29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

CHP BEŞİKTAŞ’TA AKPOLAT COŞKUSU

Genel - 27 Ekim 2018 01:38 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Türkiye rotasını Yerel Seçimlere yönlendirdi. 24 Haziran Genel Seçimleri geride kalırken siyasi partiler 31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan Yerel Seçimler için hummalı hazırlıklara başladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi Beşiktaş’ı da seçim heyecanı sardı.

 

Beşiktaş için “Bende Varım” diyerek “Beşiktaş için Daha İyi Bir Hayat” sloganı ile yola çıkan isim CHP İstanbul İl Başkan Vekilliği görevinden geçtiğimiz günlerde istifa eden Başarılı Siyaset İnsanı Rıza AKPOLAT oldu. Beşiktaş Belediye Başkan Aday Adaylığını örgütüne ilan eden Genç Siyaset İnsanı Akpolat ailesi ile birlikte salona girdi ve “Beşiktaş’ın Her Karış Sokağını Mustafa Kemal’in Gözleri Gibi Işıl Işıl Aydınlatacağız.” dedi.

 

CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı’na Belediye Başkan Aday Adayı olmak için giden Rıza Akpolat, müracaat dosyasını eşi ve çocukları ile birlikte ilçe sekreterine teslim etti. Genç Siyasetçi Akpolat’a siyasi yol arkadaşları da destek verdi. Dosya tesliminden sonra örgütün huzuruna çıkan Akpolat Aday Adaylığı sürecini anlatan konuşma gerçekleştirdi.

 

Akpolat’a destek için CHP İl Yöneticileri, İlçe Başkanları, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, STK ve Çarşı Grubu üyeleri de salonda hazır bulundu. Gençlik Kollarında başladığı siyasi mücadelesinde İl Başkan Vekilliği’ne kadar yükselerek başarı elde eden Akpolat’a destek büyük oldu.

Rıza Akpolat konuşmasında Beşiktaş’a daha iyi bir hayat getireceğiz diyerek başladı ve şunları söyledi:

 

Beşiktaş’ın Her Karış Sokağını Mustafa Kemal’in Gözleri Gibi Işıl Işıl Aydınlatacağız

Birlikte görev yapmaktan büyük onur ve gurur duyduğum İl Sekreterim ve İl Yönetim Kurulu arkadaşlarım,

İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kolları başkanım ve yöneticileri,

İl Disiplin Kurulu başkanım ve yöneticileri,

Bu önemli günde beni yalnız bırakmayan 2. Bölge ilçe başkanlarım,

Beşiktaş ilçemizin yöneticileri, kadın ve gençlik kolları, meclis üyeleri,

Beşiktaş ilçemizin çok kıymetli örgüt emekçileri,

Muhtarlarımız, spor kulübü başkanlarımız,

Demokrasimizin gizli kahramanları basın emekçilerimiz,

Sivil toplum kuruluşlarının çok değerli üye ve başkanları,

Gezi destanının kahramanları ‘gezi gazileri ve şehitleri platformu üyeleri’,

Belediye başkan aday adayı ve meclis üyesi aday adayı yol arkadaşlarımız ve

Adını söylemeyi unuttuğum ama burada olup varlığıyla bize güç veren herkesi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum, HOŞGELDİNİZ…

 

Öncelikle hiçbir mesaj atmadan, çağrı yapmadan, sosyal medyadan duyurmadan mütevazi bir şekilde adaylık müracaatında bulunacakken böylesine anlamlı bir kalabalığın burada olmasının umudumu arttırdığını ve beni çok duygulandırdığını belirtmeden geçemeyeceğim.

Bu yüzden herkese ayrı ayrı teşekkür ederim, iyi ki varsınız.

Ben Rıza Akpolat…

 

Gençlik kollarından itibaren Atatürk’ün değerlerini yaşatmak, inandığı değerleri var edebilmek ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak üzere var gücüyle çalışmış 36 yaşında genç bir yoldaşınızım.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü mezunuyum.

Küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler bölümünde yüksek lisans yapıyorum.

Evliyim ve 2 kız çocuğu babasıyım.

Beşiktaş’ta yapı-inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firmamız bulunmakta.

