29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SULTANGAZİ’LİLER ATASINA KOŞTU

Güncel Haberler - 30 Ekim 2018 23:06 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük armağanı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 95. Yıl dönümünde Sultangazi’de coşkuyla kutladı.

 

Kutlamalar 28 Ekim’de başladı. Kaymakam Uğur Kalkar himayesinde gerçekleşen Resmi Törenlerde Hükümet Konağı bahçesinde ki Atatürk Büstüne çelenk bırakıldı. Ata’nın büstü önüne sırasıyla Kaymakam Uğur Kalkar, Garnizon Komutanı Bakım Binbaşı Bülent Bağcı ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay çelenk bıraktı. Saygı durusu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden Resmi Törende iki küçük ilköğretim okulu öğrencisi şiirler okuyarak Atasını andı. CHP Resmi Törenlerin ardından alternatif çelenk koyma merasimi düzenledi. Çelengi Atamızın büstüne İlçe Başkanı Murat Poyraz bıraktı.

 

Törenler 29 Ekim’de de devam etti. Kaymakam Uğur Kalkar sabah 09:30’da makamında tebrikleri kabul etti. Ardından ilçede ki okulda minikler gösteriler sergiledi. Öğlen saatlerinde ise Belediye Başkanı Cahit Altunay 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şerefine protokol yemeği verdi. Yemekte Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Kaymakam Uğur Kalkar konuşma gerçekleştirdi.

 

RESMİ TÖRENDE BAŞKANDAN NE TALEP EDİLDİ?

 

CHP İlçe Başkan Yardımcısı Canan Yıldırım Resmi Törenler sona erip CHP’nin alternatif törenleri başlayacak iken Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı kenarı çekip özel görüşme yaptı. Gazetecilerin dikkatlerinden kaçmayan özel görüşme alternatif tören başlayana kadar devam etti. CHP’li Yıldırım Belediye Başkanı Altunay’dan geçtiğimiz aylarda çocuğu ise yüzme havuzu kurs talebi ve evinin önüne hatalı park yapan araçlar için beton bariyer istemişti. Ayrıca CHP Yunus Emre Mahallesi Üyesi ve Delegesi Veysel Keskin’in de (başında fötrü olan) Başkan Altunay’ın peşinden koşup taleplerde bulunduğu dikkatlerimizden kaçmadı. Gazetemize ulaşan Keskin mahallesinde ki ilköğretim okulunda gerçekleşen eğitim rezaletlerini bildirdiğini söyledi. Kamu yararı için istenen taleplerini Gazetemize açıkladı.

 

Güncel Haberler - 23:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.