13° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

MUTLU FATİH İÇİN YOLA ÇIKTIK

Genel - 29 Ocak 2019 14:05 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Türkiye yüzünü Mahalli İdareler Seçimlerine döndü. Fatih Yerel Siyaset Dünyası da şu günlerde hiç olmadığı kadar hareketli günler yaşıyor. Önceki günü CHP Genel Merkezi Millet İttifak’ı çatısı altında seçime gidilmesini kararlaştırmıştı. CHP ve Millet İttifak’ının Fatih Belediye Başkan Adayı Soner Özimer olarak açıklandı. Bu karar muhalefet cephesinde heyecanın doruğa ulaşmasına sebep oldu. Ak Parti’nin iktidarı kaybetme korkusu yaşadığı Fatih’te yüzlerce kişi Belediye Başkan Adayı Soner Özimer’in Adaylığını açıkladığı toplantıda buluştu. Alkışlar arasında toplantının yapıldığı salona giren Aday Özimer kalabalığa seslerdi ve “Mutlu Fatih’i birlikte inşa edeceğiz. Sorun yumağına dönmüş ilçemizin her ferdine dokunacağız. Halkımızın soruları ile dertleneceğiz. İlçemizin sakinlerinin yüzünü güldürmek için, Halkçı Belediyeciliği Fatihlilere yaşatmak için kararlı irademiz ile çalışmalara başlıyoruz. Fatih’i kazanacağız, Fatih’i Fatihliler yönetecek. İthal Aday değiliz. Fatih için mücadele edeceğiz. Fatih’i eski mütevazı samimi haline geri döndüreceğiz. Fatih Belediyesini kazanmak bizim için zor değil. Fatih’i almaya hazırız. Siz inanıyorsanız biz de inanıyoruz. Fatih’i Kazanacağız.” dedi. Özimer’in konuşması uzun süre katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

 

Fatih Yerel Siyaset Dünyası, CHP ve Millet İttifak’ının Belediye Başkanı Adayı Soner Özimer olarak açıklanması ile hareketlenmeye başladı. CHP’li Kıdemli Siyaset İnsanı Aday Özimer, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde Adaylığının ilanı için Fatihliler ile buluştu. Büyük buluşmaya CHP Fatih İlçe Başkanı Gökhan Gençel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İYİ Parti Fatih İlçe Başkanı Özcan Çeliksiz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Aday Adayları, CHP Mahalle Başkanları, Mahalle Muhtarları, STK ve Dernek Başkanları, Parti Mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programı Fatih’in Gerçek Gazetecileri olan bizler de takip ettik.

 

ENERJİMİZİ SEÇİM SATHI MAİLİNE VERECEĞİZ

 

Aday tanıtım programında CHP Fatih İlçe Başkanı Gökhan Gençel kürsüden davetlilere seslendi. Gençel konuşmasında şunları söyledi; “Bugün burada 1 Nisan sabahına kadar sürecek büyük bir çalışma temposunun ilk adımını atıyoruz. Biliyoruz ki ilçemizde ki tüm vatandaşlarımıza tek tek dokunmalıyız. Biz bu seçimi kazanacağız. Herkesin 1 Nisan sabahına kadar tüm enerjisini seçim çalışmalarına vermesini istiyorum. Seçim boyunca sandıkları kimse terk etmemelidir. Her sandık ve güvenliği bizim için önem arz eder. Sandıklarda görev alacak herkesi eğitimimize davet ediyoruz. Çok heyecanlı bir gece, ilk defa bu salonu bu kadar dolu görüyorum. Düne kadar yaşadığımız stresli sürecin kahramanı siz örgüt mensuplarımız oldu. Fatih Örgütü’nün makûs kaderini hep birlikte yendik, kendi içerimizden gelen isim Belediye Başkan Adayımız olarak aramızdı.”.

 

AKP’YE KIRMIZI KART GÖSTERECEĞİZ

 

CHP ve Millet İttifak’ının Fatih Belediye Başkan Adayı Soner Özimer, CHP Fatih İlçe Başkanı Gençel’in konuşmasından sonra sahneye çıktı ve Adaylığına dair konuşma gerçekleştirdi. Aday Özimer kah iktidara çattı, kah projelerinden bahsetti. Özimer, konuşmasında Fatih’i kazanacak iradeye sahip olduğunu sık sık vurguladı.