 

Partiye katıldığım gençlik kollarından bu yana, partinin tüm faaliyetlerinde ön saflarda bulundum.

Yürüyüşlere katıldım. Sokaklarda bayrak astım. Partimize üye olduktan sonra sırasıyla gençlik kolları yöneticiliği, ilçe yöneticiliği, ilçe başkanlığı ve son olarak da İstanbul İl Başkan Vekilliği görevlerinde bulundum.

 

Öncelikle partimizin ilerlemesinin yolunun gençleşmekten geçtiğine inandığımı belirtmek istiyorum. Gençlerimizin tüm kadrolarda yer almalarını yaşadığımız teknoloji çağının bir zorunluluğu olarak görüyorum. Gençliğin enerjisinin hem partimize hem de yaşadığımız kente aktarılması gerektiğine inanıyorum. İşte tamda bu nedenle tecrübeli bir genç olarak ‘daha iyi bir hayat’ diyerek tarihiyle, sahiliyle, sarayıyla, çarşısıyla, pazarıyla, KARAKARTALIYLA İstanbul’umuzun incisi Beşiktaş’ımıza aday adaylığı başvurumu sizlerin huzurunda yapmış bulunmaktayım. İlçemize, partimize, vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Özlemimiz Daha İyi Bir Beşiktaş Olacaktır

 

Beşiktaş’ımıza ‘daha iyi bir hayatı’ getireceğiz. Burada kuracağımız yeni yerel yönetim modeli İstanbul’a ve Türkiye ye umut olacak. Beşiktaş’ımızı Avrupa’nın gözbebeği haline getireceğiz. Bunları nasıl başaracağız? Bütün bunları Beşiktaş’ı sosyal demokrasiyle, adaletle, çağdaşlıkla kısacası CHP’nin sahip olduğu tüm değerlerle yöneterek başaracağız.

 

Mustafa Kemal’in, İsmet İnönü’nün, Fevzi Çakmak’ın, Orhan Veli’nin Beşiktaş’ına sahip çıkarak ona yeni değerler katacağız. Çünkü Beşiktaş sadece partimiz için değil İstanbul için de çok önemli bir yere sahiptir. Beşiktaş’a kendi nüfusunun 10 katı kadar bir nüfus dışarıdan geliyor. Amacımız sosyal demokrat belediyeciliğin bütün imkanlarını kusursuz bir şekilde halka ulaştırmak ve ilçemizden geçen tüm İstanbullulara da bu duygunun geçmesini sağlamak olacaktır. Bu duyguyu seçmene hissettirdiğimizde CHP değerleri toplumda yükselmiş olacaktır.

 

İnanıyorum ki gerek belediye başkanlığına gerekse de belediye meclis üyeliğine başvurmuş partili aday adaylarımızın hepsi sosyal demokrat değerlerin yükselmesi için mücadele edecektir. Hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum. Ayrıca, eğer aday olamazsam partimizin belirlediği aday kim olursa olsun kendim aday olmuş gibi çalışacağımı herkesin bilmesini isterim.

 

Beşiktaş’ı Cumhuriyet Halk Partisi’nin Değerleriyle Yöneteceğiz

 

Bu görev bizim bu ülkeyi canı pahasına kuran ve bizlere bırakan ecdadımıza olan sorumluluğumuzdur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan sorumluluğumuzdur. Biz gücümüzü ve yetkimizi gençliğe hitabeden alıyoruz.

 

Onun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni,

Onun kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’ni,

Ve O’nun tuttuğu takım Beşiktaş’ı çok seviyoruz…

 

Burada sizlerin huzurunda son günlerdeki andımız tartışmalarına da atıfta bulunarak bir söz vermek istiyorum:

 

Ey büyük Atam…

 

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Beşiktaş’ta, İstanbul’da, Türkiye’de ve bulunduğum her yerde o çakmak gözlerinle bize gülümseyen yüzünü yere düşürmemek için, hizmetine talip olduğum Beşiktaş’ımızın her karış sokağını gözlerin gibi ışıl ışıl aydınlatacağıma söz veriyorum.

 

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyeceğime ant içerim…

 

Genel - 01:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.