26° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İMAMOĞLU’NA HEM SEVGİ HEM PROTESTO VARDI

Manşet - 26 Mayıs 2019 02:37 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

23 Haziran İBB Seçimi öncesi Esenler’de Ramazan Etkinlik Alanı’nı ziyaret eden İBB Adayı Ekrem İmamoğlu hem sevgi gösterileri hem de protesto ile karşılaştı. Kimi vatandaşlar selfie çektirmek için yarışa girişirken kimi vatandaşlar “Kahrolsun PKK” sloganları attı.

 

Muhalefet Bloğunun İBB Adayı Ekrem İmamoğlu iftardan sonra Esenler’de kurulu Ramazan Etkinlik Alanı’nı ziyaret etti. Hemşehri Derneklerinin stantlarını ziyaret etmek isteyen İmamoğlu’na vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Esenlerli vatandaşlar İmamoğlu ile fotoğraf çektirmek için âdete yarışa girdi.

Kalabalık bir grup ise İmamoğlu’nu protesto etti. Bozkurt işareti yapan vatandaşlar İstiklal Marşı okuyup tekbir getirdi. “Kahrolsun PKK” ve “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları atan grup uzun süre yatıştırılamadı. Çevik Kuvvet Polislerinin araya girmesi ile izdihama dönüşen sevgi ve protesto gösterileri birbirlerinden ayrıldı ve olası tartışmaların önüne geçildi.

Yüksek bir yere çıkıp seyyar megafon ile vatandaşlara seslenen İmamoğlu özetle “16 Milyonun iradesi ile karşınızdayım, sizin Belediye Başkanınızım.” diyerek konuşma gerçekleştirdi. İmamoğlu kısa süren konuşmasının ardından yoğun güvenlik önlemleri altında etkinlik alanından ayrıldı.

Manşet - 02:37 A A
BENZER HABERLER