 

Fatih’in Yiğit Evladı Soner Özimer’in katılımcıların can kulağı ile dinlediği konuşması şu şekilde teşekkül etti:

 

MART’IN SONU BAHAR

 

Çok bekledik, çok umut ettik ancak Mart’ın sonu bahar olacak. Huzurunuzda CHP ve Millet İttifak’ının Fatih Belediye Başkan Adayı olarak bulunuyorum. Örgütümüzün karşısındayım, Fatihliler katılım sağlamış herkese çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız. 2004 yılında aktif siyasete başladım, o zaman asıl olan mutfaktakiler ben sadece garsonum demiştim. Ama sizler olmazsanız biz iktidar olamayız. Bu salonu böyle coşkulu pek görmedim. Şu an mutlu oldum.

 

AKP’NİN ADAYI TOKİCİ VE İTHAL ADAYDIR

 

2004 yılında Sulukule’de vatandaş satışlar yaparken dedik ki bunu yapmayın burası değerli. Ancak çöküntü alanı haline getirdiler. Roman vatandaşların elinden o alanı çok düşük bir fiyata aldılar. Sulukule’de şu an ruhsuz yapılar yükseldi. Çoğunluğunda da Suriyeli Mülteciler yaşıyor. Orayı yapan firma TOKİ. Peki, TOKİ deyince ne geliyor akıllara biliyor musunuz? Şu an Ak Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan geliyor çünkü TOKİ Eski Genel Müdürüydü kendisi.

 

BU İKTİDAR SİZLERİ EVİNİZDEN YURDUNUZDAN EDECEK

 

Süleymaniye, Yenikapı, Fener-Balat, Yedikule ve Sultanahmet Projesi gibi 18 Yenileme Alan Projesi var. Yavaş yavaş bu projeler hayata geçecek. Sizi evlerinizden yurtlarınızdan edecekler. Evlerimiz bu dönüşümlerde 5 kata düşecek. Fatih Halkının son şansıdır, bir kez olsun şunlara dur diyelim. Yerel Yönetim seçimidir bu. AKP’ye kırmızı kart göstermek zorundayız.

HER MAHALLEYE KREŞ AÇACAĞIZ

 

Fatihliyiz ve birçok projemiz var. Bizler 2004 yılında göreve geldiğimizde Fatih’te 2 çocuk kreşi vardı. Şimdi bu sayıların artması gerekirken sonuç sıfır oldu. Mevcutları da kapattılar. Çünkü kadının yeri evidir diyorlar. Kadın çalışmalıdır, sosyal hayatın içinde yer almalıdır. Kadınlarımız her yerde olmak zorundadır. Bu zaferi kadınlarımız ile kazanacağız. Her mahalleye bir çocuk kreşi yapacağız.

FATİHLİLERİN YÜZÜ TURİZM İLE GÜLECEK

 

Turizm alanlarını canlandıracağız. Kariye Müzesi çevresinde ev pansiyonculuğunu ve butik otelciliği teşvik edeceğiz. Belki Fatih’te petrol yok ancak Elmas Madeni kadar kıymetli Turizmimiz var. Turizmi patlatmamız lazım. Turizm için işletmelerin işini kolaylaştırıp teşvik noktasında neler yapabiliriz hep birlikte karar verip Turizmcilerin yüzünü güldüreceğiz. 8500 yıllık geçmişe sahip Fatih’te açık hava müzesi gibiyiz. Kimi zaman sarnıcı yıkıyorlar, Avrupa’da böyle değil. Turizm bizim olmazsa olmazımızdır. Fatih Halkı kazanacak ve zenginleşecek.

 

OTOPARK SORUNUNU ÇÖZECEK İRADE BİZDE VAR

 

İlçemizin Otopark Sorunu var. Çözdük diyorlar ama halkımızı kandırıyorlar. İnsanlar evinin önünde aracını park edecek yer yok. İstanbul’un otopark sorunu İBB Adayımız Ekrem Bey ile çözülecek. Biz de Fatih’in otopark sorununu çözeceğiz. CHP’nin en önemli olgusu emektir. Belediye çalışanlarımız bize güvensinler. Biz onların hakkını koruyacağız. 2200 TL en düşük maaş ile geleceğiz iktidara.

 

MİLLET İTTİFAK’I FATİH İÇİN ÇÖZÜM ÜRETECEK

 

Projelerimiz saymakla bitmez. 57 Mahallemizde Mutlu Fatih’i inşa edeceğiz. 2004 yılından beri iktidar arzusu ile yanıp tutuşuyoruz. Biz Belediye Başkanımızı kendi içerisinden çıkartacağız dedik. Ben Fatihliyim ve Fatihlilerin oyuna talibim. Ama her Fatihli, Fatihi yönetmek için Aday olabilirdi. Genel Merkezimiz bizden yana tavır aldı. Millet İttifakının Adayı olarak karşınızdayım.

