10° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

GÜZEL İNSANLARDAN KUTLU GÜNDE MUTLULUK HEDİYESİ

Genel - 11 Ocak 2019 23:13 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Gazetecilik Zor Meslektir…

 

Biz Fikir İşçileri yıpranarak mesleğimizi ifa ederiz. Kimi zaman bir yangında, kimi zaman adi bir vakada kimi zaman ise yerel parlamentoda kendimizi buluruz. Sabah evden çıkarken nereye ve hangi olaya gideceğimiz belirsizdir.

 

Mesai Mefhumu Gözetmeyiz…

 

Gazetecilik ruhunda muhalif olmayı, eleştirmeyi gerektirir. Halka ulaşan hizmetin kalitesini yükseltmek yerel yönetimleri eleştirmekten geçer. Gazetecilik iyi yapılan işe ise bunu doğru yaptılar demektir. Kamu yararı gözeterek olayları duyurmak haberlerin ahlaki, vicdani ve hukuksal sorumluluğunu taşımakta ayrı bir meziyet ister. Bir vakayı haber yaparken birçok noktaya dikkat etmek ise uzmanlık ve tecrübe ile mümkündür. Gazeteciler öyle sabah işe gidip akşam belirli bir saatte eve geri dönmezler. Gece yarısı çalan telefon bizi bir serüvene sürükleyebilir.

 

Gazetecilik Yürekli Olmayı Gerektirir…

 

Gazetecilik korkmadan, kimseye yandaş olmadan, tarafsız olarak olayları vatandaşa duyurmayı gerektirir. 212 Basın Kanunundan aldığımız yetki ile görevimizi yaparken ucunun kime dokunacağını hesap etmeden doğruya erişmeye çalışırız. Mesleğimizin ana şiarı ise Korkusuz olmaktır. İşte bu sebeptendir ki Gazeteci olmayı her kişilik kaldırmaz.

AK PARTİ GRUBU KENDİLERİNE YAKIŞANI YAPTI

 

Hoşgörü ile temeli atılan, cesaret ile harmanlanan, tarafsızlık ile bağdaşan mesleğimizin kutlu günü “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” bu yılda geçen yıllar olduğu gibi coşkuyla kutladık.

 

İstanbul Fatih ilçesinin yerelde tek yazılı basın kuruluşu olarak bugün Fatih Belediye Meclisi’nde tebrikleri kabul ettik. 18 yıldır mesleğimi ifa ederken bu kutlu günde her yıl ayrı bir mutluluk yaşıyorum.

Bu yıl ki mutluluğumu Fatih Belediye Meclisi’nde yaşadım.

 

Fatih Belediyesi Ak Parti Meclis Grubu Üyeleri Gazetemizi ve şahsımı onura ettiler. Meclis Oturumunda Ak Parti Grup Başkan Vekili Yahya Atıcı gündem dışı söz alarak kutlu günümüzü şu sözler ile tebrik etti; “Gazetecilerimizin anlamlı gününü tebrik ederiz. Gazeteciler bizler için önemlidir. Haber kaynaklarımızdır. Objektif olmaları, tarafsız olmaları, halkımızı bilgilendirmeleri bizler için önemlidir. Görevlerini hakkı ile yapan taraf olmadan halkı doğru bilgilendiren Gazetecilerimizin bu gününü tebrik ederim.”. Atıcı’dan sonra konuşan Meclis 1. Başkan Vekili Av. Adnan Şenocak’ta günümüzü unutmadı ve tebriklerini sundu.

BAŞKAN SUVER’İN TEBRİĞİNİ İLETTİLER HEDİYESİNİ TAKDİM ETTİLER

 

Kutlamalar Meclis Salonu ile sınırlı kalmadı. Meclis Oturumu sonunda Ak Parti Grubu’nda ağırlandık. Gazetemizden ve Gazeteciliğimizden övgü dolu sözler ile bahseden Tecrübeli Siyaset İnsanları Ak Partili Meclis Üyeleri mutluluğumuza mutluluk kattı.

 

Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver ve Ak Parti Grubunu temsilen Kıdemli Siyaset İnsanı Grup Başkan Vekili Yahya Atıcı şahsıma çiçek sundu. Başkan Suver’in armağanı olan “Ayasofya Camii” maketini de takdim etti.

