29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

ÖLÜMLER OLDU ÜST GEÇİT YAPIN

Güncel Haberler - 7 Kasım 2018 14:26 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Meclis Grubu vatandaşın sorunlarını Meclis gündemine taşımaya devam ediyor. CHP Grup Başkan Vekili Sait Coşkunoğlu Gazi Mahallesi Gazi-Cebeci Caddesi üzerinde ölümlü trafik kazaları yaşandığı için yaya üst geçidi yapılmasını istedi. Coşkunoğlu, ayrıca 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla gerçekleştirdiği konuşmasında, önceki hafta ataması yapılmayan ve başka bir işte bulamayan bir öğretmenin Gazi Kent Ormanı’nda intihar etmesini gündeme taşıdı.

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan oturumları başladı. Meclise 1. Başkan Vekili Av. Hacı Orhan Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Mustafa Demir, CHP Grubuna Sait Coşkunoğlu Grup Başkan Vekilliği yaptı. Oturumu CHP İlçe ve Grup Başkanı Murat Poyraz takip etti. Ak Parti İlçe ve Grup Başkanı Abdurrahman Dursun kendi grubunda toplantı yaptıktan sonra oturuma katılmadan belediyeden ayrıldı. HDP’li Ali Yurt oturuma katılmadı. Oturumda 4 gündem maddesi üyelerin oyları ile ilgili komisyonlara havale edildi.

 

24 KASIM YAKLAŞIYOR AMA İŞSİZ ÖĞRETMEN GENÇ İNTİHAR ETTİ

 

Coşkunoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlandığı 10 Kasım gününün yıldönümü dolayısıyla konuşma gerçekleştirdi ve Atatürk’ü, silah arkadaşlarını andı. Sözlerine devam eden Coşkunoğlu 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla da konuşma gerçekleştirdi. Tecrübeli Siyaset İnsanı Coşkunoğlu konuşmasında şöyle dedi: “bugün ülkemizde öğretmenler itilip kakılıyor, müfredat her yıl değişiyor, öğretmenlerimizin ciddiyetle dikkate alınmadığı bir ortam vardır ve işsizlik oranı yükselmektedir. Ekim Ayında 32 yaşında ataması yapılmayan bir öğretmen kardeşimiz Gazi Kent Ormanı’nda intihar ederek hayatına son verdi. Sosyal Medya Sayfasına bıraktığı notla bunu öğrendik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz.”.

 

CHP’li Coşkunoğlu’ndan sonra söz alan Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Demir konuşmasında; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını ile ilgili tebrik etti, 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümünü andı ve 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

 

YAYA ÜST GEÇİDİ YAPIN

 

CHP Grup Başkan Vekili Coşkunoğlu sözlü önerge vererek Gazi Mahallesi Gazi-Cebeci Cadddesi üzerine yaya üst geçidi yapılmasını istedi. Coşkunoğlu: “Sinop Burnu’nun Gazi Mahallesi’ne geçiş olan noktada, ilköğretime giden öğrencilerimiz var. Vatandaşlarımız da mahalle merkezine alışveriş vs işleri için geçmek durumunda kalıyor. Caddeyi geçerken ölümlü trafik kazalar gerçekleşiyor. O bölgeye yaya üst geçidi yapılmasını istiyoruz.” dedi. Teklife sıcak bakan Ak Partili Demir de; “Ana arter olduğu için Büyükşehir Belediyesi bakacak konuya. Yaya çizgisi ya da üst geçit yapılabilir.” cevabını verdi.

 

YAYLA’YA MOBESE GELECEK

 

Ak Partili Demir, Yayla Mahallesi’ne vatandaşın huzuru ve suçla mücadele için MOBESE kamerası yapılması teklifinde bulundu. CHP’lilerin de desteği ile teklif oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edildi.

 

Güncel Haberler - 14:26 A A
BENZER HABERLER