 

FATİHLİLERE SİZLERİN SAYESİNDE DOKUNACAĞIZ

 

CHP Adayların çok geç açıklıyor. Doğru ancak bu zaman kaybını telafi edeceğiz. Arkadaşlarımız ile bir hesap yaptık. 220 bin seçmene dokunmamız gerekiyor. 24 saat üzerinden hiç uyamadan çalışsak daha 36 saniyede bir kişinin elini sıkmamız gerekiyor. O zaman ne yapacağız, sizler ile başaracağız. Mahalle Başkanlarımız ile başaracağız. Sokak ve Apartman Başkanları dahi oluşturacağız. CHP iktidar yüzü görmeden çalışıyor. Sandıklarımız dahi boş kalmıyor. Atatürk sevgisini yüreğinde barındıranlar ile başaracağız bu zaferi.

 

YEREL MEDYA’YA TEŞEKKÜR EDERİM

 

Yerel Medya Mensuplarına da teşekkür ederim. Bizleri yalnız bırakmadılar. A Haber gibi algı operasyonunun parçası olmadılar. Doğrudan yana oldular. Teşekkür ederim Basın Mensuplarımıza. Bu ülkede açlıktan ölen çocuklar var iken onlar Fatih’te gerçekleri yazmaya çalıştılar, çalışıyorlar.

 

HAKSIZLIKLARA KARŞI MÜCADELE VERECEĞİZ

 

Bizim hiç kimse ile sorunumuz yok. Bizim AKP ile kişisel sorunumuz yok. Bizim onların zihniyeti ile sorunumuz var. Hızlı gitmek istiyorsan yalnız git. Ama hedefe ulaşmak için hep birlikte gitmek lazım. Biz hep birlikte herkese dokunarak Fatih Belediyesi’ni kazanacağız. Bizle beraber olmak isteyen kim varsa birlikte yürüyeceğiz. Burada İYİ Parti ile de seçim sathı mailinde olacağız. Burada haksızlığa karşı mücadele etmek isteyen kim varsa onlarla yürüyeceğiz. Verdiğimiz her sözü tutacağız.

 

MECLİS ÜYELERİMİZİ HEP BİRLİKTE SEÇECEĞİZ

 

Meclis Üyesi Adaylarımızı da hep birlikte belirleyeceğiz. 21. Sırada ben olacağım. İnanıyorum ki Fatih Belediyesi’ni almak için hep beraber mücadele edeceğiz. Temayül yapılabilirdi ancak zaman yetişmedi. Bugün örgüt toplantısı da yapacağız ve Meclis Üyesi Adaylarımız kendini tanıtacak.

 

SPOR KULÜPLERİMİZİN YÜZÜ GÜLECEK

 

TURGEV’e kıyak yaptılar. İnsanları ayrıştırdılar. Bizim iktidarımızda ötekileştirme olmayacak. Bizim için iyi ve kötü ayrımı olacak. İyi insanlarla yol yürüyeceğiz. Fatih Halkının mutluluğu, çocuklarımızın geleceği önemlidir. Spor Kulüplerimiz ihmal ediliyor. Spor Kulüplerimizin de yüzü gülecek. Projelerimiz hazır. Kararlı iradeye de sahibiz. 3 tarafımız denizlerle çevreli ama su sporlarımız bitti.

SORUN YUMAĞINI BİZ ÇÖZERİZ

 

İmar sorunları ile boğuşan bir Fatih arzumuz yok. Yabancılar, kaçak göçmenler, tabela sorunları, yeşil alanlarımızın yetersizliği ile mücadele edeceğiz. İlçemizi mutlu kılacağız. Muhalefet Grubu olarak Yerel Parlamentoda mücadelemizi verdik. Her mahallemizde sorunlar için toplantılar gerçekleştirip sorunları çözeceğiz.

 

ATATÜRK BÜSTÜ İNŞA EDECEĞİZ

 

İlçemize çok güzel bir Atatürk Büstü de dikeceğiz ve törenlerimizi Atamızın huzurunda gerçekleştireceğiz. 15 yıldır Sarayburnu’nda ki Atatürk Büstü Anıtını açtırmak için mücadele ettik. Ama sonunda başardık.

