mu başarılı oldu? Bayan Er’i kim destekledi? 23 Haziran Seçimi öncesi tabiri caiz ise dere geçilirken at değiştirmek ne derece faydalı oldu? Şirket yönetmiyorsunuz, eleştiriye açık olacaksınız. Siz ekmeğiniz için koltuğu bırakmazken Senem Hanım’da ekmeği için toplantılara katılmadı. Ama siyasi çalışmasının hakkını verdi. Siz onun için yönetimde imza topladınız ancak bugün CHP İl Başkanlığı’na giden iki yönetici “biz imzamızı çekiyoruz, çünkü anlamadan imzaladık” dediler. Bunun adı Siyasi Kumpastır Bay Gençel. Yakışmıyor, siyasi serüveninizin başında bu işler uygun değil.

 

Gençel Disiplin Sopasını Çekti!

 

Örgütü bir arada tutmaktan aciz kalan Gökhan Gençel, seçim günü sandık görevlilerine yemeğin geç gelmesinden yakınan Muhtar Adayı ve Siyaset İnsanı olan Cemal Arslan’a önce Hukuk Sopası gösterdi, ardından Disipline vererek cezalandırma yolunu seçti. Disipline giden tek kişi Arslan değildi. Gençel, Veysel Çil’i de sosyal medya paylaşımlarından ötürü disipline vermekten geri durmadı.

Gençel Masaları Yumrukladı, Eski Yönetim Kurulu Üyelerini Azarladı ve Toplantıdan Kovdu!

 

Seçim sonu zafer İmamoğlu’nun zaferidir. Genel Merkezin zaferidir. Sandığa taşınan yeni seçmen sayısı ortadadır. Gençel öncülüğünde Çarşamba akşamı İlçe Başkanlığı’nda yapılan toplantıda ise işler adeta çığırından çıktı. Gazetemizin edindiği bilgilere göre Gençel sayman Cevat Bey ile konuşurken masaları yumrukladı. Yönetimden düşürülen Türkyılmaz ve Başaraner’i toplantıdan kovdu. Başaraner ağlayarak İlçe Başkanlığı’nı terk etti. Zafer Çelik’in Siyasi Kabadayı Poz Kesmeleri de dillere destan olmuş anlatıldığına göre! Tüm bu olumsuzluklar yaşanmamış gibi hakkı olmadan sıralamaya uyulmadan ana kademe yönetime giren Sevgi Gürünlü Er için pasta kesilip objektife sırıtırdı. Bu siyasi ikiyüzlülük değil de nedir? Bay Gençel Siyasi Haddini aşmadın mı sen? Madem öyle; 1 Mayıs alanında bir kadın yerel gazetecinin “Yoldaşını AKİT Gazetesine Sattın Gençel” bağırışını açıkla da herkes öğrensin bu neyin nesidir? Gençel kimi niçin satmıştır? Bizlerde öğrenelim. Farkında mısın Bay Gençel whatsapp gruplarından tek tek çıkıyor üyeler. Bu mu barışın, sevgilin kardeşliğin dili? Çok şey yazarım ama dedik ya yazımızın başında “Dost” diye sana. Elimi kolumu bu kelime bağlıyor işte. 3 gün oldu Yerel Gazeteyi arayıp faaliyetlerden haberdar dahi etmiyorsun. Bunu niçin yapıyorsun? Biz söyleyelim; ihanete uğradığını düşündüğün ustan Soner Özimer ile görüştüğümüzü sana ihanet ettiğimizi düşünüyorsun. 3 haftadır hiç görüşmemiz olmadı. İnsanları kırıyorsun, bizi de dost deyip engelliyorsun. Bu psikolojik ruh halin seni yorar, önce kırıp sonra telefon açıp özür dilemelerin doğru davranış değil. Biz dostuz acı söyleriz. Gazeteciyiz eleştiririz.

 

Sen Bizi Tanıyamamışsın Bay Gençel!

