15° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

CHP ÇUKUR DİZİSİNE BAYRAK AÇTI

Manşet - 12 Haziran 2019 01:18 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Türk Televizyon Dünyası’nın fenomeni Çukur Dizisi Fatih Belediye Meclisi’nde gündem oldu. CHP’li Meclis Üyeleri verdikleri yazılı önerge ile Fatih Balat’ta çekimleri süren Çukur Dizisi’nin çocuklar üzerinde kötü etki bıraktığı, suça meyil ettirdiği ve gelişimlerini kötü etkilediği gerekçesi ile Belediye Başkanı Ergün Turan’dan inceleme başlatmasını, dizinin kültürel ve sosyal etkilerini araştırmasını istedi.

 

Fatih Belediye Meclisi’nin Haziran ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Meclis 1. Başkan Vekili Faruk Gökkuş Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Zeynel Abidin Okul, CHP Grubuna Kazım Akşahin Grup Başkan Vekilliği yaptı. CHP Grubunun Hukuk İnsanı Meclis Üyesi Av. İsmail Şahin mazeret bildirip oturuma katılmadı. CHP Grubunun adeta kurumsal hafızası olan Meclis Üyeleri Mimar Coşkun Yeşilyurt ve Mehmet Maranki de oturumda hazır bulundu. Oturumda 6’sı ek gündem olmak üzere 21 gündem maddesi ilgili komisyonlara havale edildi.

OTURUM SAYISI YETERSİZ

 

Oturum başlamadan söz alan Kıdemli Siyaset İnsanı CHP Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin oturum sayısının azlığından yakındı. Akşahin haklı eleştirilerini şu söylemler ile kayda soktu; “Meclis Oturumlarımız aylık iki güne düşürüldü. Bizler CHP Grubu olarak oturum sayısını yetersiz buluyoruz. Fatih’in sorunlarını, tarihi dokusunu, imar sorunlarını, 18 ayrı Yenileme Alan Projesini incelemek için iki günlük süre yetersizdir. Oturum sayısının eski haline yükseltilmesini ayda üç oturum yapılmasını istiyoruz. Bunun kayıtlara geçmesini istiyoruz.”.

TOKİ’DEN FATİH’E TRANSFER VAR

 

Gündem dışı sözlerini sürdüren Kazım Akşahin TOKİ’den atamalar yapıldığını duymuş olacak ki “31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Belediyemizin birçok biriminde atamalar olmuştur. 5393 sayılı kanun gereği atamalar ile ilgili Meclisimizin bilgilendirmesi gerekmektedir.” dedi. Bunun üzerine Başkan Vekili Gökkuş katip üyesine “TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik Fatih Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.” bilgisini paylaştırdı.

SPOR BAŞARILARI TEBRİK EDİLDİ

 

Ak Partili Meclis Üyesi Mesut Gürsoy Karagümrük Spor Kulübü’nün 1. Lige yükselme başarısını tebrik etti ve Milli Takıma dair dileklerini iletti. Meclis 1. Başkan Vekili Gökkuş ve CHP’li Akşahin’de spor başarılarını tebrik etti.

 

CHP’DEN ÇUKUR DİZİSİNE TEPKİLİ ÖNERGE

 

Türk Televizyon Dünyası’nın fenomeni Çukur Dizisi Fatih Belediye Meclisi’nde gündem oldu. CHP’li Meclis Üyelerinin verdikleri yazılı önergede özetle şunlar yazılıydı; “İlçemizde ki bazı mekânlar televizyon dizilerine, sinema filmlerine, tiyatro gösterimlerine sahne olmaktadır. Bu iş ve eylemleri yaparken Fatih Belediyesi’nden izin almak gerekmektedir. Tüm bunların tamamı ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz açısından faydalı olmamaktadır. Çukur adında ünlü bir dizi de Balat ve civarında çekimlerini yapmaktadır. Yapımcıların reyting uğruna yaptığı bu dizi çocuklara kanun dışılığını, mafya bozuntusu olmayı, kabadayılığı özendirmekte ve çocukların gelişimini olumsuz etkilemektedir. Bunun sonucu olarak çocuklar suça karışmaktadır. Başkanlığımıza sunduğumuz fotoğraf karesinde ki çocukların tamamı okulu bırakmıştır. Bunun sonucu olarak çocuklar eğitimlerini okullarını terk etmektedir. Belediyemizden bu dizinin izni var mıdır? İlçemize söz konusu dizinin sosyal ve kültürel etkisi nedir? Bu sorularımızın yanıtlanmasını istemekteyiz.”. Fatih Balat’ta çekimleri süren Çukur Dizisi’nin çocuklar üzerinde kötü etki bıraktığı, suça meyil ettirdiği ve gelişimlerini kötü etkilediği gerekçesi ile verilen önergede Belediye Başkanı Ergün Turan’dan inceleme başlatmasını isteyen CHP’liler yine Başkan Turan’ın dizinin kültürel ve sosyal etkilerini araştırmasını istedi. CHP’lilerin önergesi oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edildi.

 

 

 

 

 

Manşet - 01:18 A A
BENZER HABERLER