 

Çiçek ve hediye takdimi sonrası Ak Parti Grup Başkan Vekilimiz Yahya Atıcı, Meclis Üyelerimiz Hediye Aray, Cahide Ahmetoğlu, Fatma Yavuz, Ayşe Vızvız Yardım, Gökhan Ceyhan, Rıza Çakmak, Serkan Kebapçı ve Meclis 1. Başkan Vekili Av. Adnan Şenocak’ın tebriklerini kabul ettim.

Mutlu oldum, Gurur Duydum…

 

Dillerinden Özgür Basını düşürmeyen, söz konusu Nazlı Ilıcak, Can Dündar, Altan Kardeşler gibi Vatana İhanet ile yargılanan isimler olunca bir anda aslan kesilen Sözde Basın Sevicilerinin aksine Ak Parti Fatih Belediyesi Meclis Grubu ve Başkan Hasan Suver nazik davranışı ile gönlümüzde taht kurmayı başardı. İlçelerinin Yerel Basınına değer verdiklerini gösterdiler. Birkaç kelam kuru söz ile değil gönülle inanç ile Gazetecilerin destekçisi olduklarını açıkça beyan ettiler.

 

Fatih Belediyesi Ak Parti Meclis Grubu Üyelerine ve Başkan Hasan Suver’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Bizlere sürpriz yaparak onura eden Başkan Suver’i ve her bir Ak Partili Meclis Üyemizi saygı, sevgi, hürmet ve muhabbet ile selamlarım.

 

Hasan Suver 

Fatih Belediye Başkanı

Genel - 23:13 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  MİLLİ EĞİTİM TAM KADRO AK PARTİ’DE!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi’ye ikinci kez görevlendirme yazısı ile gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi ve Şube Müdürleri ilk ziyaretlerini Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu’na yaptı. Tam kadro Ak Parti İlçe Binasına giden Milli Eğitim Camiası Neferlerini Başkan Yiğitoğlu makamında keyifle ağırladı. Yiğitoğlu ziyaretten oldukça memnun kalırken Milli Eğitim Müdürü Sünnetçi’nin […]
 • 02
  BİR ÇINARI SONSUZLUĞA UĞURLADIK!
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Ölümler sessizdir… Ölümler soğuktur… Ölümler ayrılıktır… Ölümler anidir…   İstanbul Sultangazi’nin ve Siirt Tatvan’ın tanınmış ve saygın isimlerinden olan Silokan Aşiretinin Önderlerinden Hacı Mehmet Yürek’i kara kışta sonsuzluğa uğurladık. Bir süredir hastanede yaşam savaşı veriyordu İslam Âlimi Hacı Amcamız ve bu mücadelesini kaybetti.   Çok Üzüldük…   Kara kışta alınabilecek […]
 • 03
  YASAK BİTTİ KAR ÇİLEYE DÖNDÜ!
  HABER-YORUM: ENGİN BELLİ   Hafta sonu kapılarının önüne çıkıp çocukları ile kartopu savaşı yapan aileler, kardan adam yapan büyükler ve sosyal medyaları için fotoğraf çeken İstanbullular yasakların bitip mesainin başladığı ilk gün acı gerçek ile karşılaştı. İstanbullular hep bir ağızdan “İstanbul’u Kardan Adamlar mı yönetiyor?” sorusunu kendilerine sordu!   İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı […]
 • 04
  BAŞKAN TURAN’DAN İŞÇİLERE MORAL DESTEĞİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Kar yağışının İstanbul’u etkisi altına aldığı şu günlerde Fatih’in sokaklarında canla başla çalışan Fatih Belediyesi’ne bağlı karla mücadele ekiplerine moral desteği Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’dan geldi. Sokaklarda Fatihlilerin hizmetinde karla mücadele eden ekipleri ziyaret eden Başkan Turan işçilere moral desteği verdi. Kar yağışının etkisini en az hissettirdiği denize yakın […]
 • 05
  SULTANGAZİ KAR SINAVINDA BAŞARILI OLDU!
  HABER: ENGİN BELLİ   Karın yoğun olarak yağdığı ilçelerin başında gelen Sultangazi’de hayat olumsuz etkilenmedi. Gerek iş makineleri ile küreme yapan, tuzlama gerçekleştiren ve karla mücadele timleri ile sokaklarda çalışma yürüten, gerek sokak hayvanlarına mama dağıtan ve yardıma muhtaç insanlara el uzatan Sultangazi Belediyesi kar sınavında başarılı oldu. Karın çile değil keyif olduğu ilçe Sultangazi’de […]