 

İBB Seçimleri için Gazetemiz ile iyi ilişkiler kuran, Fatih’in sokaklarında dağıtılan tek Yerel Gazete olduğumuz için muhalif duruşumuzdan ötürü ilçe seçim bütçesinden gazetemize reklam ilan veren, gazete satın alan Gençel’i takdir ettik. Devam etmesini de bekledik. Çünkü en ağır eleştirileri biz yapıyoruz. Bunu herkes iyi biliyor. İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun çizgisinden sapmıyor Yerel Medya’yı ayakta tutup güç veriyor Gençel dedik.

Ancak bir baktık ki ne görelim!

 

Sevimli yüzünü düşürmüş olan Gençel parti içinde “siyasi ağa” olma yolunda ilerliyor.

 

Gençel kendisine koltuk armağan eden, eski ekip arkadaşlarına adeta kin kusuyor, vurup kırıp gönülleri parçalıyor.

 

İş bulma kaygısı ile bırakmadığı koltuğa yapışan Gençel siyasi haddini aştıkça aşıyor.

 

Siyasi İcraatları ile Kibir Abidesi olan, Siyasi Egosuna yenilen, Kişisel Beklentilerini Siyasi Dostluklarının üzerinde tutan Gençel bırakın halkın gönlünde taht kurmayı mevcut hali ile örgüt içinde zülüm eden adam konuma gelmiş durumda.

 

Siyasi Tevazu nedir bilmeyen Gençel, ustası Özimer’e kazan kaldıran İmamoğlu karıncayı bile incitmeyeceksin derken o masaları yumrukluyor.

 

Bay Gençel, insanları ağarken, gönüller kırılırken pasta kesmek göz boyamaktan, siyasi ikiyüzlülükten başka nedir? Biz cevabını bulamadık.

 

Tavsiyeler ve İkarus Sendromu!

 

Bak Genç Siyasetçi Dostum (!) Gençel, biz seni tanırız, sen İkarus Sendromuna tutulmuşsun. Bal mumundan kanatların eriyince Siyaseten Yerin Dibine çakılacaksın. Bunu görmek için kâhin olmaya gerek yok. Dün ağır eleştirilerde bulunduğu bir kısım üyeler ile yağ bal sarması olmuşsun. Takdir ettik. Siyasi serüveninin sonu yakın bunu gör istiyoruz. Ekip arkadaşlarına zülüm etmeyi bırak artık. Halka hizmet etmek için kafa yor. Fatih’in sorunları ile ilgilen. Senin verdiğin veya vereceğin üç beş kuruş ilan bizi bu satırları yazmaktan alı koyar mı zannettin? Senin bir çayını içtik, bir kap yemeğini yedik diye hataları dile getirmeyeceğiz mi sandın! Sadece kamu adına işini yapmaya ada kendini. Biz öyle yapıyoruz. Şimdi sen şapkanı önüne al, bir düşün bu yazdıklarımı Dost Gençel. Bana da kızıp engel koyma whatsapptan. Dost acı söyler, senin siyasi serüvenin şelaleye sürüklenen bir kütük gibi, siyasi hayatını paramparça etmek üzeresin. Biz Gazeteci olarak bir Dostun (!) olarak uyarmak istedik.

 

Fatih kamuoyunun da İstanbul’da İktidar olan CHP içerisinde yaşananlardan haberdar olsun istedik. Bu görevimizdi, bunu da layıkıyla yaptığımıza inanıyoruz.

 

Bay Gençel, siyasi çalışmalarını takip etmeye devam edeceğiz. Kamu adına iyi yaptığın işlerde yanında olacağız, kötüler de ise karşında kaya gibi sert, özgül ağırlığımızla bir grup kadar ağır karşına dikileceğiz haberlerimiz ile.

 

Şimdi yazımızın ilk bölümü bitti. Ders çıkartırsan ne ala. Çıkartamazsan yine eleştirilere devam edeceğiz.

 

Rahatla, gülümse ve iş insanlarından aldığın sponsor para ile tekne kirala, maviliklere sür motorları hafta sonu. Dost acı söyler bunu da bir kez daha hatırlatalım sana Bay Gençel.

Türkiye’nin aydınlık günleri yakın, umudunuzu kaybetmeyin, esen kalın kıymetli okurlarım.

 

Manşet - 02:38 A A
BENZER HABERLER