FATİH DEPREME HAZIR DEĞİL

 

Afişlerimiz pankartlarımızı kesiyorlar. Ama kendi afişleri pankartları halen asılıdır. Müdahale etmiyorlar. Adaylarını Fatihliler tanımıyor. 1999 yılından bu yana Deprem ile ilgili hiçbir şey yapılmıyor. Bunlar ile ilgili de çalışmalar yürüteceğiz. Kentsel Dönüşümü, Yerinde Dönüşüm ile yapacağız. Şirketler ile değil halkımız ile yapacağız.

 

MUHTARLARIMIZ OLMAZSA OLMAZIMIZDIR

 

Muhtarlarımız bizim için önemli. Yerel Temsiliyette onların kararları bizim için çok önemli olacaktır. 250 TL yardım yapıyorlar. Biz utanıyoruz söylemeye. Bu yardımlar ayni ve nakdi olarak güçlenecektir.

 

İTHAL DEĞİLİM, FATİH’İN ÖZ EVLADIYIM

 

İthal Aday değilim Fatih’in kendi öz evladıyım. İçinizden biriyim. Fatih için mücadele edeceğiz. Fatih’i eski mütevazı haline geri döndüreceğiz. Fatih Belediyesini kazanmak bizim için zor değil. Fatih’i almaya hazırız. Siz inanıyorsanız biz de inanıyoruz. Fatih’i Kazanacağız. Halkçı Belediyeciliği ilçemize kazandıracağız.

 

 

Genel - 14:05 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  SULTANGAZİ’YE NE FAYDAN VAR SİYASETÇİ HAMZAOĞLU?
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Siyaset her kişinin uğraşısı olamaz. Hele bir de piyangodan Meclis Üyesi olanların, ilçesi yararına zerre faydası bulunmayanların, siyasette havanda su dövenlerin, siyaseten dön babam dön olanların, boş keseden sorumluluk sahibi olmayınca bol bol sallayanların uğraşısı hiç olamaz.   Kıymetli Okurlarım size Siyasette Oportünist olan ve Makyavelizm sevdalısı İYİ Partili olduğu […]
 • 02
  SİZ NE GÜZEL YÜREKLERSİNİZ!
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Sosyal medya sayfalarında akşam saatlerinde gezinirken bir gönderi dikkatimi çekti. Sultangazi Ağrılılar Derneği‘nin bir paylaşımıydı. “Paylaşmaya ve Kardeşliğe Davet” başlığını yazmışlardı. Her biri birbirinden kıymetli isimler kolilerin başında örnek teşkil etsin diye fotoğraf çektirmişlerdi.   Peki neydi bu koliler? Nereye dahası kime kimlere gidiyordu?   Meraklandım ve araştırdım. Evet, tahmin […]
 • 03
  KORNA ÇALMAKLA TRAFİK AÇILMAZ!
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Sultangazi değişiyor, gelişiyor ve trafik yoğunluğu da artan nüfusla birlikte problem haline geliyor. Bununla birlikte şehir içi trafik sorununun arttığı Sultangazi’de korna ve klakson çalarak trafiği açacaklarını düşünen kültür seviyesi düşük kimi sürücüler gürültü kirliliğine neden oluyor.   Buna minibüslerin yolcu kapmada kullandığı ritmik kornalar da eklenince trafik çekilmez hale […]
 • 04
  MİLLİ EĞİTİM TAM KADRO AK PARTİ’DE!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi’ye ikinci kez görevlendirme yazısı ile gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi ve Şube Müdürleri ilk ziyaretlerini Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu’na yaptı. Tam kadro Ak Parti İlçe Binasına giden Milli Eğitim Camiası Neferlerini Başkan Yiğitoğlu makamında keyifle ağırladı. Yiğitoğlu ziyaretten oldukça memnun kalırken Milli Eğitim Müdürü Sünnetçi’nin […]
 • 05
  BİR ÇINARI SONSUZLUĞA UĞURLADIK!
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Ölümler sessizdir… Ölümler soğuktur… Ölümler ayrılıktır… Ölümler anidir…   İstanbul Sultangazi’nin ve Siirt Tatvan’ın tanınmış ve saygın isimlerinden olan Silokan Aşiretinin Önderlerinden Hacı Mehmet Yürek’i kara kışta sonsuzluğa uğurladık. Bir süredir hastanede yaşam savaşı veriyordu İslam Âlimi Hacı Amcamız ve bu mücadelesini kaybetti.   Çok Üzüldük…   Kara kışta alınabilecek […]